Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Push za 20 bb

  1. #1
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Rozdanie z finalowego stolu podczas WSOP event 15 nlh 5000

    blindy 40k/80k 5k ante


    Mike Sowers Eliminated in 4th Place ($194,931)

    Mike Sowers pushed all in from the button for 1.55 million and got a fairly quick call from Fabian Quoss in the big blind. Sowers: Quoss: The race didn't last long as Quoss flopped a set with the . The hand was over when the turn brought the and the river was a meaningless . Sowers left in fourth place and earned $194,931 while Quoss solidified his chip lead and now sits on a stack of 6.4 million.

    Na bb byl chip leader z ok. 5 mln w zetonach. W wywiadzie po turnieju komentator zapytal Sowersa czy dobrze zauwazyl, ze push byl za 20 bb.
    Sowers odpowiedzial. ze dokladnie tak bylo dodajac ze po foldzie do niego na butonie mial za silna reke by ja sfoldowac, z kolei raise i skladka na reraise bylby dla niego wysoce zlym zagraniem pomimo tego ze zostawalo mu jeszcze 17 bb. Nalezy dodac, ze Sowers to uznany zawodnik.

    Tak sie zastanawialem, na ile jest to standard. Po szybkosci calla Quossa w 8 8, wnioskuje ze nie bylo to zbyt abstrakcyjne zagranie.

    Ciekaw jestem co o tym myslicie ?

    pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Należałoby zadać to pytanie DJK123.

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Nie rozumiem Mash, djk i Sowers to dwie inne osoby.
    A co Ty myslisz o tym problemie ?

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    DJK123 jest znany z open pushowania nawet 25xbb a i tak niszczy turnieje.

    Jak dla mnie rozegrałbym to pewnie dokładnie tak samo (abstrahując od tego, że pewnie bałbym się odpaść z powodu payjumpów). Problem z QTo jest taki w tej sytuacji, że nie możemy tego spasować, bo się wyblindujemy, ani też nie możemy callnąć all-ina, bo QTo jest w plecy nawet z A6o czy dowolnym Kxs. Raisując zamienilibyśmy naszą rękę w 32o (chyba, że SB nas tylko callnie, co pewnie zajdzie niezbyt często) ponieważ BB w 95% albo odwinie albo spasuje) Wsuwając all-ina zwiększamy fold equity (ponieważ nie dajemy szansy rozegrania rąk typu Kxs czy niskiej pary) oraz mamy +ev zagranie zapewne niezależnie od calling range przeciwników. Więc jak dla mnie standard push, standard call, standard race.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Bet/fold przy 20bb to bylby spew. Ja tutaj osobiscie folduje.

    Podobny problem przedstawil kiedys AJKHoosier1 w jednym ze swoich filmikow. Tam mial bodajze AT na cutoffie i podobny stack. I dokladnie podawal te same argumenty co Sowers, ale jesli dobrze pamietam to zrzucil tamta reke. Az poszukam dokladnie i napisze jak to wygladalo w jego przypadku.

    Ja osobiscie folduje i nie uwazam, zeby to bylo ev-.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Ponieważ fold ma EV=0...

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Oj dobra, staram sie brzmiec madrze.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Mnie też nie podoba się taki push i sfoldowałbym tą rękę. Trudno powiedzieć, czy dla Sowers'a to QT wchodziło w standardowy range na pusha w tej sytuacji, czy tak po prostu się wychylił. Jeśli standardowy to imo taki push jest po prostu zły przy ef. stacku 20bb i liderze w blindach.

    Z drugiej strony nie jestem aż tak bardzo przekonany o tym, że nie można jej zraisować. Tak naprawdę to przy 20BB to cały stolik decyduje o zakresach z którymi warto grać. Zauważcie, że gdyby BT raisował (czy niechby nawet pushował dla uproszczenia) np. A8s+ AT+ KTs+ KJ+ QJs 22+ to call (ew. rr) z 88 byłby marginalny. Czasem range "chodzące" przy stole są dość irracjonalne, bo niejednokrotnie zdarzyło mi się z tymi samymi graczami w sicie i przy podobnych stackach > 10BB rozgrywać kompletnie różne bubble (albo bardzo luźne albo bardzo tight). Sam w sumie nie wiem z czego to do końca wynika. Anyway, ja tu bym foldował, ale ja murek jestem

  9. #9
    tez mialem okres gdzie gralem AI za 15-20BB i przynosilo mi to efekty, ale nawet wtedy nie gralem takowych z QT na chipleadera. On moze to callnac z wieloma rekami z ktorymi normalnie by podbijal - wydaje mi sie ze spasuje zbyt rzadko, zeby to zagranie moglo byc oplacalne. gdyby na BB siedzial gracz majacy powiedzmy 20-30BB, a po drodze nie byloby juz wiekszego stacka, to naprawde range na call bardzo mocno sie zaweza.

    a tak swoja droga, to fold ma EV = -5k, bo jest ante w tej fazie

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez Josek Zobacz posta
    a tak swoja droga, to fold ma EV = -5k, bo jest ante w tej fazie
    Umm, nie, to co wrzuciliśmy do puli nie liczy się.