Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Podczas dzisiejszych cashówek spotkało mnie bardzo ciekawe i zarazem dziwne rozdanie.


    Stól 6-max. Blindy 0,25/0,5. Gra bardzo luźna, ale nie nazwałbym jej szaleńczą.

    Gracz UTG fold. Z HJ otwiera Zielony 2,25. CO zrzuca. Dokładam z QTo na BT. Na SB Mandżo również sprawdza. BB fold.

    Co wiem o graczach:

    Mandżo (SB) bardzo solidny gracz tight-agressive. Nie pakuje się w marginalne spoty.


    Zielony (HJ) bardzo dobry gracz. Często mixuje grę. Myśli wielopoziomowo, szczególnie jeżeli jest w rozdaniu ze mną.


    Jak ww. gracze mnie postrzegają? Solidny tight-agressive. (mam nadzieję, że nie przesadzam )


    Flop Ts9h4s Pot 7,25


    Mandżo leaduje za 5, Zielony sprawdza, zapuszczam sondę za 20 i dostaję call od ... obydwu graczy. Trochę, a w zasadzie bardzo mnie to zdziwiło.


    Co oznacza taki lead Mandżo?

    Na tym flopie w niemal 100% jest to flushdraw z Axs, flushdraw + overkard/s, flushdraw+ para, bądź dwie pary, jednak po sprawdzeniu mojego raisa na flopie jestem pewny, że nie ma tych ostatnich - reraisowałby mnie. To samo z setami - dostałbym reraisa.

    Co oznacza call Zielonego?

    Tutaj mam zagadkę. Na 95% to nie jest combo draw. Czyli FD+para, FD + gutshot, itp. Flushdraw Axs również wykluczam - zazwyczaj rozgrywa go agresywnie. Overpare raczej by raisował - leży draw do koloru i strita. AT, KT również. Możliwe jest QJo/87o z zamiarem użycia pików jako blef outs. Na to mi wskazuje call leada Mandżo.


    Turn 9c Pot 67,25


    Mandżo szybki check (bardzo mi się nie spodobał), Zielony lead (wtf?) za 43,75. Betuje, bo wie, że przeczekałbym tego turna. A więc nie chce darmowego rivera. Dlaczego? Może użyć tej 9, żeby mnie wyrzucić z rozdania. (coś w stylu Durr vs Eastgate vs Greenstein w HSP czyli próbuje skorzystać z sytuacji, że za mną siedzi solidny gracz i sprawdze go (mowa o Zielonym)/przebije tylko z bardzo silnym układem, a na SB blokuje mnie Mandżo). Jestem przekonany, że ta karta (turn) Zielonemu nie pomogła. Pytanie tylko co sprawdził na flopie?

    Nasze stacki po zagraniu Zielonego.

    Mandżo 240
    Zielony 160
    Tamar 120


    Po kilkuminutowym monologu upewniłem się, że nie jestem z przodu i zrzuciłem karty. Aż tu nagle ... Mandżo petarda za 140(WTF!?). Zielony po kilku minutach narzekania fold. Jest to najdziwniejsza akcja jaką spotkałem od bardzo dawna. Pokazali słabość na flopie, a ma turnie się zabijają ;O. I przypomnę, że to nie są gracze, którzy pakowaliby się z drugą parą do rivera.


    Pytanie poboczne co robicie na turnie?
    Pytanie główne brzmi jakie dokładne ręce mieli Mandżo i Zielony?


    O ile zakres Mandżo mogę nieco zawężyć do J9s/A9s to ręka Zielonego jest dla mnie zagadką. Proszę o pomoc w odczytaniu tego mixera .
    Ostatnio edytowane przez Tamar ; 14-07-2009 o 15:55

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18
    Pomyliles sie na flopie, 9 nie bylo spade tylko 4s. 9 nie pamietam, jakie bylo, heart?

    BTW. piszesz, ze 'flushdraw+ para, bądź dwie pary' na pewno odrzucasz, a potem, ze mam J9s/A9s.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Odrzucam dwie pary i sety. Wczytaj się dobrze . FD + para mogłeś sprawdzić wg mnie. Stąd J9s/A9s/89s/Q9s.

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Hmmm, może Zielony miał po prostu czysty nut FD i na turnie postanowił po prostu zmienić rękę w blef i spróbować zgarnąć pulę?
    Po ch/r od Mandzo oczywiście już z góry wiedział, że musi zrzucić, bo w najlepszym wypadku tylko dobiera przeciwko tripsowi, a w najgorszym jest już drawing dead przeciwko setowi
    Ostatnio edytowane przez Aston1906 ; 07-06-2009 o 17:59

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Ale jeżeli już chciał agresywnie zagrać nut FD, powinien się odwinąć na flopie. Na turnie był w dużo gorszej sytuacji, więc IMO takie zagranie miałoby mało sensu.

    Podejrzewam że gameflow odgrywa tutaj dużą rolę, ale na podstawie akcji na flopie raczej obstawiałbym Mandżo na draw niż made hand (9x ss ?) a Zielonego może na overparę.

    Na turnie Zielony zdaje sobie sprawę że oboje możecie mieć draw i dostaje dodatkowe outy do FH (niewiele ale zawsze) więc jeżeli jeszcze chce powalczyć o tą pulę lead turn jest zrozumiały. Ale Mandżo ma teraz tripsy + redraw do koloru więc reraisuje. Zielony zdaje sobie sprawę że bije tylko blef (czysty draw raczej by tak nie zagrał), więc pasuje.

    Edit: ale ręka bardzo ciekawa, jakieś rezultaty?

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Bardzo fajna wypowiedź. Myślę, że jestem w stanie uwierzyć w overparę u Zielonego, chociaż początkowo nie mieściło mi się to w głowie . Poczekam jeszcze trochę na inne opinie. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś coś fajnego skrobnie. Za kilka dni rękę ze swojej perspektywy opisze Zielony (prawdę mówiąc do dziś nie wiem co mieli przeciwnicy w tym rozdaniu, ponieważ poprosiłem ich, żeby mnie nie informowali o swoich kartach i dali mi czas przeanalizować to na spokojnie). Także nie krępujcie się i piszcie Wasze pomysły.

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Przedstawię teraz jak rozdanie wyglądało z mojej strony:

    Na HJ dostaje KsJx i robię rejza. CO fold, Buton (Tamar) call i SB (Mandżo) call.

    Tamara - tak jak sam napisał uważam go za bardzo dobrego gracza TAG, który jak gra live to wydaje się być najbardziej skupiony na grze z pośród wszystkich grających, przez co jest bardzo groźnym przeciwnikiem. Dlatego też często na niego mixuje i gram niestandardowo, co by się nie stać zbytnio przewidywalnym. Resztę szczegółów dotyczących jego gry przedstawię poźniej.

    Mandżo - również bardzo dobry gracz TAG, ale zdecydowanie bardziej tight niż Tamar. Przyjął strategię (która sprawdza się znakomicie na caszach w Olsztynie), grania tylko dobrych rąk i nie pakowania się w marginalne sytuacje.

    Stacki każdego z nas to ponad +3bi.

    FLOP:

    Ts 9s 4h Pot 7,25

    Mandzo robi leada za 5zl co w tym momencie oznacza dla mnie, biorąc pod uwagę jego zakres przed flopem, że ma srednią pare, top pare lub draw, gdyż z setem lub 2 parami zagrałby check-re. Przy tak dużych stakcach i najprawdopodobniej 10 outsach (jezeli nie zbiera do koloru) dających mi najlepszą reke + pozycji nad mandżo postanowiłem sprawdzić i jeżeli spadnie blank lub jakaś scary karta to mogę spokojnie zagrac, gdy przeczeka lub zrejzowac jego kolejny bet. Tak jak pisałem wcześniej jestem pewien, że z top parą, przy deepstackach nie będzie chciał się pakowac za cały stack

    Robię CALL

    Decyzja do Tamara, który robi rere do 20zl. W tym momencie może to oznaczać dwie rzeczy:

    a)Zobaczył słabość w ledującym mandzo (wiem z doświadczenie, że prawie zawsze robie rere na ledujacych graczy), oraz kolejną słabość i dead money czyli mój call. Śmiało może obstwić, że z mocną kartą: overpara, set, 2 pary to ja bym zrejzwoał mandzo gdyż nie chciałbym dawać free karty jemu oraz mega odsów tamarowi. Tak wieć jeżeli obstwił mandżo na lead bet z rodzaju "sprawdzę na czym stoje" lub na bet z drawem to mógl pokusić się rere, który może wygrać pulę już teraz, a już napewno na blanku na turnie. Jednak ważne jest, że raczej nie zrobiłby tego z totalnym powietrzem. Tak wiec możliwe, że zagra tak z midle lub top para albo z jakimś 86 czy 45.

    b) Ma top pare T8,TJ,TQ, dwie pare T9, seta 444 lub monster drawa. Seta wykluczam, bo 99 i TT by mnie zrejzował pre flop, tak samo AT i raczej KT, gdyż gra była luźna i miałem spory range. Chce w tym momencie dowiedzieć gdzie jest i poznać silę naszych rąk.
    ( Ze zwykłym drawem raczej by tylko dołożył 5zl gdyż stacki są na tyle duże, że nie będzie ryzykował 4 beta od mandzo i stracenia szansy na zgarnięcie dużej puli. POt oddsy ma wyśmienite, gdyż musi w tym momencie dorzucić 5zl do puli 17,5, tak wiec rere nie ma sensu, jeżeli w pocie jest jeszcze 2 przeciwników)

    Mandźo robi po krótkim namyśle call.

    Decyzja do mnie. W tym momencie jestem prawie pewien, że mandzo zbiera, gdyż nie bedzie pakował się z top para dalej jezeli dostał rere i ma jeszcze psyhola za sobą w rozdaniu. Seta i innego monstera w tym momecnie już napewno by 4 betował wiec obstawiam go na rece pokroju QJo, moze 87, para + FD lub czysty FD z Asem. Najważniejsze pytanie jakie mnie teraz trapiło to co ma Tamar. Bo krótkim przemyśleniu stwierdziłem, że ma Top parę lub robi movsa na słabość mandzo i moją. Jak pisałem wcześniej lubię mixować grę przeciwko tamarowi i wydawało mi się, że na nastepnych ulicach jestem wstanie wygrać te rozdanie badź przez trafienie moich outsów lub poprzez wyblefowanie, gdy zobacze słabość.

    Teraz matematyka: W puli znajdowało się 53, do dołożenia miałem 15 czyli 1:3,5. MOgłem liczyć na każdego z 3 Króli, 3 damy (dające nutsa) i 2 walety + każdy pik daje mi draw do 2 nutsowego koloru.

    Biorąc do tego deepstacki wszyskich graczy zdecydowałem się na mały gambling i zrobilem CALL

    Turn:

    9c Pot 67,25

    Idealna karta na próbe zgarnięcia puli. Nie wieże żeby mandzo callowal na flopie rere z second para, tak wieć jeżeli 9 mogla pomoc to jedynie tamrowi, ale jak pisałem wcześniej bardziej obstwiałem go na top pare albo movsa na podwójną słabość tak więc trzeba przywalić bombę, żeby się dowiedzieć. W dodatku tamar wie, że za nim decyzje podejmuje jeszcze mandzo i nawet jeżeli mi nie uwieży w silną ręke to ma jeszcze za sobą mandzo.

    mandzo czeka, ja gram za okolo 45zl

    Tamar po wielkich męczarniach zrzuca karty i decyzja do mandzo, który jak już wiecie zrobil gruby rere i byłem już bez żadnych opcji. Wniosek z tego taki, że 9 musiała mu pomoc i jakimś cudem jej nie zrzucił na flopie. Widocznie postanowił również nas zaskoczyć

    To tyle jeżeli chodzi o tą reke pozdro
    Ostatnio edytowane przez Zielony ; 11-07-2009 o 00:06

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    No, nareszcie napisałeś. Myślałem, że już się nie doczekam .

    Wow, czyli miałem rację, że się tej QJ tak uczepiłem . GG.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Niezły wątek, szkoda że tak mało popularny bo wreszcie jakaś porządna analiza jest.

    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    Mandzo robi leada za 5zl co w tym momencie oznacza dla mnie, biorąc pod uwagę jego zakres przed flopem, że ma srednią pare, top pare lub draw, gdyż z setem lub 2 parami zagrałby check-re.
    Naprawdę ryzykowałby c-raise tutaj z setem albo 2 parami? Zdziwiłbym się bo raz że flop jest dosyć niebezpieczny (zwłaszcza że ty i Tamar macie szeroki range) i jeżeli robił to wcześniej to ty albo Tamar spokojnie moglibyście nie leadować z drawem tylko wziąć free card, a dwa że w ten sposób zdradziłby siłę swojej ręki dużo bardziej niż leadując, więc myślę że mimo wszystko jakiś % setów i 2 par da lead tutaj (ale mogę się mylić, mimo wszystko lepiej znasz gameflow).

    Moim zdaniem policzyłeś sobie za dużo czystych outów. Możliwe że król i walety są outami ale wiadomo do końca więc chyba nie powinno się ich liczyć jako 8 outów, zwłaszcza że trzeba uważać na tego 3 pika.

    Ja bym raczej spasował po tym raisie bo to jest trochę marginalna sytuacja jak dla mnie, co nie znaczy że nie uznaję twojego rozumowania, po prostu wolę unikać takich ciężkich sytuacji. Ale podoba mi się to przejęcie inicjatywy na turnie, agresja w odpowiednim momencie.

    Jeszcze mam pytanie na koniec, jak np. Tamar by spasował a Mandżo dał call, wrzuciłbyś następnego beta na blank riverze? Jak tak to za ile?

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    Naprawdę ryzykowałby c-raise tutaj z setem albo 2 parami? Zdziwiłbym się bo raz że flop jest dosyć niebezpieczny (zwłaszcza że ty i Tamar macie szeroki range) i jeżeli robił to wcześniej to ty albo Tamar spokojnie moglibyście nie leadować z drawem tylko wziąć free card, a dwa że w ten sposób zdradziłby siłę swojej ręki dużo bardziej niż leadując, więc myślę że mimo wszystko jakiś % setów i 2 par da lead tutaj (ale mogę się mylić, mimo wszystko lepiej znasz gameflow).?
    Z tego co pamiętam to nie zdarzylo się jeszcze mandżowi leadowac z setem tak więc zupełnie go na to nie obstawiłem. Drugim argumentem za tym, że jednak nie ma monstera jest jego bet 5 do puli 7,25 na FD+ str8 bordzie, a w dodatku ma za sobą dwie osoby, więc wyadje mi się, że powinien zagrać więcej, gdyby miał seta.


    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    Jeszcze mam pytanie na koniec, jak np. Tamar by spasował a Mandżo dał call, wrzuciłbyś następnego beta na blank riverze? Jak tak to za ile?
    Ciekawe pytanie. Napewno nie zagrałbym na żądynm piku, ani T. Co do blanka to napewno bym rozważył taką możliwość biorąc pod uwagę, że mamy jeszcze obaj po 2bi behind. Jednak raczej bym odpuścił i liczył na to że pokaże monster drawa 87s :P a ty jak myślisz? Na podstawie przebiegu rozdania i opisu gry manżdzo odważyłbyś sie na big bet na river?