Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: HM i Omaha

  1. #1
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Jakie statystyki się przydają podczas gry?

  2. #2
    Jesli dopiero zaczynasz zabawe z omaha to nie ma co przesadzac z iloscia statystyk, z czasem mozesz sobie dodac. Jak dla mnie to raczej standardowy zestaw dla poczatkujacego gracza

    VPIP , PFR , 3-bet
    Agg factor , Agg pct , flop CB , fold flop CB

    Pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Amichal, w jaki sposob korzystasz z Agg factor i Agg pct? Czym różnią się te statystyki i dlaczego wg Ciebie warto mieć obie z nich?

    Myślę, że dla początkującego gracza powyższy zestaw jest ok. Później można dorzucać inne rzeczy, ale na początek nie ma co zamulać sobie obrazu gry.

    pzdr

  4. #4
    szczerze mowica bardziej skupiam uwage na Agg pct bo to pokazuje jak czesto nasz przeciwnik bedzie atakowal, Agg factor pomaga mi natomiast ustalic ktory gracz jest CS a ktory stosuje technike bet fold.
    Jesli mamy tylko Agg factor to mozemy blednie ocenic bardzo dobrego gracza ktory czesto atakuje, ale takze czesto sprawdza. Jego Agg factor bedzie okolo 2 - 2.5 podczas gdy jego agresja bedzie zdecydowanie wieksza niz niektorych graczy ktorzy maja Agg factor na poziomie 3 lub wiecej. Jesli Agg pct jest w granicach 35% i wiecej to mamy maniaka mniej niz 17% to wiadomo ze ten gracz rozgrywa tylko mocne rece. Gracze ktorych trzeba unikac to Agg pct na poziomie 22 - 28. Oczywiscie trzeba takze wziasc pod uwage VPIP
    Cos na co czesto zwracam ostatio uwage jesli jest spora roznica pomiedzy flop CB oraz Agg pct to lubie z takim graczem grac majac nad nim pozycje bardzo czesto bedzie go mozna zmusic do foldu na turn albo river.

    Istnieje bardzo ciekawa korelacja pomiedzy Agg pct oraz WWSF warta glebszej analizy

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amichal1 ; 26-06-2009 o 02:13

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez amichal1 Zobacz posta
    Gracze ktorych trzeba unikac to Agg pct na poziomie 22 - 28.
    IMO trzeba unikać graczy 28-35. Wszystko poniżej 25 to calling station lub nit, powyżej 40 to ocieranie się o maniactwo. Oczywiście zależy też czy gramy SH czy FR,; ja mówię o FR.

    Poza tym dosyć ciekawą informacją jest jak wygląda ten współczynnik na poszczególnych ulicach. Bo dobrzy agresywni gracze maja go mniej więcej równomiernie rozłożonym, a taki break even nit może mieć np. 10 flop, 22 turn i 36 river.

    jdx

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    IMO trzeba unikać graczy 28-35. Wszystko poniżej 25 to calling station lub nit, powyżej 40 to ocieranie się o maniactwo.
    jdx
    Masz racje nie wiem skad mi sie wziely tak male wartosci moze dlatego ze przegladalem statystyki graczy ze stawek 25/50 na FTP a ich raczej nie mozna brac jako miernika

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Tak notabene moje staty z ostatniej całkiem udanej sesji PLO8 50 FR; około 320 rozdań na każdym ze stołów:

    Dwie pierwsze liczby w pierwszym wierszu to VP$IP i PFR a drugi wiersz to AFqF/AFqT/AFqR/AFq total/Agg Factor total. W dłuższym okresie IMO nieosiągalne przy dodatnim (i sporym) winrate, chociaż te z prawej strony są całkiem realne. W każdym bądź razie na próbce 350k+ rozdań mam 29/38/38/33/1.73, przy czym jest to wymieszane PLO z PLO8, FR z SH i do tego różne stawki od PL25 do PL200. W rzeczywistości mam pewnie trochę większe te współczynniki bo z tych 350k rozdań przez pierwsze ~80k po prostu uczyłem się grać i grałem tight-passive.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    a to nie mozesz sobie JDX wybrac tylko danej gry i dana wielkosc stolu

    wtedy bys wiedzial dokladnie jakie te statystyki sa :P

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie mogę ponieważ PTO nie pokazuje Aggression Frequency; pokazuje je PAHUD (na samym początku gry zanim dla danego stolika nie zbierze się wystarczająca liczba rozdań) i sumuje wszystko jak leci.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Opisałeś 2 wiersz, a co za statsy poza vpip i pfr masz w pierwszym?