Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Witam!
    Chciałbym rozpocząć nowy cykl - podobny do tego jaki jest na 2+2.
    A mianowicie: opisuje jakąs sytuacje w turnieju przed flopem i kazdy pisze jak rozegrałbym dana reke. Po kilku dniach pisze jak dany gracz rozegrał to przed flopem i jaki był flop. I znów ruch nalezy do Was.
    NA forum 2+2 była zawsze ostra dyskusja, do tego mieli zawsze jakiś ekspertów "pro" którzy tez pisali jak rozegraliby dana rekę. U nas byłby z tym problem, ale mysle że sama dyskusja miedzy nami może byc ciekawa.
    Aha i żeby nie było odpowiedzi w stylu "raise 5bb", chodzi o to żeby wytłumaczyć dlaczego gramy tak a nie inaczej.

    A więc zaczynamy:

    Turniej:
    $1000 +10 PokerStars MTT
    Blinds 100/200
    Gracze dośc solidni, gracz MP tight, zauwazyłeś ze CO grał z kartami typu A6, JTo...
    Jesteś an buttonie

    edit:Ty masz opinie grajacego tight, żadko wchodzisz w rozdaniania, jak pokazujesz to dośc dobre karty. Raz zrobiłeś continuation bet który został sprawdzony i po check/check twoi przeciwnicy zobaczyli twoje karty (AQs przy niskim flopie)

    Stacki:
    MP: 5400
    CO: 2750
    Button (TY): 2800
    SB: 3600
    BB: 1700

    Pre-Flop:
    Dostajesz na reke

    MP limpuje, CO też limp.
    Twój ruch

    Co robisz?

    Call czy raise, a może fold? Jezeli raise to jak duży i dlaczego? Czy po ew. raise wolałbys dostać jakiś call czy tez nie? Jeżeli call to dlaczego nie raise ? Jeżeli raise i któryś z graczy zrobi re raise to co zamierzasz ?
    Jaki jest najlepszy sposób na rozegranie tej reki ?

    Za kilka dni (jak juz dośc troche osób się wypowie i bedziemy mieli mniej więcej obraz jak powinno się optymalnie rozegrac to przed flopem) podam sytuacje na flopie.

    Soprano

    PS> EDIT, bo zapomniałem napisac jak postrzegają Cię inni gracze (przynajmniej jak powinni)

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Coś podobnego dziś już było. Limpuję, jak to ze średnią parką. Dlaczego nie raise? Z tego co widzę na stole mam stack koło średniego i nie widzę powodu do tak desperackich ruchów. Jak dam mały raise to po reraise wiem że jestem z tyłu i co dalej? Po dużyem raise (od 6BB) i po reraise muszę w praktyce grać all-ina a nie mam do tego przekonania bo będzie to w najlepszym razie coin flip. Tak czy owak poczekam. Sprawdzę reise do 4BB, po wyższym fold.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Aha zeby nie było: to nie jest analogia do tych 77 z buttona po 7 limpach z innego wątku- po prostu wybrałem taką sytuacje bo czesto się ona zdaza w czasie MTT.

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Raise do 800 - chce wywalić blindy i sprawdzić jak poważne zamiary ma MP - jestem shortem i z tak grającym CO pójdę na allina pre - jak MP podbiję to pasuję.

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    W zadanym problemie brakuje najistotniejszej informacji: jak widzą mnie przy stole inni. Z jakim kartami do tej pory przebijałem ? Czy pokazałem dobre karty po moim raise i zrzutach wszystkich pre flop ?

    Zakładając, że mam dobry image, przebijam 4bb, to powinno wystarczyć by wygrać od razu lub grać heads up. Po reraise fold.

    Jeśli nie mam takiej opinii przy stole robię call i grę kontynuuję jedynie z setem lub jakimś atrakcyjnym układem do strita bez możliwości koloru (w ramach rozsądnych stawek). W pozostałych przypadkach po flopie fold.

    Pozdr.

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Na pewno zrobie bet przed flopem. Teraz tak, bet robie po to zeby zgarnac blindy + 400 z limperow (w sumie 700), moim zdaniem powinien byc 5BB, 1000 to juz sporo i MP jako tight powinien spasowac ewentualna niska parke czy cos ala JTs, CO bedzie mial w takiej sytuacji raczej prosta decyzje albo allin, ktorego sprawdze, albo fold - na co licze . SB nie powinien mnie sprawdzic, widzac ze po nim jeszcze 3 osoby, BB, MP i CO. BB albo robi allina albo fold rowniez, inna opcja jest moim zdaniem bezsensowna. Jedyny ktorego sie tak na prawde boje to MP ktory ma taki stack, ze moze zastanowic sie nad sprawdzeniem mnie, ale jakos ze jest tight to mysle ze aspasuje. Gdyby jednak ... MP mnie sprawdzil, zakladam ze ma KQ, KJ albo QJ (no moze jeszcze JTs) i tego boje sie na flopie. A co zrobie na flopie, to powiem jak zobacze flopa .
    Aha, jakby co wole zeby ktos mnie przebil i isc na ewentualnego coin flipa(moze nawet bylbym faworytem) niz zeby mnie sprawdzal i musialbym zobaczyc cos wyzszego na flopie
    Swoja droga, po tych wszystkich wywodach, zaczalem sie zastnawiac nad allinem preflop

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez amazonit
    W zadanym problemie brakuje najistotniejszej informacji: jak widzą mnie przy stole inni. Z jakim kartami do tej pory przebijałem ? Czy pokazałem dobre karty po moim raise i zrzutach wszystkich pre flop ?
    (zapomniałem napisać)tak, masz opinie grajacego tight, żadko wchodzisz w rozdaniania, jak pokazujesz to dośc dobre karty. Raz zrobiłeś continuation bet który został sprawdzony i po check/check twoi przeciwnicy zobaczyli twoje karty (AQs przy niskim flopie)

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    A jak jestem tight, to zapomnijcie o allinie preflop, robie 5BB i spokojnie i z usmiechem na ustach zgarniam pule ;P

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    136
    Standard raise i koszę blindy...?

    Przy grze stolikowej również otworzyłbym standardowo, ale na "wartość".

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Vrax
    Standard raise i koszę blindy...?

    Przy grze stolikowej również otworzyłbym standardowo, ale na "wartość".
    Dlaczego ten "?"
    niestety nie mamy eksperta który nam odpowie więc sami musimy sobie odpowiedzieć :wink:

    Dlaczego uważacie że CO tak łatwo spasuje ? skoro gra często marginal hands i już fakt że zrobił limp a nie fold po limpie gracza tight świadczy chyba że jednak ma w miarę jakąś rękę.

    CGJung0- proponujesz limp. A czy pomyslałes że gracz który jest na BB ma tylko 1700 (po wrzuceniu tego blinda juz tylko 1500 ) i jezeli limpniesz pula bedzie 1000 (zakładając że SB dorzuci co musi zrobic przy oddsach 9:1)- nikt przed nim nie pokazał żadnej silnej ręki (tylko limp) więc w jego oczach all in może wydawac się sensowny w celu zakoszenia blindów. Niech ma np. Ax. MP raczej nie sprawdzi widząc za sobą tylu graczy, SB raczej też nie. Nie wiadomo jak CO ale załóżmy że spasuje. Co zrobisz przy all inie BB ? Zakłądasz że ma silna karte i pasujesz czy kradnie pule z nienajsilniejsza karta i sprawdzasz ?