Strona 1 z 139 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1387
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Panowie od kilku dni moje gg aż się pali od dyskusji na temat nowego softu zapodanego w ostatnim czasie przez ongame. Do założenia tego tematu zainspirował mnie też wpis Wooysiacha z czata, który będzie miał problemy z dograniem challenge z Warsowem. Dlaczego zakładam ten temat? Chcę żebyście wypowiedzieli się w nim (po części zrobiliście już to w wątku ongame) na temat zmian i koniecznych poprawek oraz plusów w porównaniu do starego softu (wiem, że w chwili obecnej ciężko będzie takie znaleźć). Postaram się zebrać te opinie w jedną sensowną całość i niezwłocznie wysłać te uwagi do ongame prosząc o zajęcie stanowiska.

  2. #2
    Zaczniemy od plusów bo wcale tak trudno nie jest z ich znalezieniem. Być może to sprawa świeżości produktu ale jednak:

    Plusy z nowości
    1) GUI - iterfejs graficzny użytkownika na plus. Czytelny, miły dla oka.
    2) Podgląd stołów - bardzo fajna funkcja zaoszczędza czas (zawsze to mniej kliknięć)

    Minusy
    1) Nie dociągnięcia w minimalizacji stołów, brak minimalizacji automatycznej jest tylko ręczna (nie potrzebna strata czasu). Podczas zmniejszania stołu proporcjonalnie maleją symbole kart do bólu (tutaj warto zachować pewną minimalną, a czytelną wielkość symboli kart, czyli karty mogą być małe ale symbol zawsze musi być czytelny).
    2) Brak minimalizacji na stołach turniejowych (dostępna tylko na cash tables).
    3) Pseudo problemu z połączeniem - soft informuje o braku połączenia choć tak naprawdę jest połączony (wystarczy przejść na inną zakładkę np turnieji).

    Ogólna ocena plus. A po usunięciu bugów będzie jeszcze lepiej.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Prosta rada:
    Niech eksperci, logicy z Ongame wlacza soft PS i FTP i zaimplementuja chociaz polowe tego co tam jest.
    Ongame od jakiegos czasu sprawia wrazenie jakby bylo zarzadzane przez jakiegos barana, ktory uwaza, ze wszystkie rozumy pozjadal i nie liczy sie z uwagami tych, od ktorych zalezy przyszlosc tej firmy - klientow, graczy.
    Wydaje mi sie ze zdanie graczy jest najwazniejsze bo to dziala w nastepujacy sposob:
    Najpierw wycofuja sie gracze, pozniej padaja partnerzy Ongame czyli np Hey...i w tym momencie jest juz za pozno na zmiany.

  4. #4
    Właśnie zanotowałem solidnego zwisa, nagle w połowie sesji soft Hey zaczął wykorzystywać 100% mocy jednego z rdzeni, a stoły przestały reagować - wolałbym uniknąć czegoś takiego w przyszłości, ominęła mnie spora pula z tripsem+OESD...

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    What's happening at Ongame? - Two Plus Two Poker Forum

    nawet nie chce mi się już pisać ale proponuję zebrać kilkadzesiąt rzeczy które tam już wymieniliśmy...

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Tak sie wlasnie zastanawiam. Przeciez ten soft powstawal ponad pol roku. Czy jedna osoba to pisze?? Moze 10 letnia wnuczka jednego z prezesow??

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    dlaczego nie ma opcji private table?

    na stolach 3,4 max gralo mase osob, teraz jak widze juz nikt z nich nie gra, ja tez opuszczam ongame...

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej,
    przeklejam z bloga najistotniejsze dla mnie kwestie. Brakuje jeszcze uwagi o tym, że Sharkscope przestał działać - oczywiście to inna firma itd., ale podejrzewam że skoro jest to narzędzie uzywane przez większość poważnych graczy sng (to albo opr), to można bylo im dać wcześniej znać o zakresie zmian i by sobie stuningowali co trzeba.

    1. Resizowalne stoliki - to ogólnie jakaś porażka: minimalny rozmiar stolika jest chyba taki sam lub nieco większy niż starego mini-table. Za to tak zminimalizowany jest kompletnie nieczytelny. Przykładowo trzeba się dokładnie przyjrzeć czy ma się czy np. . Maciupkie karty skutecznie to uniemożliwiają. Także bety do puli są dość malutkie i ciężko się zorientować co i jak.

    Stoliki nie zapamiętują swojego rozmiaru, więc każdy kolejny odpala się w standardowym rozmiarze i z rozwiniętym okienkiem chata (można go zamknąć, ale wtedy chata wcale nie będzie - teksty innych pojawiają się w okienku, ale nie można nic pisać). Więc w każdym stoliku musimy chata zwinąć (bo jest wielki) i zresizować stolik.

    Strasznie zmulają kompa - na komputerze tutaj, który ma dość starą konfigurację (Celeron 2,4 Ghz i 768 Mb RAM), po odpaleniu 5 stolików praktycznie nie dało się grać - ekran zwisał, animacje się cięły (potrafiło się przyciąć na turn-river i tylko po stackach widać kto wygrał), buttony kolejkowały zadania - np. nie udało mi się valuebetować rivera po przeczekanym turnie, bo musiałem kliknąć 2 razy...

    2. Table selection - a właściwie jego brak. Nawet nie tyle o table selection tu chodzi, bo zwłaszcza przy tym trafficu gra się z tym kto przyjdzie, ale o brak możliwości zapisania się od razu do n sitów. Na kolejny mozna się zapisać dopiero po wypełnieniu poprzedniego - nie ma też funkcji 'play again', dzięki której można się było od razu zapisać do kolejnego turnieju (lub kilku).

    3. Struktura turnieju - to już zakrawa na jakąś paranoję, że sieć, w której grało ponad 20k ludzi, bez wcześniejszej informacji zmienia strukturę turniejów. Tak więc zamiast poprzedniej:

    10/20 15/30 25/50 50/100 75/150 200/400 300/600 400/800 500/1000

    mamy

    10/20 15/30 25/50 40/80 60/120 80/160 100/200 100/200a20 125/250a25 150/300a30 200/400a40 250/500a50 300/600a60 400/800a80 500/100a100 itd.

    Z jednej strony to niby dobrze, bo wolniejsza struktura powinna sprzyjać lepszym graczom, z drugiej, zwłaszcza wprowadzenie ante sprawia, że trzeba solidnie zweryfikować swoje "automatyczne" zakresy, od/nauczyć się pewnych nawyków (bo można wyblinować się na ante) itd. Praktycznie wygląda to tak, jakbym w połowie challengu zmienił room. Poza tym, zawsze podobały mi się "okrągłe" liczby na ongamie, bo łatwiej się liczyło

    4. Oczywiście nie działają skrypty, ani AutoOngame ani firefoxowy plugin do HH. Co prawda HH jest teraz w plikach na dysku, więc może sam coś nadziergam, żeby liczyło zakresy albo wrzucało to HoldemResources. Historia pojawia się nie w przeglądarce, tylko w okienku - niestety tylko jednym i nie można sobie zostawić w okienku paru tabów z "trouble hands"

    A poza tym, oczywiście wątek na 2p2...
    wooysiah

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    169
    1. powinno się gdzies dać ustawić zmianę interfejsu na prostszy, bez zbędnych animacji zamulających jednynie komputer i utrudniające multitabling.
    2. Jesli zminimalizujemy stolik, rozmiar kart nie powinien sie tak szybko zmieniac, gdyz tak jak pisał wooysiah cięzko rozroznic podobne karty
    3.Jakies dodatkowe opcje ? Gdzie stare ustawienia ministołów/chata/znaczen ikonek itd ???
    4.Gdy klikniemy zeby otworzyc nowy stol wyskakuje jakis wielki stol, ktory trzeba dopiero zmniejszyc, zamknąć chata itd.

    PS
    Garbaty , jestes chyba jedną osoba na tym forum ktorej podoba sie bardzie nowy soft od starego

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    - w dalszym ciagu nie da sie grac kaskada
    - po co za kazdym razem jak otwieram nowy sng wyskakuje informacja, ze turniej sie zaczal
    - soft jest przeladowany grafika, animacje sa zbyt wolne

    W tej chwili soft mnie strasznie tiltuje - jest po prostu gowniany. Pocieszajace jest jedynie to ze ma duzo wiekszy potencjal niz poprzedni. Oby poprawki wchodzily szybko bo nie wytrzymam za dlugo na czyms takim.
    Ostatnio edytowane przez demigod01 ; 14-06-2009 o 23:23