Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Trafiło mi się dzisiaj ciekawe rozdanie, gdzie uważam że na każdym streecie było dość interesująco.

    Villain: 25/17/1.5 i breakeven z dużej próbki (26k rozdań), 38% fold to 3bet preflop, 18% openraise z UTG.

    ***** Hand History for Game 1702343434 ***** (IPoker)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, June 30, 05:48:04 ET 2009
    Table Arkadak (No DP) (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: HERO ( $207.75 USD )
    Seat 3: TTR88027122 ( $57.60 USD )
    Seat 5: RaIIicH ( $100.00 USD )
    Seat 6: DADDYSoverDRAFT ( $199.25 USD )
    Seat 8: he5ten ( $77.76 USD )
    Seat 10: majestic201 ( $100.00 USD )
    TTR88027122 posts small blind [$0.50 USD].
    RaIIicH posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    DADDYSoverDRAFT raises [$3.00 USD]
    he5ten folds
    majestic201 folds
    HERO raises [$10.50 USD]
    TTR88027122 folds
    RaIIicH folds
    DADDYSoverDRAFT calls [$7.50 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    DADDYSoverDRAFT checks
    HERO ?

    Oczywiste że check nie wchodzi w grę; ile betujemy i przede wszystkim jak reagujemy na raise? Mam wątpliwości czy stackowanie się 200bb deep jest +EV, a nawet jeśli, to czy jest najlepszą linią. Czekam na komentki, potem zapodam turn

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    na flopie betuje jakies 70% pota o ile jest to moj standardowy cbet. Jego fold to 3bet jest na tyle niskie, ze przewaznie nic tutaj nie trafi. Na ewentualny raise gram flat call i dostosowuje swoja reke do turna i gry przeciwnika. Commitujacy 3bet tak na prawde wpycha nas w najlepszym razie na coinflipa, szczegolnie, jezeli wiarygodnie podejdziemy do jego AF
    ,
    Problem sie pojawi, jak spadnie A/J i dostaniemy second barrela, sila rzeczy trzeba bedzie zostac w rozdaniu, bo przewaznie w tej sytuacji jest gorszy a i mamy outy, ale jezeli flush nie spadnie a zostaniemy potraktowani AI, bedzie sie raczej trzeba zrzucic, chociaz ciezko powiedziec, czy ten jego 3rd barrel jest oznaka sily czy kontynuacja linii z flopa
    Ostatnio edytowane przez krolewicz ; 30-06-2009 o 22:53

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    143
    Standardowo cbet, na jego raise gralbym call. Na turnie juz zalezy od implied oddsow jak nic nie trafisz, jak trafisz A/J do grasz call, a na river jak dostaniesz 3rd barrel to imo fold (jak nie skompletujesz drawow) bo wtedy jest praktycznie pewne ze trafil seta, gdyz gralby standardowa linia wlasnie pod made hand z flopa.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    pytanie debila - a dlaczego check nie wchodzi w gre?

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    w zasadzie moglby, ale tracimy value od gorszych drawujących rąk (FD, OESD, niższe overs, combos)

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    ja bym tutaj wolal stracic value robiac check behind niz miec pozniej do czynienia z reraisem. Ale to po prostu dlatego, ze nie czulbym sie komfortowo grajac w ten sposob z taka reka...

    Gdyby na turnie pojawil sie J albo A i przy jego rr na flopie jeszcze bardziej nie wiemy co robic (przynajmniej ja)

    Na razie jestem na takim etapie na ktorym unikam tak ciezkich rozdan...

    Cbet za 15BB, jego rr za 40BB i w zasadzie robi sie pula duza a my bladzimy...i dont like it

    Choc tez jak sie spojrzy na goscia AF to raczej RR oznaczalby koniec dla nas. Stawiam na to, ze zagrales cbeta, koles dal call. Na turnie dostaniesz to J

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Nie wydaje mi się, żeby 3-bet preflop był najlepszym pomysłem. Na flopie bym zagrał w okolicach 60%.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    3bet pre for value: bijemy 57:43 jego range, i 51:49 jego continuation range, + pozycja która pomaga ekstrahować preflopowe value po flopie.

    HERO bets [$17.00 USD]
    DADDYSoverDRAFT calls [$17.00 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    DADDYSoverDRAFT checks
    HERO ?

    (Kejsper - oszukiwales?)

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    143
    No to sytuacja sie ulatwila, zagral c/c i na turnie check, imo nie ma co dawac mu freecard, lapiemy TPTK na turnie i walimy solidnego 2nd barrel za 2/3 puli. Z drawem powinien odpuscic, a jak sprawdzi to tym lepiej dla nas. Jak dostaniemy c/r na turnie to sprawa sie staje nieco bardziej nieciekawa, reprezentuje slowplayowanego seta, jednak ze wzgledu na implied oddsy bedzie mozna mysle ze oplacalnie sprawdzic i na riverze odpuscic, jak nie trafimy flusha/strita.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    @uczniak - lol, to ja jestem Twoim przeciwnikiem

    wg mnie jesli zagrales cbeta, trafiles top pare, ktora niekoniecznie musi byc reka wygrywajaca w tym przypadku powinienes kontrolowac pule. To jest ziom, ktory nie pasuje tak latwo. Jemu nie bedzie przeszkadzalo, ze nie ma oddsow na callowanie podbicia z SD (tak mi sie wydaje). W takich przypadkach wole wygrac mniejsza pule niz potem byc zmuszonym callowac na river all ina jakiegos typka z nie-wiadomo-czym. Pula i tak juz staje sie dosc spora bo wychodzi jakies 55bb zatem ja bym odpuscil.

    No ale to nie ja jestem tu fachowcem dopisek - tzn ja jestem wrozka i wiem jak to sie skonczy, ale fachowcem nie jestem