Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    Ja wrzucam mały bet który daje mu dobre oddsy do drawowania. C/c na 2 streetach z made hand przy takim boardzie? Chyba mało prawdopodobne. Może jakieś 6h7h mogłoby tak zrobić, ale mało rąk poza tym. A jeżeli teraz sprawdzisz i draw nie dojdzie a on da dużego beta to co zrobisz? A to praktycznie nieuniknione, jeżeli nie betowałeś turna przy tylu drawach ewidentnie nic nie masz.
    Przecież mamy TPTK, na gościa który "praktycznie nieuknione, że zabetuje, bo ewidentnie nic nie mamy" powinno być wystarczająco dobre

    Skoro sam mówisz że teraz do normalnego beta spasuje (ablo zraisuje, czego też nie chcemy), a na river z miłą chęcią go odpali, to więcej value daje check?

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    Przecież mamy TPTK, na gościa który "praktycznie nieuknione, że zabetuje, bo ewidentnie nic nie mamy" powinno być wystarczająco dobre

    Skoro sam mówisz że teraz do normalnego beta spasuje (ablo zraisuje, czego też nie chcemy), a na river z miłą chęcią go odpali, to więcej value daje check?
    Nie do końca o to mi chodziło.

    Chodziło mi o to:

    Cytat Zamieszczone przez uczniak
    myślałem tak: jeśli slowplayuje lepszą rękę to czekając BIERZEMY freecard a nie dajemy. jeśli ma draw, to dajemy ale często do second best (gorszy flush) - to chyba nie tak źle. jeśli ma średnią rękę, to nie widziałem opcji dostać 3 strity wartości, a ten drugi łatwiej ściągnąć na river.
    Załóżmy że czekasz na turnie a on mocno zabetował na riverze. Blefuje nietrafionego drawa czy wyciąga value? To jest jedna możliwość.

    Inna to taka że postanowi odpuścić jak nie trafi (bardzo prawdopodobne) i wtedy rzeczywiście nie będziesz miał 3 ulic wartości tylko 1.

    Jeżeli zabetujesz turn rozwiązujesz oba te problemy i jako bonus masz możliwość wyciągnąć pełny value jeżeli cię zreraisuje z odpowiednimi oddsami i spadnie ci jeden z outów. Jak przeczekasz turn może nie chcieć się stackować jak spadnie 3 kier.

  3. #23
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    jeśli on mocno betuje na river, to nie jest specjalny problem, bo na pewno mamy oddsy vs jego range; sądzę nawet że mamy oddsy wyłącznie vs jego value range tzn gdyby nigdy nie blefował - może vbetować słabszego Jx na przykład.

    druga sprawa, rzeczywiście, zgadzam się że to wada tego zagrania że jeśli ma również FD i kier nie spadnie, to być może tracę jedną ulicę wartości.

    żeby nie przeciągać podaję zakończenie i kolejny dylemat z tych przyjemniejszych, ale myślę że również bardzo istotnych dla EV z całego rozdania:

    HERO checks
    ** Dealing River ** [ ]
    DADDYSoverDRAFT bets [$28.25 USD]
    HERO raises to ?

    Przeciwnik ma jeszcze ok 145$ ponad to, co postawił. Ja nakrywam. Jaka wielkość raise'u daje wg was najlepsze EV? tzn. wielkość raise * szansa sprawdzenia ----> max?

  4. #24
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    nie pokazal przypadkiem ??

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    co pokazal to na koniec podam nie uprzedzajmy faktów. ale niejaką podpowiedzią może być fakt że nie wrzuciłem tego do gż

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Wg mnie nie wchodzi nic innego w grę poza all-inem. Notabene takie zagranie ma największą szansę na sprawdzenie, mimo iż jest najmocniejsze. Bo co innego nam pozostaje? Mini rejsy, gdzie wiadomo, że wyciągamy value? Jeżeli ma ochotę sprawdzić to myślę, że nie ma znaczenia czy przebijesz o 80 czy o 140. Btw stawiam go na 66 - bardzo pasuje mi to do jego zagrań.

  7. #27
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Podoba mi się check na turnie. Natomiast na river AI.

    jdx

  8. #28
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    143
    Ten bet wyglada z jego strony na vbeta, wiec mysle ze jest duza szansa ze sprawdzi AI. Co do turna, check behind ma swoje plusy i minusy, ja bym gral bet, jednak mysle ze taka linia rowniez ma swoje dobre strony.

  9. #29
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    hm, może więc straciłem value... nie umiem tego uzasadnić, ale sądziłem że AI raczej nie sprawdzi, takie overbet all-iny to najczęściej jednak nutsy na tym poziomie i rzadko są sprawdzane.

    HERO raises [$88.00 USD]
    DADDYSoverDRAFT calls [$59.75 USD]
    HERO wins $229.50 USD from main pot
    DADDYSoverDRAFT shows [, ]

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Dlatego opłaca się grać agresywnie (mówię o villainie).