Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    25
    NL20 Unibet dostaje AK jakbyście to dalej rozegrali? Mój nick UkashPol

    ** Hand # 2668308072 starting - 2009-06-17 11:27:07
    ** Statice [Hold 'em] (0.10|0.20 NL - Cash Game) Real Money

    PokerBao sitting in seat 1 with €16.63
    leboumaye sitting in seat 2 with €22.59
    Futuresun sitting in seat 3 with €9.77
    Zriler666 sitting in seat 4 with €16.57[Dealer]
    chels69 sitting in seat 5 with €22.03
    UkashPol sitting in seat 6 with €19.90
    Fcsuperstuf sitting in seat 7 with €7.54
    pocsy sitting in seat 8 with €16.76
    hypnotist99 sitting in seat 9 with €31.18
    HopeLess7 sitting in seat 10 with €19.60
    chels69 posted the small blind - €0.10
    UkashPol posted the big blind - €0.20

    ** Dealing cards to UkashPol
    Fcsuperstuf raised to €0.40
    pocsy folded
    hypnotist99 folded
    HopeLess7 called - €0.40
    PokerBao called - €0.40
    leboumaye folded
    Futuresun folded
    Zriler666 folded
    chels69 folded
    UkashPol raised to €1.40
    Fcsuperstuf called - €1.40
    HopeLess7 called - €1.40
    PokerBao folded

    ** Dealing the flop
    UkashPol bet - €1.20
    Fcsuperstuf called - €1.20
    HopeLess7 folded

    ** Dealing the turn
    UkashPol checked
    Fcsuperstuf bet - €3.60
    UkashPol ???

    Kolega twierdzi,że po pierwsze cbet za słaby.Harrington w swojej książce pisze o próbnym podbiciu i takie też zastosowałem tutaj zwłaszcza,że sie zupełnie rozminąłem z flopem a mam dwóch rywali w grze więc szkoda więcej wrzucać do puli bo przecież któryś może mieć top pair (A 10 , K 10 , Q 10 czy J 10 to bardzo prawdopodobne układy zważywszy na to,że pf był reise o 1 bb)

    Próbne podbicie mimo wszystko zdało egzamin moim zdaniem ponieważ jeden zrzucił natomiast drugi dokłada.Dokładającego obstawiam na top pair lub kolor.

    Dla mnie osobiście easy fold, kolega twierdzi,natomiast że po turnie wrzuca all-ina bo ma od groma outów.

    A Wy jakbyście rozegrali to rozdanie?
    Ostatnio edytowane przez Mariomario ; 18-06-2009 o 09:25

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    To ja rozwinę moją wypowiedź.

    Po pierwesze nie podałeś bardzo ważnej rzeczy - statów graczy. Widać raczej po limp/call że donki.

    Harrington pisze o próbnym podbiciu w książce turniejowej, gdzie ma ono troszkę inne znaczenie moim zdaniem. W turnieju mając relatywnie duże M można wykonywać probe bet i jest to coś innego od cbeta na flopie w cashówce.
    Przyjęło się, że cbetujemy pomiędzy 1/2 a 3/4 puli, czy to trafione czy nietrafione flopy. Dlatego uważam, iż należałoby tu:
    a) poczekać na rozwój wydarzeń
    b) uderzyć za około 3e

    Niskim cbetem dajesz po prostu oddsy do drawowania do 2 par nawet, czy backdoor flusha. Sam może wykonałbym tutaj taki call mając QJ z jednym pikiem albo - które to przykładowe układy mają szansę na wyłapanie mocnego backdoora (ale to zależałoby od statów gracza).

    Na turnie spada nam która daje nam dużo outów:
    - 9 do NUTSOWEGO koloru,
    - 3 do nutsowego strita,
    - oraz 3 asy oraz 2 króle (które mogą, ale nie muszą być naszymi outami).

    Napisałeś że wobec koloru złapanego przez gracza na flopie jesteś dead. Nie jesteś - ponieważ masz draw do wyższego koloru.

    Poza tym trzeba spojrzeć na range przeciwnika. Zagranie limp/call można zrobić prawie ze wszystkim, więc wg mnie tutaj gracz może pokazać
    - kolor
    - strita
    - seta
    - 2 pary
    - top parę

    Więc twój draw jest mocy, strit będzie bił sety i pary. A to że czasem gość pokaże kolor - cóż, stało się. Nawet czasem asy będą tutaj outami przeciwko donkom grającym w ten sposób z QQ czy KK.

    Wg mnie dlatego, że gracz zostawił sobie już bardzo niewiele, gramy snap all-ina, gdyż w tym rozdaniu nigdy nie jesteś drawing dead, masz czyste outy które biją kolor/strita którego gość mógł wyłapać na turnie.

    FE=0, grasz o jego stack. Gość na pewno nie zrzuci bo już jest pot commited na flopie. Ciesz się że jest szortem i wciskaj all-in. Na gościa z pełnym stackiem można by się zastanowić nad opcją call.





    No ale niech zanalizuje ktoś doświadczony, ja fisha jestem.
    jdx jesteś tu?
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 18-06-2009 o 00:02

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Jako że przeciwnikowi zostały grosze, push. Outów masz sporo, nie ma sensu tego zrzucać, a call i tak doprowadzi do allinów na riverze.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    210
    nie chce mi sie liczyc dokladnie ale musisz dolozyc okolo 6$ do puli 20$ a 30% szans na wygrana masz easy wiec no brain push imo

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    268
    IMO w tym rozdaniu jest masa błędów...
    Po 1 większy raise pf, gdyż dajesz za dobre oddsy 4 set value itp.
    Po 2 zawsze cbetuj tyle samo, czy masz, czy też nie masz!
    Po 3 cbet turn, gdyż masz bardzo duże FE vs parki i TX. Oczywiście mówimy tutaj o callu ai.
    Po 4 c/r ai na turnie jest kompletną bzdurą. Jeśli chcemy stackować się przy każdym A/K/Q/spade na river, to lepszą opcją jest call i w razie trafienia all in, gdyż i tak nie mamy żadnego FE.

  6. #6
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    25
    Jeżeli trafił kolor( na który go obstawiam) to mam tylko 9 outów na złapanie nutsowego koloru na river a więc 20% szans na zwycięstwo. W puli jest 6.6 Euro gracz zagrywa za 3.6 euro ale jeżeli ma kolor to po river mi zagra all-ina więc trzeba liczyć,że łącznie muszę dołożyć do puli jeszcze 5 euro by go sprawdzić. 20% szans to 5:1 a muszę dołożyć 5 euro do puli 6.6euro co mi daje 1.3 do 1 a powinnienem mieć powyżej 5:1 by mi sie opłacało sprawdzić!!! Pot oddsy mam tutaj wyjątkowo niekorzystne!

    Można go też obstawiać na top pair(to moja opcja numer 2)albo też seta,strita,dwie pary tak jak wspominał Anoxic a więc w tym wypadku miałbym 17 outów przed riverem czyli 37% szans a więc 2.7 do 1 przy pot oddsach 1.3 do 1 a więc wciąż jest to nieopłacalne...


    Każde sprawdzenie jest tutaj wbrew pot oddsom.Tymczasem wszyscy chcecie sprawdzać! Czyli wychodzi na to,że można sobie czytać książki o pokerze, pot oddsach itp ale potem i tak gramy wbrew tym wszystkim zasadom? a najważniejszym waszym argumentem jest to,że on jest shortem więc trzeba go sprawdzić...

  7. #7
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    25
    "IMO w tym rozdaniu jest masa błędów...
    Po 1 większy raise pf, gdyż dajesz za dobre oddsy 4 set value itp"

    On podbił o 1 bb a ja przebiłem o 5bb. 5bb to mało?

  8. #8
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    25
    faktycznie masz racje.Brawo za czujność! w takim razie miałbym tylko 15% szans na zwycięstwo.

    w tym drugim przypadku też będzie mniej outów bo jeżeli ma seta to kilka mi odpada, przy dwóch parach A, K też mi niewiele dają a więc mniej outów-tylko przy jego top pair miałbym te 37%... co i tak okazuje sie być nieopłacalne jeżeli policzymy pot oddsy a to zrobiłem.

    A więc gramy tutaj wbrew pot oddsom a naszym argumentem jest to,że on jest shortem gdyby miał tyle co ja w stacku to już trzeba by sie zastanowić nad sprawdzeniem.Co myślicie o takim podejściu? Chyba,że znajdzie sie ktoś kto mi poda jakiś inny sensowny argument przemawiający za sprawdzeniem?

    Bo gdzie indziej można przeczytać,że strategia shortstacka czyli jeżeli sie nie myle SSS czy jakoś tak okazuje sie skuteczna właśnie dzięki temu,że big stacki mają właśnie takie podejście jak Anoxic czyli sprawdzać (bo short ma grosze) wbrew pot oddsom i zasadom prawdopodobieństwa ( bo tutaj mamy 15%:85% w najlepszym wypadku jeżeli ma tylko top pair będziemy mieć 37%:63%)
    Ostatnio edytowane przez Mariomario ; 18-06-2009 o 09:30

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Źle liczysz pot odds.

    Policz dobrze i wszystko Ci się ułoży w logiczną całość.

    Musisz zainwestować 3,6 (a nie 5 bo masz dać call a nie AI)

    Pot to nie 6,6, tylko 11,6 (6,6 + 5 od niego bo jest pot commited).

    Pozdrawiam.


  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Źle liczysz pot odds.

    Policz dobrze i wszystko Ci się ułoży w logiczną całość.

    Musisz zainwestować 3,6 (a nie 5 bo masz dać call a nie AI)

    Pot to nie 6,6, tylko 11,6 (6,6 + 5 od niego bo jest pot commited).

    Pozdrawiam.

    Dokładnie. Licząc pule wsadzasz cały jego stack, ponieważ gość commitując się na turnie ma FE=0.

    A co do preflop, to ja bym uderzył za około 2-2,5e mając AK i dwóch limperów za sobą.

    @Lubczyk:
    czemu call, a nie c/r ai, skoro gość zostawił zobie niecałe 2e?
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 18-06-2009 o 11:52