Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    W niedzielę 12-go lipca miała miejsce finałowa satelita do rozgrywanego tydzień później turnieju na żywo - Paradise Summer Cup. Wpisowe do satelity w wysokości 16,5 € w połączeniu z 40-toma graczami zapewniało 5 pakietów o wartości 120 € każdy. Podczas bubla turnieju, kiedy to grze pozostawało 6 graczy miała miejsce następująca, kontrowersyjna sytuacja:

    Stacki graczy przy blindach 300/600
    Miejsce 1: Peponee (6663.00)
    Miejsce 5: Mejwon (19995.00) - mały blind, 300
    Miejsce 6: -Bilson- (9966.00) - duży blind, 600
    Miejsce 8: Solverman (2910.00)
    Miejsce 9: sweet shoe (14050.00)
    Miejsce 10: Ania_Iris (6116.00)

    Short stack znajdujący się na UTG, Solverman decyduje się zagrać All-in. Wszyscy foldują do blindów i zdecydowany cheapleader, Mejwon znajdujący się na SB pisze na czacie: "9T" i wciska call, znajdujący się za nim -Bilson- również dokłada.

    *** Flop(stół): *** : [9karo, 9pik, 7trefl]

    W tym momencie Mejwon pisze na czacie: "9T " i czeka, za nim czeka -Bilson-

    *** Turn(stół): *** : [9karo, 9pik, 7trefl, 8kier]
    *** River(stół): *** : [9karo, 9pik, 7trefl, 8kier, 7karo]

    Obydwaj czekają do końca.

    *** Odkrycie kart *** : Prowizja: 0.00 Łącznie w puli: 9030.00
    Mejwon [10kier, 9kier] Full Wygrana: 9030.00
    Solverman [Akaro, 10karo]
    -Bilson- [4trefl, Apik]

    i Solverman żegna się z turniejem zapewniając pozostałym w grze zawodnikom pakiety.

    Niewątpliwie poinformowanie o posiadanych kartach własnych w momencie, gdy w rozdaniu pozostał jeszcze gracz który będzie podejmował decyzję jest naganne, z drugiej jednak strony faza turnieju i posiadany przez gracza na BB stack usprawiedliwia sprawdzenie z dowolnymi kartami i późniejszy brak gry po flopie.

    Solverman złożył reklamację, następstwem w/w rozdania jest "tylko" permanentny ban na czat dla zawodnika Mejwon. Należy domyślać się, że Solverman liczył na coś więcej, czy słusznie?

    Źródło: Witamy na Pokerace.pl , autor Pepone

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    16
    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    W niedzielę 12-go lipca miała miejsce finałowa satelita do rozgrywanego tydzień później turnieju na żywo - Paradise Summer Cup. Wpisowe do satelity w wysokości 16,5 € w połączeniu z 40-toma graczami zapewniało 5 pakietów o wartości 120 € każdy. Podczas bubla turnieju, kiedy to grze pozostawało 6 graczy miała miejsce następująca, kontrowersyjna sytuacja:

    Stacki graczy przy blindach 300/600
    Miejsce 1: Peponee (6663.00)
    Miejsce 5: Mejwon (19995.00) - mały blind, 300
    Miejsce 6: -Bilson- (9966.00) - duży blind, 600
    Miejsce 8: Solverman (2910.00)
    Miejsce 9: sweet shoe (14050.00)
    Miejsce 10: Ania_Iris (6116.00)

    Short stack znajdujący się na UTG, Solverman decyduje się zagrać All-in. Wszyscy foldują do blindów i zdecydowany cheapleader, Mejwon znajdujący się na SB pisze na czacie: "9T" i wciska call, znajdujący się za nim -Bilson- również dokłada.

    *** Flop(stół): *** : [9karo, 9pik, 7trefl]

    W tym momencie Mejwon pisze na czacie: "9T " i czeka, za nim czeka -Bilson-

    *** Turn(stół): *** : [9karo, 9pik, 7trefl, 8kier]
    *** River(stół): *** : [9karo, 9pik, 7trefl, 8kier, 7karo]

    Obydwaj czekają do końca.

    *** Odkrycie kart *** : Prowizja: 0.00 Łącznie w puli: 9030.00
    Mejwon [10kier, 9kier] Full Wygrana: 9030.00
    Solverman [Akaro, 10karo]
    -Bilson- [4trefl, Apik]

    i Solverman żegna się z turniejem zapewniając pozostałym w grze zawodnikom pakiety.

    Niewątpliwie poinformowanie o posiadanych kartach własnych w momencie, gdy w rozdaniu pozostał jeszcze gracz który będzie podejmował decyzję jest naganne, z drugiej jednak strony faza turnieju i posiadany przez gracza na BB stack usprawiedliwia sprawdzenie z dowolnymi kartami i późniejszy brak gry po flopie.

    Solverman złożył reklamację, następstwem w/w rozdania jest "tylko" permanentny ban na czat dla zawodnika Mejwon. Należy domyślać się, że Solverman liczył na coś więcej, czy słusznie?

    Źródło: Witamy na Pokerace.pl , autor Pepone

    Nie sadze ... Jest nie mowiona zasada ktora mowi ze bigstacki calluja na bubble shorty i checkuja wszystkie streety wiec imo i tak by sie to rozdzanie zakonczylo ... a nawet jesli poszly by all iny post flop to w tej sytuacji i tak Solverman odpada z niczym ( bubble boy )

    Poza tym w live jest np uzywany trash talking i nikt Ci tego nie zabroni Zreszta takie pisanie na chacie moze byc tez blefem i co oburzysz sie ??

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    135
    Oczywiście jestem mocno rozczarownay karą dla gracza Mejwon.

    To niedopuszczalne zachowanie na bubblu w satelitce i powinno być ukarane znacznie bardziej surowo niż tylko banem na czacie.

    W grze live miałbym okazję do złożenia reklamacji w trakcie trwania rozdania co skutkowałoby sitoutem dla gracza Mejwon i pozostałbym w grze.

    W grze online nie mam takiej możliwości, a więc kara w takiej sytuacji (przecież to decydująca faza satelitki) powinna być większa.

    Stack miałem najmniejszy i moja sytuacja była trudna, ale podwojenie - łatwiejsze w takiej sytuacji, gdyż często zostanę sprawdzony przez przecinika z gorszymi kartami (z nadzieją zakończenia gry) - pozwalało mi wrócić do gry. Widziałem już różne "cuda" na tym etapie w satelitkach i nie można wykluczyć przecież, że gracz za Mejwonem postanowiłby podbić. Napisanie na czacie "mam T9", a następnie poczekanie przez dłuższą chwilkę by dotarło to do gracza po nim i dopiero call wyraźnie sugeruje jakie to działanie miało cel: "zobacz, mam średnią rękę, ale wchodzę, nie podbijaj".

    Cóż, nie spodziewałem się tak łagodnej kary. W dodatku o decyzji w mojej sprawie dowiaduję się z forum...

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    What a fag, tak nie wolno.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Nie chodzi o sytuację, że big stacki na blindach dołożyły i nie było akcji po flopie (jest to absolutny standard w satelitach na bublu), ale o podanie na chat swojej ręki przez Mejwona. Napisanie przez niego jakie ma karty na pewno miało wpływ na decyzję gracza na BB, który swoją akcję wykonywał po Mejwonie.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Pewnie ze tak nie wolno i powinna zostac zabrana nagroda dla tego Mejwona... lol

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ma prawo.

    W grach live dostałby przymusowy sit out lub większą karę.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    16
    Ok mowienie kart jest nie etyczne zgodze sie ale czy np wyzywanie przeciwnikow i prowokowanie jest ?? Przypatrzmy sie grze chocby TonegoG ... ja bym mu najchetnie leb rozjebal za takie cos ... ^^

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zgadzam się, że karą powinno być odebranie ticketu.

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    155
    Gdyby gracz mejwon zrobił call i nic nie pisał na czacie nie byloby sprawy, ale skoro zachowuje sie nie fair powinno sie mu odebrac ticket.