Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sr Nl10

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    0.05/0.10 Texas Hold'em (No Limit ) - 4 lipca 2009 13:46:13
    Turbo TH 31 (Real /Cash Game )
    Seat 1: Wojtek112 (9.50)
    Seat 4: bmateka89 (10.79)
    Seat 2: MR.BIG_ (37.40)
    Seat 5: SnowFlake4 (16.69)
    Seat 3: nadzou (1.59)
    bmateka89 post SB 0.05
    SnowFlake4 post BB 0.10
    ** Deal **
    Wojtek112

    *** Bet Round 1 ***
    Wojtek112 Call 0.10
    MR.BIG_ Raise to 0.50
    nadzou Call 0.50
    bmateka89 Fold
    SnowFlake4 Call 0.50
    Wojtek112 Call 0.50
    : , ,
    *** Bet Round 2 ***
    SnowFlake4 Check
    Wojtek112 Check
    MR.BIG_ Bet 1.20
    nadzou Fold
    SnowFlake4 Fold
    Wojtek112 Call 1.20
    : , , ,
    *** Bet Round 3 ***
    Wojtek112 Bet 2.22
    MR.BIG_ Call 2.22
    : , , , ,
    *** Bet Round 4 ***
    Wojtek112 All-in 5.58
    MR.BIG_ Call 5.58
    *** Showdown *** : Rake: 1.00 Total Pot: 19.05
    Wojtek112 , Two pair eights and sevens Win: 0.00
    bmateka89 Fold Win: 0.00
    MR.BIG_ , Two pair eights and sevens , ace kicker Win: 19.05
    SnowFlake4 Fold Win: 0.00
    nadzou Fold Win: 0.00

    Troche wstydliwa ręka ale cóż. Tak na odczepnego zlimpowałem bez pozycji te JK i sam nie wiem na co liczyłem. Zrobił sie multiway więc dołożyłem. Mój tok rozumowania był prosty i chyba zbyt naiwny. Sądziłem że zwykły call po flopie może wyglądac jakbym coś trafił i chciał spokojnie rozegrać(tęcza) . Tym bardziej że w 4 osobowej puli jest duże prawdopodobieństwo że ktoś ma 7 lub 8, tym bardziej że ja wcześniej limpowałem. grałem przeciw kolesiowi który podbijał pre flop więc były małe szanse że grał z 8 lub 7. Scenariusz był prosty. Koleś ma mocną ręke, jednak zrobił sie syf i któryś z donków coś trafił. Z zaciśniętymi zębami robi fold przeklinając głupote i szczęście tego osła. Wyszło inaczej Wszelkie sugestie mile widziane
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_112 ; 04-07-2009 o 17:00

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Błędy gdzie się tylko dało.

    Nie open limpuj. Nie graj check/call z drawem OOP, SZCZEGÓLNIE gdy zbierasz do strita na sparowanym flopie - bo możesz być drawing dead (zbierasz do układu, który jeśli trafisz i tak przegra np. z fullem). Lead turn za pół pota nie wiem co miał reprezentować? I nie blefuj miss drawów na micro. Tam blefy są EV- (czyli nieopłacalne), bo przeciwnicy nie zrzucają drugiej pary etc.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    Lead turn miał sie wpisać w to co sie stało na river i wcześniej po flopie. Miało wyjść że jestem mocny i nie chce go wystraszyć. Generalnie przyjmuje do wiadomości, że było cięko. Tym bardziej że to micro i wiem że blefy są bez sensu.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    jak chcesz reprezentowac mocna reke to zainwestuj w check/raise'a

    ale limp z UTG jest dosyc ciezki. Widze tu tylko opcje - masz na stole maniaka, ktory ma PFR>50% to wtedy nie chcac byc 3betowanym mozna takie cos zagrac. Ogolnie tak czy inaczej u mnie nie ma TJs w range'u na UTG.

    Jesli juz tak zagrales to trzeba bylo zagrac check/raise a potem fold jesli przeciwnik sie postawi. Nie ma nic za darmo a taki donk to slabizna...

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Fold pre flop, fold flop, fold turn, fold river

    Nie ma co limp-callować z drawującą ręką, bo będziesz bez pozycji, a wtedy ciężko grać drawy tak, żeby to było dochodowe. Limp-fold to z kolei niepotrzebne wyrzucanie kasy. Można podbić, ale licząc przede wszystkim, że przeciwnicy spasują i po to, żeby miksować grę. Na tych stawkach to pierwsze jest mocno wątpliwe, a drugie - całkowicie zbędne. Fold > raise >>>>>>> limp

    Na flopie sprawdzasz bet za ponad pół puli z gutshotem i to na sparowanym stole - sam sobie odpowiedz czy to dobre zagranie, wiedząc, że szanse na trafienie strita na turnie to 11:1. Masz co prawda overkarty, ale mogą być one zdominowane, a może i nawet jesteś drawing dead. Fold

    Turn - przeciwnik betował w multiway pota - jeśli blefował, to jest kompletnym donkiem, a takich się nie blefuje, a jeśli nie, to znaczy że coś jednak trafił. Turn to kompletny blank nie nadający się w ogóle do blefu. Check-fold

    River - w zasadzie to samo - koleś przez 2 streety ci mówi, że coś ma, ja bym mu uwierzył. Tym bardziej, że jeśli miał parę ósemek, to teraz ma nutsa, a jeśli miał siódemkę, to i tak jej nie zrzuci.
    [Edit] No tak, podbijał pre flop, więc 8 lub 7 będzie miał bardzo rzadko. Ale w takim razie ma pewnie overpair, której i tak nie wywali.

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek_112 Zobacz posta
    Lead turn miał sie wpisać w to co sie stało na river i wcześniej po flopie. Miało wyjść że jestem mocny i nie chce go wystraszyć.
    Zachowaj takie levelowanie na wyższe stawki
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 04-07-2009 o 20:36