Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    w pierwszej gram push, w drugiej call
    w pierwszej, gram przeciwko graczowi który w moim odczuciu może tu spokojnie pokazać gorszą rękę,a tych jest więcej niż tych które mnie biją
    w 2 partii z sb na bb prawie nigdy nie limpuje tylko gram bet pot, wiec tym bardziej z tymi Asami staram się budować pulę na pre flopie(jeżeli miałby karetę to pewnie all iny poszły by już na turnie, jednak ponieważ pokazuje on tutaj dużą siłę a prawdopodobnych układów które biję jest tutaj tyle samo, co takich które biją mnie daję tylko call.
    p.s.
    ja zawsze widzę u nich karety i str8 flushe, ale pragnę je zobaczyć na własne oczy

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Majcher nie czesto mi sie zdarza foldowac topowego fulla prawde mowiac nie pamietam sytuacji w ktorej zrobilem to wczesniej ale pewnie jakas byla

    Pozatym te limpy preflop czasem wynikaja z tego ze jak gram 10-14 stolow to nie zawsze mam czas dokladnie rozejrzec sie jaka mam pozycje ile graczy jest w rozdaniu i takie tam

    Pozatym wczesniej gralem jakies 32/20 ale to glownie na shorthanded a teraz mecze troche fullringi i preflopowo raisuje znacznie mniej i narazie nie narzekam na efekty :P chociaz nie twierdze ze jest to optymalny sposob rozgrywki ale przy duzej liczbie stolow nie chce bawic sie za bardzo w continuation bety i zgadywanie potem czy ktos mnie checkraisuje z jakims smieciem tylko dlatego ze w swojej malej glowie jak raisowalem preflop to mam gole asy na flopie czy naprawde cos ma ;p
    A takto sprowadzam moja gre glownie do grania po flopie tarce co prawda zalety bycia agresorem ale z drugiej strony czasem tez na tym zyskuje
    Czerwiec wyglada dla mnie w miare jak na fakt ze jest to PS ktory uwielbial mnie dymać :P


  3. #13
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    i to w prawie każdym watku ktos nie odpowiada na pytanie założyciela wątku tylko wlasnie wiekszy raise preflop albo pisze fold preflop i ma zupelnie gdzies ze nikt nie pyta o gre preflop
    A nie wolałbyś, żeby ktoś ci wskazał wszystkie błędy, jakie popełniłeś, a nie tylko te, o które pytałeś?
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Moim zdaniem w omahe preflop mozna grac sobie praktycznie dowolnie bez jakiegos znaczacego wplywu na wyniki
    Np. limp-call 2222?
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Jednak stwierdzilem ze warto pushowac tak tez zrobilem i obejrzalem jego 66 :P
    To akurat żadna niespodzianka Ale nadal myślę, że było to dobre zagranie i często zobaczysz tam QQ albo K6.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Trias no wiesz jak jest w pokerze żadko są sytuacje w których coś jest oczywistym błędem , pozatym w kazdym rozdaniu mozna sie skupic na wielu rzeczach

    Moze porozmawiamy czemu dalem call na turnie przeciez gdyby nie ten call to zaoszczedzilbym 50$ :P

    Poprostu mnie chodzilo o akcje na river a do tego zeby wskazac bledy nie wystarczy napisac raise preflop warto bylo by jeszce uzasadnic dlaczego takie zagranie bylo by lepsze

    Limp/call z 2222 czemu nie zawsze mozna potem blufowac i pokazac reke by wyrobic sobie image donka Wszystko to kwestia strategii nie twierdze ze w kazdej sytuacji mozna grac kazda reke ale nie uwazam by w omahe byly jakis sztywne zasady gry preflop takie np jak w holdemie

    Właśnie nie wiem czy czesto zobacze QQ albo K6 poniewaz bardzo rzadko dostane taka akcje kiedy mam top fulla zlapanego na river bo w innych sytuacjach na riverze bede juz mial wiekszosc jak nie calego stacka wrzuconego do puli Bo moim zdaniem jest roznica miedzy raise reraise reraise reriase na flopie a na riverze Na flopie K66 nigdy nie bede sie nawet raczej nie bede zastanawial nad mozliwoscia karety :P

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    lol, jak można sądzić, że raise preflop nie ułatwi rozegrania tych rozdań? właśnie dlatego masz problem, bawisz się w lamerskie foldy tylko zgadując.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    hahaha a ty niby podejmujesz decyzje pokerowe widzac karty przeciwnika ? Nigdy nie zgadujesz ?

    i jak mozna sądzić ze lamerski raise coś pomoże w rozdaniu nie umiejąc nawet w kilku słowach uzasadnic czemu ?

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    hello? bo może zawężasz range przeciwnika, a nie grasz z random shitem limperów/blindów?

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    rzeczywiscie w omahe jak ktos scalluje Twoj raise pf to bardzo latwo zawezic jego range...

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    zwlaszcza gracz majacy 60% VP$IP

    no to sie popisales mash serio zacznij grac w omahe bedziesz wszystkich miazdzyl raisami preflop i potem na luzie rozczytywal ich rece

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    a do czego ty zmierzasz ze betowanie limpera z pozycja i z dobra reka(a nawet nieraz niekoniecznie) czy na blindzie w podobnej sytuacji jest zle??? normalne jest ze w przeciwienstwie do holdema w omaha range czy to bedzie 60 czy 30 VPIP niewiele nam mowi i tak samo jak ciezko okreslic zakres rak typa po samej akcji na PF,ale chyba oczywiste jest ze robi sie to z innych waznych aspektow