Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Jaki aparat?

  1. #11
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    557
    Za tą cenę (1-1,2k pln) masz spory wybór w kompaktach.Kwestia czy chcesz aparat mały który schowasz w kieszeni czy coś z tak zwanych ultrazoomów który będzie Ci "dyndał" na karku.
    Z tych małych w tej cenie masz np.Canona ixus 95,Panasonica Fx 40 lub Fx150.Małe kompakty z zoomem 4x.I duuużą rozdzielczością matrycy 10-12 MP.
    Z ultrazoomów polecam Panasonica Fz 28,Sony H50,Nikona P90.
    Ze wskazaniem na tego ostatniego.duże zoomy optyczne(FZ28 18x,H50 15x,P 90 24x) i stabilizacja optyczna obrazu zaspokajają 95% sytuacji zdjęciowych typowego amatora.(jak pisałeś wakacje koncerty itp).
    Za tą kasę nie kupisz "lustra".
    Zresztą te podstawowe amatorskie lustrzanki pod względem optyki są poprostu słabe (nie licząc może Olympusów E system)
    Pozdro.

  2. #12
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Tarnobrzeg
    Posty
    467
    Ja swojego czasu również szukałem jakiegoś aparatu do kupienia i czytałem sporo opini na różnych forach (było to jakieś pół roku temu) też jakiś w przedziale ceny do ok 2k. Wszyscy polecali Canon 1000d lub Sony alfa A300.
    Ceny praktycznie te same może sony kilka set złoty droższy.
    Ja wybrałem Canona ze względu na to że gdbybym się później zaczął bawić w dokupywanie lepszych części w Canonie wyjdzie mi to taniej

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    557
    Zależy co masz na myśli pisząc dobre części ?
    Jeżeli chodzi o obiektywy-ceny dobrych jasnych "szkiełek" wyglądają podobnie.Np;Canon 135 f2,0. to koszt ok 4800zł a Zeiss 135 f1,8 kosztuje 4999zł.

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Bardzo polecam aparaty z serii Panasonic Lumix TZ(3-7). Ja mam model TZ3, teraz na rynku już jest dostępny model oznaczony nrem 7 (1.5k pln), ale TZ4 jest zupełnie ok i mieści się w Twoim budżecie.

    Zalety:

    - mieści się w kieszeni
    - 10x zoom optyczny
    - świetna stabilizacja obrazu
    - szeroki kąt

    Wady:

    - konieczna dodatkowa bateria
    - ?

    Poczytaj sobie recenzje tego sprzętu, to już praktycznie klasyk

    Zrobiłem tym aparatem tysiące zdjęć i jestem bardzo zadowolony. Dwa z nich w dziale "moje foty" - bez żadnego fotoszopkowania, takie jakie wyszły z aparatu.

    Polecam

    pzdr

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    odkurzę temat żeby nowego nie zakładać.
    Planuję kupić jakiegoś "pstyrkacza" cena do 3000 , ale za 2000 jak będzie coś dobrego to zawsze lepiej , Szukam lustrzanki cyfrowej takiej co mógł bym kiedyś dokupić sobie obiektyw np z większym zoomem itp. Do fotografowania czysto amatorskiego, zależy mi na tym żeby można było robić zdjęcia poklatkowe (tak na z 10 ) nagrywanie filmów nie potrzebne (od tego jest kamera) matryca tak pewnie z 10-12 mln pixeli, (chyba teraz takie są mniej więcej standardy) jak jest tu jakiś znawca to będę wdzięczny za sugestię i rady. Osobiście zastanawiałem się nad alfami, ale gdzieś słyszałem że sony sie do aparatów nie nadaje i lepiej sobie darować
    Ostatnio edytowane przez soobol ; 21-04-2010 o 20:17

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez soobol Zobacz posta
    cena do 3000 tyś
    Pracujesz w NASA czy hobbystycznie fotografujesz kosmos?


  7. #17
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    poprawione

  8. #18
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    557
    W cenie do 3k masz spory wybór.Co do zdjęć poklatkowych ma je np Olympus E620 (co do innych producentów nie pamiętam w tej chwili) za tą kasę masz zestaw E620 z dwoma obiektywami 14-42 i 40-150. Szkiełka jak na "podstawowe" są całkiem niezłej jakości optycznej czego nie można powiedzieć o konkurencji ( obiektywy 18-55 Canon Nikon Sony Pentax).
    Możesz też pomyśleć o Nikonie D 90 +18-105 f 3,5-5,6 VR .
    Ewentualnie Pentax KX bo tu masz do wyboru od chuja "szkieł" cała optyka nawet ta sprzed 50lat jest kompatybilna i możesz kupić tanie obiektywy z drugiej ręki.(oczywiście w starych obiektywach autofokus działać nie będzie)
    Jak znajdziesz 4k to np Canon EOS 50D.
    Tak naprawdę jeżeli szukasz tylko "pstrykacza" powinieneś się zastanowić nad kompaktami z dużym zoomem takimi jak Sony HX 1 lub Canon Sx 1.Masz do dyspozycji 20x zoom optyczny i filmy fullHD dużo lepszej jakości niż każda kamera do 3kpln. Z Jakością zdjęć niewiele gorszych niż tanie lustra za 2kpln.A amatorsko dających więcej możliwości za mniejszą kasę.
    Chyba,że podążasz za "modą" i koniecznie chcesz mieć lustrzankę.To wtedy wracamy do kilku pierwszych opcji.
    Jak byś maił jeszcze jakieś pytania wal śmiało na PW.
    Ostatnio edytowane przez Kto_To_Jest ; 22-04-2010 o 12:27

  9. #19
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    dzięki za radę, nie potrzebuje koniecznie lustrzanki,(nawet się zastawiałem jak to będzie zabrać ją na wakacje itp) bardziej mi zależało na jakimś większym zoomie niż w kieszonkowych aparatach, sony i canon bardzo fajne chyba się na któryś z nich zdecyduje, czy któryś z nich jest dużo lepszy od drugiego?? bo cenowo są podobne. Widziałem na stronie sony to ma fajne funkcję, wykrywanie uśmiechu, twarzy itp. Bardzo fajna alternatywa w stosunku do lustrzanki,na wakacje itp chyba będzie w sam raz

  10. #20
    Up!

    Chcialbym sobie kupic jakis aparat, ale kompletnie nie mam pojecia co wybrac wiec prosze o pomoc. Z racji tego ze raczej dopiero bede sie uczyl robic jakies sensowne zdjecia to mysle ze 2,0-2,5k styknie zeby kupic cos do pstrykania fotek. Zapewne wiekszosc zdjec bedzie robiona w trybie auto, wiec nie musi byc jakiegos rozbudowanego trybu manualego.

    pozdro