Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: rozegranie AJo

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Witam

    Staty przeciwnika (195) 20/17/1

    Czy linia jaką÷ przyjąłem w tym rozdaniu miała sens ? Oto co myślałem tak grając:

    preflop: mam mocną rękę, ale nie na tyle by przebijać bo koleś raczej maniakiem nie jest i w sumie gra pasywnie - tylko sprawdzę i zobaczę flopa

    flop: jest bardzo dobrze, ale jest też draw, nie będę betował bo nie chcę się nadziać na czek-raise, zagram check call, przeciwnik betuje (co w sumie nic jeszcze nie znaczy, choć ma niski cbet ze statystk ok 45%, zakładam, że ma J lub draw)

    turn: spada (chyba) bardzo dobra dla mnie karta, postanawiam czek raisowac i sprawdzic ewentualny AI (zakładam, że przeciwnik ma coś w stylu AJ, KJ, QJ, ewentualnie 88...)

    proszę o dużo komentarzy odnośnie poprawności mojego myślenia i przyjętej linii (głównie rozegranie na turnie)


    Full Tilt Poker $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 176881
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    Hero (BB): $60.20
    UTG: $50.75
    MP: $51.95
    CO: $50.00
    BTN: $70.25
    SB: $76.55

    Pre Flop: ($0.75) Hero is BB with A J
    2 folds, CO raises to $1.75, 2 folds, Hero calls $1.25

    Flop: ($3.75) 8 J 2 (2 players)
    Hero checks, CO bets $2, Hero calls $2

    Turn: ($7.75) 7 (2 players)
    Hero checks, CO bets $7, Hero raises to $18, CO raises to $46.25 all in, Hero calls $28.25

    River: ($100.25) Q (2 players - 1 is all in)

    Gość miał: Kh 9h

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Jeżeli chcesz gdzieś przebijać to na flopie. Zagrałeś chceck/call OOP i spadł najgorszy turn w talii. Zamknęły się wszystkie drawy. Przeciwnik nie zwalnia, mimo iż spadł "scary" turn - ewidentnie coś ma. Kiedy go przebijesz dostaniesz akcję tylko od lepszej ręki. Z KJ/QJ nie zagrałby 3-beta na turnie. Wolałbym chceck/call turn skoro nie chcesz zrzucać.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Ja bym to zupełnie odwrotnie rozegrał. Na flopie bije cię tylko 88 i JJ ale villain może mieć tutaj dużo suited connectorów (20/17 to nie jest tak tight), więc zakładał bym że mam tutaj najlepszą rękę i albo bym donkował (z tak niskim c-betem villaina pewnie częściej) albo zagrał check-raise. Call nic ci nie daje, bo jeżeli villain ma drawa i mu spadnie to cię bije, a jak nie ma drawa to scary card zamrozi akcję.

    Z kolei na turnie jak spadła praktycznie najgorsza możliwa karta (robi i kolor i strita) raczej bym to spokojnie rozegrał i starał się dojść do showdownu możliwie najtańszym kosztem. Masz draw do nut flusha, ale tylko jedna karta została więc twój draw nie jest aż tak dobry (zwłaszcza że szansa na kolor u villaina jest dosyć duża więc zjada ci 2 outy).

    Sam napisałeś że villain jest pasywny, więc jak zaczyna takie bety walić myślisz że ma gorzej niż TPTK? Prawie na pewno nie, więc praktycznie na turnie masz średnio ok. 8 outów, chcesz się stackować z takimi oddsami?

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    143
    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    Na flopie bije cię tylko 88 i JJ
    A 22? Z 22 z CO easy openraise. Imo kazda parke sie openraisuje na kazdej pozycji w shorthanded, wiec czemu wykluczac 22?

    Dobra, mniejsza z tym. Ja tu widze 2 opcje:
    -3bet preflop, po callu jestesmy bez pozycji i trudniej nam rozgrywac, szczegolnie z tak problematycznym handem jak TPTK. Wtedy cbet na flopie i w przypadku jego raise powinnismy raczej odpuscic, jego zakres po callu 3beta pf bylby o wiele wezszy i mysle ze mielibysmy tutaj do czynienia z JJ, QQ, moze 88, ewentualnie malo prawdopodobne AKs.
    -call pf, c/r flop. Wtedy jego flush draw odpusci, sprawdzilby moze jakies KTs, moze KJ, reraisowalby pewnie z setami, KK, AA, QQ, ewentualnie T9s gdzie mamy flipa. Na reraise gralbym fold.
    Takie moje skromne zdanie :P

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    a jeśli zrobił bym czek/raise na flopie, bo patrząc na opinie to zagranie wydaje się być według was najbardziej odpowiedznie, to powinienem:

    1. go zrzucić do AI push ?
    2. sprawdzić push ?
    2. co jeśli przeciwnik by sprawdził ten czek raise i na turnie by weszła a)karta nic nie znacząca b)scary card tak jak w rozdaniu

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    1. Tak - przeciwnik pasywny i odwinie się tylko z lepszą ręką.

    2. a) bet 3/4
    b) check/fold

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    jeszcze coś:

    1. czy robiąc czek/raise na flopie i foldując do pusha AI nie zamieniamy reki w blef ?

    2. czy jeśli na flopie nie było by drawa to linia czek/raise też jest poprawna ? (w tym rozdaniu powinienem tak zagrać ze względu na obecność drawa, tak ?)

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    a jeśli zrobił bym czek/raise na flopie, bo patrząc na opinie to zagranie wydaje się być według was najbardziej odpowiedznie, to powinienem:

    1. go zrzucić do AI push ?
    2. sprawdzić push ?
    2. co jeśli przeciwnik by sprawdził ten czek raise i na turnie by weszła a)karta nic nie znacząca b)scary card tak jak w rozdaniu
    Ja napisałem że wolałbym lead z uwagi na niski c-bet przeciwnika.

    1. Chyba tak, pasywny przeciwnik najczęściej cię bije tutaj. Rzadko pasywni gracze będą grali agresywnie z drawem, nawet bardzo dobrym.

    2. Raczej nie.

    3. Na a) zabetuj za jakieś 3/4 puli, na b) c/c jeżeli zabetuje odpowiednio mało, c/f jak zabetuje dużo.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    jeszcze coś:

    1. czy robiąc czek/raise na flopie i foldując do pusha AI nie zamieniamy reki w blef ?

    2. czy jeśli na flopie nie było by drawa to linia czek/raise też jest poprawna ? (w tym rozdaniu powinienem tak zagrać ze względu na obecność drawa, tak ?)
    1. Nie, duży % rąk które bijesz wrzuci c-beta, ale tylko mały procent wrzuci potem all ina.

    2. Gdyby nie było drawa to jesteś wa/wb więc możesz to rozegrać na różne sposoby. Dużo zależy wtedy od tego czy przeciwnik to pasywny calling station czy pasywny nit. Jeżeli to pierwsze możesz dać c-raise i potem betować na pozostałych stritach, jeżeli to drugie to np. c/c na flopie, na turnie obaj czekacie i na riverze bet.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    jeszcze coś:

    1. czy robiąc czek/raise na flopie i foldując do pusha AI nie zamieniamy reki w blef ?

    2. czy jeśli na flopie nie było by drawa to linia czek/raise też jest poprawna ? (w tym rozdaniu powinienem tak zagrać ze względu na obecność drawa, tak ?)
    1. Zamieniasz, ale chceck/call na tym flopie jest jeszcze gorszy wg mnie.

    2. Check-raise ze względu na drawy do strita i koloru. Mnóstwo turnów Cię wystraszy.

    Na J7x tęcza check/call jest dobrą opcją vs pasywny przeciwnik.