Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    Witam od dłuzszego czasu mam problem ze po wlaczeniu PC po paru minutach PC przycina sie da sie korzystac ale ciagle przycina sie filimki sie pzrycinaja czasami sie odmula na pare minut ale potem znowu to samo sie dzieje. po resecie pare minut pochodzi normalnie i znowu to samo.. :/ Format tez nic nie dal czy to wina sprzetu jesli tak to czego?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Napisz jaki masz system itp itd moze masz za slaby komputer np na Viste

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    Watpie bo ciagle mialem XP i mam nadal wiec to nie o to chodzi raczej :P Od jakiegoś miesiaca to mam ciagle ;/ mam athlona 3200 i 1gb ramu

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    28
    Uwielbiam takie posty.. najlepiej jakbyś napisał tak "zacina mi się komputer, co to może być?"

    1 - zrobiło się to nagle i tak jest teraz zawsze? (Po paru minutach tzn. po ilu od całkowitego załadowania systemu?)
    2 - Jaki antywir i kiedy ostatni raz robiłeś jakiś scan w kierunku wykluczenia szkodników?
    3 - zrób test na pamięć RAM (program memtest - ogólno dostępny)
    4 - a najlepiej to proponuję zrobić LOGA (program HiJack Disk) i wkleić kod żeby było wiadomo, co masz w tym swoim systemie.

    Generalnie to najlepiej jakbyś wątek z dokładnym opisem umieścił na jakimś forum dotyczącym rozwiązywania takich kwestii - np. Forum.CentrumXP.pl bo forum pokerowe mimo że jest to bocznica chyba nie jest najlepszym miejscem na rozwiązywanie tego tutaj

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Mialem kiedys podobnie - probowalem wszystkiego i nic filmiki we flashu zawsze zjadaly 100% pamieci... Jedyne co proponuje to nie zaczynac z tym ustrojstwem tylko format - zaoszczedzi to kupe czasu

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    28
    Jasne, najlepiej robić format jak tylko coś jest nie halo... - powiedzmy że mam odmienne zdanie

    Poza tym kolega napisał że format już robił, i że też mu nic to nie dało, więc obstawiam w pierwszej kolejności pamięć Ram bądź po prostu zła konfiguracja systemowa (tak jak pisałem, bez testu Ramu i bez loga z HiJack Diska to można dumać i dumać..)

  7. #7
    zobacz zasilacz w obecnych czasach padaja strasznie szybko i czesto objawiaja sie wlasnie takimi usterkami

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    napisales ze komp zaczyna przycinac ale da sie korzystac wiec moze zacznij od odpalenia menadzera zadan (ctrl+alt+del) i zerknij w procesy (druga zakladka) czy jakas aplikacja nie zajmuje ci w tym momencie w okolicach 100% procesora (ogolne zuzycie masz pokazane na dole okna). jesli komp zaczyna mulic chwile po starcie systemu to moze winna jest jakas aplikacja ktora startuje ci z automatu razem z systemem. daj start-uruchom-wklep msconfig i zerknij w zakladke Uruchamianie co tam masz pozaznaczane. w razie potrzeby wywal co niepotrzebne, reset i sprawdz czy problem sie powtarza. A tak w ogole to jesli oczekujesz pomocy to podaj wiecej szczegolow bo tak w ciemno to ciezko trafic a szklane kule zuzywamy na odczytywanie riverow ;p

  9. #9
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Nie jestem specem, ale może akurat przypadkiem pomogę
    jeśli nie odpowiada za to software (system, sterowniki, jakieś świństwo) to możliwe, że:

    1. RAM - kość padnięta, niedociśnięta lub też w biosie źle widziana/ustawiona - czy bawiłeś się kiedyś w overclocking? Jeśli masz 2 różne(parametry) kości to mogą czasem być takie problemy. Jeśli tak to wyjmij jedną i sprawdź, a potem to samo zrób z drugą.
    2. Wadliwe chłodzenie procka/gfx - sprawdź wiatraczki czy i jak chodzą czy się nie tną (przedmuchaj jeśli trzeba) i temp jakimś prostym nie obciążającym programem np. speedfan
    3. Uszkodzony HDD szczególnie w miejscu gdzie masz plik stronnicowania (sam plik też może być źle ustawiony(rozmiar lub dałeś systemowi dowolność i jest teraz poszatkowany na partycji)

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    Ramy wszystko jest oki tym bardziej od poczatku od razu komp by sie przycinał a nie po paru minutach. Przeczyscilem kompa troche kruzy tam bylo zobaczymy czy sie zaraz nie zacznie przycinac... W Overclocking sie nie bawilem ani zadne podobne rzeczy