Zobacz wyniki ankiety: Które zagranie wydaje się być silniejsze

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • BET POT

    3 18.75%
  • BET o prawie Pota (bez kilku BB)

    3 18.75%
  • To zalezy od zbyt wielu czynnikow, tekstury stolu, przeciwnika itd

    10 62.50%
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: POT or NOT ?

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Tak sobie myslalem ostatnio co Wam sie wydaje silniejsze bet pot czy prawie pot czyli bety typu 4/5 pota lub wiecej


    Wiadomo ze zalezy to troche od sytuacji inaczej wyglada takie zagranie jako cont bet a inaczej gdy jest to bet na river

    Ale tak ogolnie czy jesli macie do sprawdzenia bet pot lub nieco mniejszy bet to ktory wydaje wam sie slabszy silniejszy ?

    Bo czasem o bet pocie ozna myslec ze ktos probuje bluffowac i dlatego wali najwiecj jak sie da byle nas wypchnac a czasami wlasnie niepelny pot moze sugerowac slabosc i probe oszczedzenia kilku BB

    Co bardziej prowokuje was do reraise bluffa bet pot czy niepelny pot ?

    Bo ja w sumie czesto zmieniam czasem gram za pota czasem za mniej raczej nie ma jakiejs scislej reguly i zastanawialem sie jak to moze wplywac na postrzeganie moich betow przez przeciwnikow

    i dlatego postanowilem zrobic ta ankiete ktore zagranie jest statystycznie postrzegane jako silniejsze

    W ogole wydaje mi sie tez ze jest taka zaleznosc ze u dobrych graczy bet pot czesciej oznacza silna reke a u slabszych graczy czesciej jest to bluff

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    ja ostatnio troche zmienilem gre z alwayspotowania na betowanie 3/4 -4/5 maxa
    oczywiscie pot tez sie stosuje ale rzadziej lub naprzemiennie by przeciwnik mial zgryzik
    wczesniej moje ciagle potowanie bylo raczej traktowanie jako blef/semib wiec jak zaczelo niedochodzic lub zaczeli sie bronic trzeba bylo lekko zmienic kierunek...

    patrzac znow od strony drugiej wydaje mi sie ze potowanie jest jednak oznaka sily a granie raise za niepelny pot to raczej zagranie pozycyjne na budowanie puli stosowane czesto na FR
    dla mnie pot czy nie pot - wazne czy akurat TEN przeciwnik da sie wyblefowac

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Nie czaję różnicy postawienia 46$ na riverze zamiast 50 $.
    Chyba tylko psychologiczna ?

    Ja często stawiam value beta ( 1/2 pota na końcu) , kiedy widzę, że przeciwnik callował moje poty przez wszystkie ulice drawując, dajac mu szanse sprawdzenie z "ciekawości" mojego seta.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    roznica jest napewno kwestia czy mozna ja zdefiniowac

    jesli w kazdym cont becie potujesz lub nie to albo wygrywasz te kilka BB wiecej albo przegrywasz Albo nie wiadomo bo mysle ze ciezko jest to policzyc

    ale jesli wygrywa sie np ponad polowe cont beta bo przeciwnik pasuje to po co betowac za calego pota skoro i tak tak czesto rpzeciwnicy pasuja ?

    z drugiej strony czy czesciej nie zaczna nas sprawdzac jesli bedziemy betowac mniej ?

    Pozatym np na river jesli np ktos zamiast pota betuje o kilka BB mniej od naszego allina to moim zdaniem to jest czesciej sygnal ze jestesmy w dupie niz kiedy zrobi poprostu naszego allina A niektorzy tak graja

    Odnosnie cont betow to myslalem tez czy by nie zrobic potowania gdy trafilismy flopa a mniejszy bet gdy nie, gdy gra sie w roomach takich jak PS czy FTP czesto gra sie z nowymi graczami wiec nie ma duzych obaw ze staniemy sie czytelni zreszta zawsze wiemy czy betujemy przeciwko graczowi z ktorym jzu troche gralismy czy nie