Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jaki aparat?

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    Witam. Jako iż jestem totalnie zielony w temacie aparatów, a chciałbym sobie jakiś zakupić by porobić jakieś zdjęcia na wakacjach to zwracam się z prośbą do Was o poradę. Przeznaczenie aparatu totalnie amatorskie(wakacje, koncert itp. itd.). Cena-nie mam pojęcia. Nie chce kupić jakiegoś taniego szajsu więc chodzi o jak najlepsze połączenie ceny i jakości. Myślę, że tak do 1-1,2k pln chociaż nie wiem czy to i tak nie za dużo jak na amatorskie przeznaczenie aparatu W każdym bądź razie czekam na jakieś sugestie

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    jezusie jak zobaczylem ten temat to myslalem ze potrzebujesz sluchowy...

  3. #3
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Ja myślałem że ma krzywe zęby...

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    LOOOL Pośmialiśmy się to teraz coś pomóżcie;D

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    poszukaj w temacie nasze foty tam szpecjalisty siedzą

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    276
    Ja mam Fuji FinePix F100fd i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim robi bardzo ladne zdjecia, a to przeciez najwazniejsze.

  7. #7
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Ja mam Fujifilm FinePix S1000fd. Nie jest to nic profesjonalnego, ale do domowych zastosowań robi całkiem przyjemne zdjęcia.

    Przykładowe zdjęcie zrobione tym aparatem:
    http://kornakiewicz.com/wroclaw/images/DSCF1404.JPG

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Jeśli szukasz cyfrowej lustrzanki i jesteś amatorem to myślę, że wystarczy ci sony alpha 300. Cena jest dużo niższa od nikona d90 i mimo jasnej różnicy klas spokojnie mogę polecić ten aparat.

    Zalety:

    - duży (uchylny) wyświetlacz
    - live view (do tej pory nie bylo stosowane w lustrzankach)
    - cena

    Wady:

    drogi osprzęt (obiektywy itd.)
    podobno lampa błyskowa pozostawia cień ale ja tego jeszcze nie zauważyłem

    Jeśli będziesz zainteresowany takim aparatem wkleję później linki z opiniami, które pomogły mi w decyzji zakupu tego sprzętu.

    Pozdrawiam

    Marcin

    Edit:

    może jeszcze przykładowe zdjęcia

    http://lh4.ggpht.com/_DKOICngBc4o/Sk...6/DSC03092.JPG
    Ostatnio edytowane przez Heypoker ; 08-07-2009 o 14:09

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    418
    Nie wiem po co lustrzanka do amatorskiego zastosowania... Ale teraz chyba taka moda

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Jeśli aparat jest ci potrzebny tylko do pstrykania na wakacjach i bedziesz pstrykal w trybie auto to kup sobie jakiegos kompakta z optyczna (cyfrowa to lipa) stabilizacją obrazu.

    Jesli natomiast sprawia ci przyjemnośc robienie zdjęć i chcesz troche bardziej się pobawic fotografią to lustro da ci duuuzo wieksze mozliwosci, także rozbudowy ( nie jestes zdany na wbudowany obiektyw). O jakości zdjęć wspominać chyba nie musze

    Ja wybralem opcje numer dwa i szarpnalem na allegro 3letniego Nikosia z niewielkim przebiegiem i nie żałuje Teraz poluję na jakiś teleobiektyw do niego. 18-70mm to jednak troche mało

    Co do konkretnych modeli to poszukaj na forach fotograficznych. Tematów "co kupic" jest od groma
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 08-07-2009 o 23:36