Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Szukałem, szukałem i jakoś nie znalazłem żadnego rozbudowanego wątku w tym temacie. A przecież blefy są wisienką na pokerowym torcie
    Tak sobie pomyślałem, że najodpowiedniejszym miejscem będzie dział dla początkujących, bo tak naprawdę niewielu jest (z całym szacunkiem) prawdziwych mistrzów tej sztuki.

    Żeby nie tworzyć pustego wątku - coś z wczoraj.
    Mega-hiper-donkament na PokerStars: cotygodniowy "1/4 million". BI 10+1, blindy 10 minut. Wczoraj grało dokładnie 28.431 wariatów. Rzeźnia. Grałem źle, a przy okazji pechowo (to często idzie w parze). Zostało w tym momencie jakieś 10 tys. luda. Do bubla jeszcze daleko - płatnych 4,5 tys. miejsc (to ważny aspekt w tym turnieju - im bliżej bubla tym więcej gry przy ścianie). No i przyszło takie rozdanko:

    PokerStars Rozdanie nr 29884893907: Turniej nr 173033583, $10+$1 Hold'em No Limit - Poziom VIII (150/300) - 28/06/2009 22:54:09 CET [28/06/2009 16:54:09 ET]
    Stół '173033583 2749' 9-max Miejsce nr 2 to rozdający
    Miejsce 1: Mr Salesman (18970 żetonów)
    Miejsce 2: densni (14941 żetonów)
    Miejsce 3: 6machine1 (2805 żetonów)
    Miejsce 4: altbigd (6394 żetonów)
    Miejsce 5: Laptop-King (8573 żetonów)
    Miejsce 6: Bel79 (5980 żetonów)
    Miejsce 7: EgotripSD (8020 żetonów)
    Miejsce 8: Xolo_PL (4575 żetonów)
    Miejsce 9: Keizman (6900 żetonów)
    Mr Salesman: wpłaca ante 25
    densni: wpłaca ante 25
    6machine1: wpłaca ante 25
    altbigd: wpłaca ante 25
    Laptop-King: wpłaca ante 25
    Bel79: wpłaca ante 25
    EgotripSD: wpłaca ante 25
    Xolo_PL: wpłaca ante 25
    Keizman: wpłaca ante 25
    6machine1: wpłaca małą ciemną 150
    altbigd: wpłaca dużą ciemną 300
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz Xolo_PL otrzymał [ ]
    Laptop-King: pasuje
    Bel79: pasuje
    EgotripSD: pasuje
    Xolo_PL: podbija 434 do 734
    Keizman: pasuje
    Mr Salesman: pasuje
    densni: pasuje
    6machine1: pasuje
    altbigd: sprawdza 434
    *** FLOP *** [ ]
    altbigd: zagrywa 600
    Xolo_PL: podbija 600 do 1200
    altbigd: sprawdza 600
    *** TURN *** [ ] []
    altbigd: czeka
    Xolo_PL: czeka
    *** RIVER *** [ ] []
    altbigd: czeka
    Xolo_PL: zagrywa 2616 i wchodzi all-in
    altbigd: pasuje
    Niesprawdzony zakład (2616) zwrócony do Xolo_PL
    Xolo_PL wygrał 4243 z puli
    Xolo_PL: nie pokazuje ręki

    Kilka słów wyjaśnienia pt. "dlaczego akurat tak". Bet na flopie ze strony oppa wydał mi się nieco dziwny. Mógł co prawda bronić tripsa przed drawem do koloru, ale coś mi szeptało do ucha, że kolo nic nie ma. Delikatnie podbiłem, żeby sprawdzić co w trawie piszczy. Miałem coś jakby nie patrzeć: draw do nutsowego koloru (wprawdzie runner-runner, ale zawsze), no i najwyższą kartę w talii (czyli asa). Założenia były proste: na reraise - fold, na calla, o ile typek przeczeka na turnie - ja też nic nie dokładam.
    Na turnie zagrałem zgodnie z planem. Jego przeczekanie na river dało mi do myślenia: albo próbuje być sprytny, albo ma niewiele więcej ode mnie, czyli jakąś parę 3 (w tym wariackim turnieju sprawdzanie betów preflop z A3 z BB to standard), albo w ogóle nie ma nic - jakieś AT na przykład. W puli 4,2k, a mnie zostało 2,6. Warto spróbować, zwłaszcza po takiej ślicznej karcie na riverze (trefelek).

    I zamiast grzecznie odpaść udało mi się nieco odbudować. Potem nabudowałem się jeszcze troszkę i dopiero przerost agresji jakieś 2h później wywalił mnie z tego uroczego turnieju.

    Zapraszam do analiz i wklejania nowych przykładów

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Miałeś jakieś informacje o przeciwniku? Bo bez tego to imo bez sensu się na takie coś porywać. W donkamencie za 10$ minraise'a sprawdzi ci i nut low, a na river może pokazać slowplayowane QX, z którym chciałby pewnie atakować river, ale się flusha wystraszył (co oczywiście nie powstrzyma go przed callem allina) czy nawet fulla lub kolor (FPS ftw ), zresztą nie zdziwiłoby mnie nawet gdyby z tą parą trójek tutaj callnął.
    Cytat Zamieszczone przez Xolo Zobacz posta
    przerost agresji jakieś 2h później wywalił mnie z tego uroczego turnieju.
    No shit

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    ja jestem wielkim fanem tego turnieju -> niezle ITM, pare miejsc w top200 i satelity za 2.20$ dosc latwe to wygrania.

    a do tego cala lista ciekawych hero calli przeciwnikow po ktorych wylatywalem. wczoraj np. call mojego pusha z A3o na SB za 3/4 stacka. full na riverze dostal.