Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Jestem ciekaw Waszej opinii o tym zagraniu:

    event za 1,5k$ dosyc spore turbo

    z blogu Gorala:
    Bylo to tak: Majac 2500 podbijam do 350 z UTG przy blindach 50/150 i sprawdza mnie tylko UTG+2. Amator, grajacy raczej tight ma ciut wiecej odemnie. Flop “wymarzony” JT9 dwa kara. Pula 825. Nie bardzo widze tutaj CBet za 500 a potem sprawdzenie allina bo to niebezpieczny board. Postanawiam wiec poczekac i zagrac na bezpiecznym turnie lub zobaczyc czy on zagra na flopie i w jaki sposob. Ku mojemu zdziwieniu koles lapie 1150 i szybko wrzuca do puli… Jak dla mnie amatorska obrona seta lub dwoch par na niebezpiecznym boardzie. W najlepszym dla mnie razie jakis kombo draw typu strit plus para lub FD. Wiedzac, ze albo jestem z tylu albo flipuje a mam zero folding equity wyrzucam face up i gosc robi wielkie oczy klepiac w stol very good fold sir a ja z niesmakiem odliczam coraz mniejszy stack .

    czy tylko ja jestem w szoku ?

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    hmm, patrzac na problem w ten sposob: mysle o range calla opsa i dopasowuje go do struktury flopa. I szczerze mowiac nie wyglada to dobrze. Zetonow mamy malo, a kazda nasza akcja w zasadzie powoduje gre o nasz caly stack. Sadze, ze czesciej mam coina lub mniej. niz coin lub wiecej. Gdyby byla na przyklad 8 zamiast 9 na flopie gram o stacki. Czasem dam sie sam wyblefowac, trudno. Odpuszczam. Szukam lepszej okazji.

    pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    tylko ze to nie jest main event, tylko jak Goral napisal jakis turniej troche turbo. Po spasowaniu zostaje nam 2150 i zaraz wskakujemy na blindy, oddajemy kolejne 200, zostaje nam ~13BB i jestesmy zmuszeni do pushowania praktycznie any2 z B czy CO i praktycznie flipujemy, albo jakeis 40-60 o duzo mniejsza pule. Nie wiem kiedy nastepowala nastepna zmiana blindow.
    Tutaj ok- board nie wyglada korzystnie, ale wydaje mi sie ze range przeciwnika i tak jest dosyc szeroki. FD, jakeis pary + drawy etc. Wydaje mi sie ze coin flipa tutaj mniej wiecej przeciwko jego range bedziemy miec.

    Więc czy w turnieju o takiejs trukturze nie lepiej flipowac o pule 5200 z AA nawet przy takim boardzie, niz pozniej pushowac any2 z LP i liczyc na 40-60 w mniejszej puli?

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Nie wiem, czy sam bym się zdobył na ld w tej sytuacji, ale myślę że jest ok. Soprano, 2150 to jeszcze wcale nie jest tak źle... i na pewno nie musimy pushować atc jeszcze przez długi czas. Tutaj mamy sytuację, w której opp jest scommitowany i nie mamy praktycznie żadnego FE, przy późniejszych pushach to FE będziemy jednak mieli.

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Wydaje mi sie, ze to kwestia stylu gry. Jesli gracz jest zwolennikiem przelicznika M (co wedlug mnie jest bledem), to spokojnie moze sie stackowac skoro po zrzuceniu AA bedzie mial w arsenale zagran tylko push w any 2 po foldach do niego w nastepnych rozdaniach. Jednak gdy gra turniej, ktory jest turbo strategia sita tym bardziej bedzie dzialac z uwagi na duza ilosc podobnych stackow. 13 bb to jeszcze nie tragedia, stack pozwalajacy na znalezienie lepszej sytuacji na full ringu. Na pewno pasa z AA nie ocenialbym jako wielki blad.
    Kazdy gracz ma swoj styl, dlatego ta gra jest zywa i ciekawa

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    wazna sprawa o ktora zalozylem sie dzis z MarkiemS
    blindy były 50/100 czy 75/150 bo to duzo zmienia

    Goral napisał ze 50/150 wiec nie bardzo

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Nie sądzę, żeby podbił do 3.5x więc pewnie 75/150.

    Co do check/foldu, hehe, boję się krytykować , bo mam 10% doświadczenia Górala pewnie, ale nie sądzę, żeby mając niecałe 2.5xPSB w stacku to było dobre...

    (jestem ciekaw co by zagrał tutaj PH )

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    wyrażanie swojej opinii to nie krytyks
    przeciez do teo jest foruby dyskutowac wlasnie nad takimi problematycznymi rekami

    imo tez 75/150
    do tego oskarek napsial mi na PM
    ze w newsie bylo podane ze to 3 poziom blindow, czyli 25/50 50/100 75/150

  9. #9
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez Soprano Zobacz posta
    wyrzucam face up i gosc robi wielkie oczy klepiac w stol very good fold sir a ja z niesmakiem odliczam coraz mniejszy stack .
    ironia losu.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Na moje chlopskie oko to jest all in