Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Uważam osobiście że lepiej grać OOP do takich aggro graczy czy to 14/12 cbet 100% czy to 30/25 cbet 100% na ultramikro. I check/raisem wywalić ich z rozdania. Jednak nasz raise nie powinien być za duży, żebyśmy nie tracili gdy dostaniemy 3bet gdy jednak coś ma.
    No i nie powinniśmy tego stosować zbyt często wobec jednego konkretnego gracza.

    Wtedy do działa i zarabiamy na tym.

    @krolewicz, co innego jak za 1bb zobaczymy flopa a co innego jak za 4bb po naszym podbiciu z wczesnej.
    Uważam, że an agresywnych stołach lepiej limp/callować, a na bardzo pasywnych typu 7-15% see flop można już zacząć podbijać niskie pockety.

    To naprawdę zalezy od wielu czynników, dynamiki stołu, graczy na stole, tego jak nas widzą i czy mamy z kimś już jakąś długą historię.
    Nie można tak ot powiedzieć, że "zawsze, na obojętnie jakim stole należy betować każdego pocketa z wczesnej" - na full ringu - bo to moim zdaniem bzdura..
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 14-07-2009 o 11:17

  2. #32
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    sytuacja jest prosta jak cep. Jezeli dostaniesz dwa calle , lub wiecej ( aktualnie duza ilosc callerow to dobra rzecz ) to na nietrafionym check/fold i rezultat jest taki sam, jak przy limp/call.
    No jeśli 3BB mniej w kieszeni to to samo co 3BB więcej...

  3. #33
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Seta trafisz raz na osiem razy, flopa po twoim podbiciu zobaczy 1-5 osób (średnio 2,5) mająć 22, czy nawet 66 na flopie typu KT7, AQ4 wywalisz ich z rozdania cbetem? Będziesz grał second barrel?
    Nie wywalisz i o to chodzi Oczywiście blefowanie 4 calling stations jest kiepskim pomysłem, więc cbet (nie wspominając o 2nd barrel) sobie w ogóle odpuszczamy.
    Ja sam nie wiem, co jest bardziej opłacalne. Na NL4 (shorthanded) niskie pockety grałem limp-call (a może nawet limp-fold, nie pamiętam już...) i chyba nie wychodziłem na tym źle... Ale skoro kubali twierdzi, że wychodzi na tym na plus (o ile jest to po jakiejś sensownej próbce), to może podbijanie nie jest takie złe...
    Podbijanie ma tę zaletę, że łatwiej jest wyciągnąć stacka od przeciwnika po flopie niż w limpowanej puli. Może się wydawać, że nie ma to znaczenia, bo w końcu ryzykujemy więcej, żeby to osiągnąć - np. wygrywamy 100bb przy zainwestowanych 4bb, a 25bb po limpie. Tyle że w tym pierwszym przypadku zgarniamy średnio ok. 70 bb na rozdanie, a w drugim - 17.5 bb...
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 14-07-2009 o 11:22

  4. #34
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Jak napisałem w wyedytowanym osatnim poście - to zależy od wielu czynników czy bardziej optymalne jest podbijanie czy limp/callowanie.

    Poker to gra złożona panowie

  5. #35
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Jak napisałem w wyedytowanym osatnim poście - to zależy od wielu czynników czy bardziej optymalne jest podbijanie czy limp/callowanie.
    limp/call z samej swojej natury okreslania sie na przecietna karte, bedac OOP i bez inicjatywy nigdy nie jest dobry

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    No jeśli 3BB mniej w kieszeni to to samo co 3BB więcej...
    ale geez jak trafisz, to duzo wiecej wyciagniesz. Tak czy wchodzisz w pota, pytanie, czy masz inicjatywe w headsupie, czy nie

  6. #36
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    5) Wymianę PT na HM

    Cytat Zamieszczone przez Vince Zobacz posta
    Offtop, ale mógłbym prosić o rozwinięcie ?
    Podstawowe funkcjonalności oba mają te same, jednak imho HM bije PT dużą ilością większych lub mniejszych ulepszeń. Ma dużo większa możliwość konfiguracji poszczególnych opcji. HM jest odczuwalnie szybszy i - co chyba najważniejsze dla mnie - nie wiesza mi się co w PT było codziennością (mimo proca 1.6G i 1.5G RAMu).

    Najlepiej się samemu przekonać. Trial jest na 15 dni. Mnie wystarczył 1 żeby się zdecydować. Zamiast go od razu instalować, możesz przejrzeć manual żeby się przekonać o jego możliwościach. Polecam

  7. #37
    Cytat Zamieszczone przez OhMikeYes Zobacz posta
    5) Wymianę PT na HM



    Podstawowe funkcjonalności oba mają te same, jednak imho HM bije PT dużą ilością większych lub mniejszych ulepszeń. Ma dużo większa możliwość konfiguracji poszczególnych opcji. HM jest odczuwalnie szybszy i - co chyba najważniejsze dla mnie - nie wiesza mi się co w PT było codziennością (mimo proca 1.6G i 1.5G RAMu).

    Najlepiej się samemu przekonać. Trial jest na 15 dni. Mnie wystarczył 1 żeby się zdecydować. Zamiast go od razu instalować, możesz przejrzeć manual żeby się przekonać o jego możliwościach. Polecam
    No wlasnie dzis z ciekawosci zainstalowalem hold'em managera i niestety nie potrafie sie przekonac, choc to na pewno kwestia przyzwyczajenia.

    W PT3 wszystko smiga mi jak nalezy, mam dobrze pokonfigurowany HUD i tak na prawde nigdy nie mialem z nim problemow.

    Na chwile obecna zostane przy PT3, jak mnie kiedys natchnie zeby sie pouczyc Omaha to pomyslimy

    Dzieki za info i jeszcze raz sorry za offtopik.