Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: call czy fold?

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    weaktight | Hand | 9cTd6s7c - $0.5/$1 Pot Limit Omaha Hi

    przeciwnik 70/14/1 po 350h

    Powiem szczerze ze miałem tutaj nie lada zagwozdkę.Jak często będziemy tu lepsi?Czy w takich sytuacjach standardowo callujecie czy standardowo odpuszczacie?
    Po za tymi statystykami brak jakichś konkretnych informacji

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Dziwne rozegranie. Na blocking beta to nie wygląda. Bał się koloru?, miał słabego nutsa bez redrawów , wtf?

    Z drugiej strony mógł mieć ready na Ciebie, skoro graliście tak dużo z sobą, że też nie masz zbyt dobrze: pół pota bet kont. na takim flopie?, sam nie dociągnął n.p. do koloru i przedsięwziął taki "chytry" plan ratunkowy.

    Ale co robić to nie wiem, za cienki jestem...

  3. #3
    Znajac zycie to pewnie bym sprawdzil , a potem przeklinal ze wszystkie donki trafiaja nutsy tylko nie Ja. Ale tak na serio to mysle ze ma to co reprezentuje, jakos nie chce mi sie wierzyc aby ktos byl w stanie zagrac cos takiego bez nutsa, juz raczej sklonny jestem uwierzyc ze bal sie koloru dlatego gral tak pasywnie. Zreszta jego statystyki mowia ze jakos nie jest on super agresywnym graczem

    Pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Ja tutaj odpuszczam bez większych dylematów.
    Jak dla mnie slowplay od flopa nutsowego strita. Biorac pod uwagę Twoją linię nie wyobrażam sobie u niego innego układu niż nuts, chyba że jakis stiltowany donk, albo ma mega zajebiste ready na Ciebie

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Z drugiej strony mógł mieć ready na Ciebie
    Nie przesadzasz?
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    przeciwnik 70/14/1
    Chociaż nie wiem, może w Omaha takimi statsami najwięksi wymiatacze grają

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    ja daje call..

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    na flopie zagrałem za 70%, u mnie standardowy cbet jest od 60 do 90%, więc wątpię że miał tutaj reada że gram tak second nutsa bo z nutsem uderzyłbym za 80%
    Co jest w moim zakresie po takim rozegraniu?
    70% str8
    20% set+ open flush, 2 pary i open mocny flush
    10% udaję ze mam str8 mając np TTxx, JJxx
    ponieważ mam pozycję wiec prawdopodobnie w przypadku posiadania tylko seta, tylko open nuts flusha, top two, wziąłbym darmowy river, żeby nie budować puli i ewentualnie wymusić na przeciwniku blef.
    Pytanie jak ustalimy tutaj zakres ręki przeciwnika żeby stwierdzić czy call z second str8 przy odsach 1:2 jest tutaj opłacalny?
    myślę że 10% to misclik, teraz pytanie czy zablefuje on tutaj w 40% żebyśmy na callu wychodzili na 0?Czy w ogóle to zagranie może być blefem i na jakiej podstawie on zakłada ze ja nie mam str8?

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    IMO tutaj nie da się ustalić zakresu ręki przeciwnika. Na pewno mógł tak grać nutsa bez redrawów, być może betuje tak z T6 (co jest IMO bez sensu) i masz splita a może też blefować. Przykładowo jeśli założymy, że betuje tak nuts/2nd nuts oraz wszystkie TT** i JJ** to wychodzi call:
    At the River
    ProPokerTools.com Omaha Hi Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    board: 7s9h8h5d3s
    Hand Pot equity Wins Ties
    9cTd6s7c 45.00% 225,285 89,407
    JTM*,JTB*,T6M*,TT**,JJ** 55.00% 285,308 89,407
    A jeśli dodamy do tego nietrafione FD to wychodzi easy call. Ale myślę, że w rzeczywistości nie ma tak dobrze. Po 350 rozdaniach taki koleś powinien mieć z 50 showdownów i IMO należało by się posiłkować statystyką Won@SD - powiedzmy powyżej 53-54% to jest dla mnie fold. Ponadto koleś jest raczej pasywny, aczkolwiek TOT-AF nie jest zbyt dobrą statystyką; w każdym bądź razie ja posiłkowałbym się aggression frequency, w szczególności na poszczególnych ulicach - IMO wzrastająca agresja przy wysokim Won@SD wskazuje na gracza który na river betuje głównie monstery. Ponadto jak pokazuje doświadczenie, slowplay-donki często grają w ten sposób nutsy, aczkolwiek nie wiem, czy można tego gracza do takich zaliczyć.

    Ja w każdym bądź razie na 80% to folduję - zainwestowałeś tylko 1/4 stacka, więc strata niewielka.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Ja też to zrzucam, AF przeciwnika jest za niski na atakowanie tutaj bez nuts, jego linia wygląda na nutsowego strita bez redrawów, ewentualnie TT**/JJ** z drawem do koloru z flopa lub missed draw z mocnym readem na Ciebie, ale przy próbce 350 hands nie podejrzewałbym przeciwnika o tak dobry read. Linia jest dziwna, zwykle trafisz tutaj na nutsy i wg mnie nie opłaca się grać tu w długim okresie call.

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Spasowałem , natomiast wątek założyłem bo przeciwnik pokazał czyli generalnie poczułem się lekko upokorzony