Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    Panowie, z racji tego, że wskakuję na stawki wyżej (NL10 czyli nadal grosiki), stoję przed dylematem: pozostać na znanym FR czy przerzucić się na NL10 SH ?

    Gram obecnie na 6 stołach i dobrze mi się tak, gra bo lubię obserwować akcję na każdym ze stołów, na 8 robi się jak dla mnie za dużo klikania i "botowania" (nie wyobrażam sobie, jak co poniektórzy potrafią grać na 12 i więcej na raz).

    Moje pytania są następujące, jakie przewagi daje granie na SH nad FR ? Wiem, że gra na SH jest agresywniejsza, czy zakres rąk preflop bardzo się różni w stosunku do FR ? (moje statystyki obecnie to 19/15/3)

    Czy popularnością FR przebija SH czy odwrotnie ? Jak z poziomem gry na pokerstars ? Podejrzewam, że większa fiszernia i tak wchodzi na full ring ...

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    124
    Ogolnie dla wielu graczy, takze i mnie, sh przebija atrakcyjnoscia, ciekawoscia, iloscia akcji i przede wszsytkim nie-botowaniem.
    Mam szacunek do ludzi grajacych FR, trzeba miec niesamowita sile woli zeby grac tyle godzin, tyle tysiecy rak w wiekszosci uzywajac standardowych schematow, dlatego wole SH.
    Sam kilka razy probowalem przejsc na FR(bedac myslami przy SNE na PS), jednak tak jak mowie, wole gre: bardziej zroznicowana, agresywniejsza, mniej stolikow ale wiecej akcji, move'ow, niestandardowych zagran itp

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Graj tam, gdzie gra przynosi Ci więcej przyjemności oraz pieniędzy. Gorzej tylko, jeśli te dwie cechy nie idą w parze...

    SH i FR to zupełnie odmienne gry i specjaliści od jednej odmiany mogą sobie nie radzić na drugiej.

    Ze swojej strony mogę powiedzieć, że gram FR 12-14 stołów, więc akcji mi na pewno nie brakuje, a przyjemnością jest dla mnie nabijające się konto. W tej chwili moim celem pokerowym jest budowa solidnego bankrolla, więc przyjemność z obserwowania co się dzieje na stole na zasadzie oglądania pokera w TV sobie odpuszczam. Przyznaję, że jest to ogromnie botowate, ale to wcale nie znaczy że nie rozwija.

    Tak więc dylemat czy SH czy FR jest chyba taki sam jak turnieje czy stoliki, czy dla każdego coś miłego.

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ze swojej strony mogę powiedzieć, że gram FR 12-14 stołów, więc akcji mi na pewno nie brakuje
    A to na FR jest jakaś akcja inna niż preflop raise i 8/9 foldów??? Bo ja również gram przede wszystkim dla pieniędzy, ale taka akcja to by mi się jednak znudziła. No i kasa z nitringa też jest raczej niezbyt duża.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    A to na FR jest jakaś akcja inna niż preflop raise i 8/9 foldów???
    A dlaczego nie? Szczególnie na niskich stawkach, gdzie jakość graczy jest często wątpliwa.

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No i kasa z nitringa też jest raczej niezbyt duża.
    Bo ja wiem...

    Ja mam teraz mocne postanowienie poprawy, tzn. stop ze skakaniem po grach, turkach, sng, DoN'ach itp. Wróciłem do korzeni, czyli do FR, w tej chwili NL20 na ipoker z mocnym postanowieniem pogrania dłużej i zbudowania nareszcie porządnego bankrolla. W tej chwili, po jakiś 6k rąk mam 8BB/100, więc powodu do płaczu raczej nie ma.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    SH jest niestety ciekawsze i niestety oferuje w przyszlosci wieksze mozliwosci, *niestety* nie bez powodu

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Jeśli nie jesteś cierpliwy, dobrze wypadasz w HU i potrafisz sobie doskonale radzić z tiltem,a przegranie typu 70-30 8 razy z rzędu przyjmujesz na klatę bez mrugnięcia oka to SH jest dobrym wyborem

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez Vince Zobacz posta

    Moje pytania są następujące, jakie przewagi daje granie na SH nad FR ? Wiem, że gra na SH jest agresywniejsza, czy zakres rąk preflop bardzo się różni w stosunku do FR ? (moje statystyki obecnie to 19/15/3)

    Czy popularnością FR przebija SH czy odwrotnie ? Jak z poziomem gry na pokerstars ? Podejrzewam, że większa fiszernia i tak wchodzi na full ring ...

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    No oczywiście że zakres jest szerszy - wyobraź sobie że na fullringu nie masz pierwszych 3-5 pozycji po blindach (na których się najbardziej nituje) a grasz jedynie blindy i 3-4 ostatnie pozycje. Odrazu VPIP jest znacznie wyższy.

    Co do popularności to jest więcej stołów SH ale na stole FR jest więcej ludzi więc chyba popularność podobna. Poziom gry na PS jest raczej wysoki. A co do tej fiszerni to mi sie wydaje że na niskich stawkach wiecej fiszów jest na SH. Na FR już na NL10 jest sporo nitów którzy grają mocne pockety + parki dla setów + coś w stylu AK AQ AJ KQ i taki nit popełnia stosunkowo mało błędów. A na SH taki nit nie ma szans bo sie wyblinduje a grający więcej układów popełniają więcej błędów.

    Generalnie na SH częściej będziesz grał z tymi samymi przeciwnikami (mniej osób przy stole, ty częściej wchodzisz do gry i oni też), więc obserwacja jest bardziej przydatna, częściej będziesz musiał grać średnie ręce.

    Więc IMO jeśli grasz luźno (tak z twoich statów wynika) i sobie radzisz a do tego lubisz obserwować przeciwników i grać pod nich a za to nie interesują Cię schematy to IDŹ NA SH. Wyniki powinieneś mieć lepsze.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    Przewaga sh nad fr jest taka ,że jest więcej akcji i kazdy fish ci to powie.Do nl100 grasz solidnego taga cośod 18/16 do max 20/18/3-4 i kosisz stawki.A chłopaki se robią więcej akcji z hujowymi acz obiecującymi kartami i wpierdalaja się w marginalne sytuacje z innymi debilami którzy nie rozumieją po co są w rozdaniu i nie maja bladego pojęcia co gra przeciwnik i po co.I zaczynają kombinować floaty,cb on turn,check raisy ,donki i masę innych hujowych wymysłów na które ani miejsce ani czas.Idz na sh i niszcz stawki.
    Ostatnio edytowane przez easygracz ; 21-05-2009 o 15:31

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    a co jest ciekawsze ogladanie maratonu czy biegu na 100m? pewnie co kto lubi

    na jednym stole SH masz tyle akcji co na 4 stolach FR winrate jest wiekszy (powinien byc ) niz na FR i donkow jest duuuuuzo wiecej...

    Problem taki, ze placisz wiecej rake'u i mniej stolow mozesz grac jednoczesnie to stwarza problemy przy wyrabianiu bonusow wszelkiego typu.