Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Dwa rozdanka z jednej sesji
    Seat 2: Philippe1984 ($49.50 in chips) Statsy 56/28 po 200 rekach
    Seat 3: sebkrol18 ($50.70 in chips)
    cracker57: posts small blind $0.25
    manolo1515: posts big blind $0.50
    Edel partie: posts big blind $0.50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to sebkrol18 [ ]
    Edel partie: checks
    PhenixRising: folds
    Philippe1984: calls $0.50
    sebkrol18: calls $0.50

    cracker57: calls $0.25
    manolo1515: checks
    *** FLOP *** [ ]
    cracker57: checks
    manolo1515: checks
    Edel partie: checks
    Philippe1984: checks
    sebkrol18: checks

    *** TURN *** [ ] []
    cracker57: checks
    manolo1515: checks
    Edel partie: checks
    Philippe1984: bets $1
    sebkrol18: calls $1

    cracker57: folds
    manolo1515: folds
    Edel partie: folds
    *** RIVER *** [ ] []
    Philippe1984: bets $1
    sebkrol18: raises $6.30 to $7.30
    Philippe1984: raises $18.90 to $26.20

    sebkrol18: ??????????? (Generalnie decyzja pomiedzy CALL czy RAISE )


    Drugie rozdanie:

    Seat 1: jestercatan ($103.05 in chips) Nie mam statystyk tego goscia
    Seat 9: sebkrol18 ($120 in chips)
    sebkrol18: posts small blind $0.50
    jestercatan: posts big blind $1
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to sebkrol18 [ ]
    Rich Roach: folds hardinda: folds PuntaGames: folds
    SittingBully: folds
    Dexter C: folds
    sebkrol18: calls $0.50
    jestercatan: checks
    *** FLOP *** [ ]
    sebkrol18: bets $1.90
    jestercatan: calls $1.90

    *** TURN *** [ ] []
    sebkrol18: bets $5.55
    jestercatan: calls $5.55

    *** RIVER *** [ ] []
    sebkrol18: bets $16.10
    jestercatan: raises $43.90 to $60

    sebkrol18 said, "hahahahha"
    sebkrol18 said, "i have AA"
    JOSuBtLeTyDY said, "u lose"
    sebkrol18 ????????????????? Tutaj raczej decyzja pomiedzy CALL a FOLD chyba


    Co myslicie o tych rozdankach zastanawiacie sie w ogole nad mozliwoscia karety czy nie ?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Radom/Kraków
    Posty
    114
    Ja sie osobiscie zastanawiam nad możliwościa karety. Zawsze kiedy sie nadzieje na karete jakimś moim mocnym fullem, analizując pozniej rozdanie widac okropnie jak śmierdzi linia betowania oponenta..przyczajka kilometrowa.. Ogólnie nie zrzucam top fullhousów, ale czasami calluje jeśli mam jakieś podejrzenia

    w pierwszym przypadku tak samo moze miec QQ jak i 66, ja tu daje RAISE..
    a w drugim, tak jak napisałem nie pasuje top fullów.. (tzn. jeszcze mi sie nie zdarzyło) CALL, lecz podczas gry pewnie bym RAISEnął bo przecież mało czasu na zastanowienie sie podczas gry online..
    Ostatnio edytowane przez kerek ; 21-06-2009 o 13:34

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Grając na ongame i ftp (co prawda omaha hi/lo) doświadczyłem kilku bolesnych bad beatów i po tamtych akcjach kilka razy zrzucałem nutsowe kolory - jak sie okazało - na wyjęte z dupy str8 flushe (np. gość wchodził do rozdania z T887). Co do najwyższych fuli, w zasadzie nigdy ich nie zrzucam. W 1 rozdaniu przeciwnik mógł spokojnie pokazać QQ - czekał, aż złapiesz wyższego kickera do 6. W drugim natomiast, mógł mieć A2 i liczył na to, że sprawdzisz go na riverze z dowolnym fullem... Jak dla mnie nawet po gadce na czacie dalej się nie wyjaśniło, czy mógł mieć A2 czy też 22

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    raise pre.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    czemu wogóle nie przebijasz pre flop?

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    raise pre.
    kiepska analiza bo to nic nie zmienia, koles i tak sprawdzi w HU omaszke, r pf it's not the point w tych rozdaniach


    moze ja sie za duzo naogladalem highstakesowej gry na FTP i podobnie staram sie grac PLO HU wiec ja w 1 przypadku raisuje, moim zdaniem full z flopa rozegrany dosyc slabo i na river koles chcial sobie zrekompensowac ten fakt i sie nadzial, natomiast 2 sytuacja to chyba tez wale allina, ziomek gdyby mial karete to powinien uderzac juz na turnie a nie czekac na river bo na takim boardzie albo nie masz nic (A na reku to jest nic) albo masz tego fulla z AA - oczywiscie ja bym tak rozumowal jak mialbym quadsy bo jak nie masz nic to nie zabetujesz rivera a jak masz to lepiej raisowac turn a nie dopiero river; waznym aspektem tutaj jest chyba to, ze skoro nie raisowales pre to koles nie obstawia Cie na AA, wiec jesli ma np 66 co byloby bardzo prawdopodobne uwaza, ze ma nutsy bo AA wykluczyl i ew bije go 99 no ale raczej powinien raisowac jesli obstawil Cie np na czysta 2

    reasumujac w obu przypadkach daze do AI, to jest HU wiec obawianie sie karety u przeciwnika jest chyba troche weak, na pewno wiecej wyciagniesz w long runie od nizszych fullow niz przegrasz do quadsow

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    W pierwszym rozdaniu prosta matematyka mówi: reraise. Są 3 możliwości QQ, a tylko jedna 66, a obie te ręce pewnie by zagrał tak samo, zwłaszcza że to donk. Do tego może nawet pokazać jakieś Q6 czy 62. Sytuację może komplikować jedynie jego duży pfr, który mówi, że damy by raczej podbijał pre flop, ale chyba nie się co tym zbytnio zamartwiać...
    W drugim sytuacja już jest cięższa, bo jedyne co bijesz, to A2, może ewentualnie 99 (ale nie ma co zbytnio na to liczyć, zwłaszcza że sam masz dziewiątkę), ale pokazałeś dużą siłę i A2 chyba niezbyt często da tu raise. Mimo wszystko chyba na nieznanego przeciwnika nie zrzuciłbym tego, zwłaszcza w blind vs. blind.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 21-06-2009 o 14:06

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    raise pre.

    Dzienks mash to sa odpowiedzi na ktore zawsze czekam raise preflop znacząco ułatwia rozegranie tych rozdan


    i to w prawie każdym watku ktos nie odpowiada na pytanie założyciela wątku tylko wlasnie wiekszy raise preflop albo pisze fold preflop i ma zupelnie gdzies ze nikt nie pyta o gre preflop


    Pozatym Mash ty chyba grasz holdema i to turnieje glownie a omaha to chyba troche inna gra

    Moim zdaniem w omahe preflop mozna grac sobie praktycznie dowolnie bez jakiegos znaczacego wplywu na wyniki

    Raz sobie podbije asy czy krole raz zlimpuje ale parki to nie sa moje ulubione rece do raisowania zreszta nie jest to istotne tutaj


    Co do rozdan w pierwszym wlasnie pomyslalem ze gosc moze zagrac tak z QQ lub Q6 czy K6 chociaż niestety pierwsza mysl to byla kareta :P bo tak ludzie graja karety zwłaszcza donki lubia raisowac malo swoje monstery a potem nagle robic duze reraisy
    Jednak stwierdzilem ze warto pushowac tak tez zrobilem i obejrzalem jego 66 :P


    W drugim rozdaniu spasowalem ;/ Stwierdzilem ze pokazalem dosc duza sile takimi raisami tym bardziej ze mysle ze A2 raisowalo by mnie na turnie, a moze po prostu nie chcialem drugi raz wjebac sie na karete :P wiec niestety nie wiem co mial gosc, na czacie napisal ze mial A10 lol ale zapytalem go o kolor asa to nie podal :P wiec moze mial te 22. Pozatym jego reraise do niepelnego pota tez troche podejrzany jest ;p Zreszta w sumie wlozylem do pota tylko 25$ wiec nie bylo tragedii by to odpuscic a zobaczenie karety moglo by potem kosztowac mnie jeszce wiecej bo bym sie pewnie wkurzyl :P
    Ostatnio edytowane przez sebkrol18 ; 21-06-2009 o 16:20

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    widze ze poziom gier on-line rosnie coraz bardziej

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    moze i mozna grac dowolnie na PF w omaha ale to raczej bedzie mialo wplyw na wynik i tak jak rozumie jeszcze w drugim rozdaniu limp z AA nie wszyscy lubia je grac bez pozycji choc ja wiedzac ze bede postflop w HU jesli sie oczywiscie nie zrzuci to bankowo podbijam ta reke tym bardziej ze nie sa to gole asy
    to juz w pierwszym rozdaniu limp z pozycji to dla mnie jest to niewykorzystywanie potencjalu pozycji,ja wale w tym przypadku w limpera jak nic,jedynie moge odpuscic jak wiem ze stol jest na tyle loose ze pojda za mna same calle
    a co do rozdan to co tu analizowac zrzucanie badz tylko callowanie(moze jeszcze w wyjatkowych sytuacjach) TF napewno dochodowe nie jest,jestes w HU postflop,do tego zlimpowales te asy tez miedzy innymi daltego aby wlasnie na takim boardzie nikt cie nieobstawil na AA do tego grasz na jakiegos nieznanego typa i foldujesz TF nie no rewelacja,jak dla mnie to musiales miec ostatnio ostry zjazd rolla ze tak strachliwie grasz