Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72
  1. #1
    Witam,

    Takie czysto teoretyczne pytanie, jak widzicie przyszlosc Pokera online ? Glosno jest ostatnio o Omaha, czy wszystko zmierza do tego, zeby popularnosc Hold'em zmalala wlasnie na rzecz Omaha ?

    Czy to moze Hold'em na zawsze zostanie najpopularniejsza odmiana Pokera ?

  2. #2
    tak glosno na temat omahy jest juz od około roku napewno omaha jest przyszłościowa ale w holdema itak zawsze bedzie duzo misiów

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    217
    Fakt, głośno jest o tym, że omaha będzie zyskiwać coraz większą popularność ze względu na większą ilość akcji, związaną ze specyfiką tej gry. Omaha jest jednak grą trudniejszą, z większą wariancją, z drugiej strony może być atrakcyjna dla fishów żądnych właśnie akcji. Czy dorówna/prześcignie holdema? cholera wie

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    W holdema już wszyscy praktycznie kumają jak grać, jest pełno regsów na wysokich stawkach i przerzucają między sobą kasę, bo fishy coraz mniej (co jak ktoś wspomniał, jest także wypadkową m.in. obecnej sytuacji na świecie, tj. kryzysu a także tego że w ciągu kilku lat wielu doszlifowało już grę w holdema i nie tak łatwo im zabrać od razu wszystkie cukierki).
    A teraz te bogatsze fiszki, których znudził holdem bo w niego przegrywają - wejdzie sobie taki na stolik omahy, bo przecież 2 karty to nie 4 karty i na stoliku omahy jest o wiele łatwiejszym kąskiem dla regsów niż na stoliku holdemowym.

    Omaha jest po prostu o wiele trudniejsza niż holdem, dlatego imho
    dobry gracz w omahę > dobry gracz w holdema
    Im więcej zainteresowania omahą ludzi tym więcej gracz pierwszy będzie wygrywał.

    Tylko jest taki mankament, że wiele osób teraz zdaje sobie z tego sprawę i szlifuje swoje umiejętności w PLO żeby golić z cukierków te biedne fiszki które wolą grać 4-ma kartami niż 2-ma.

    No i niby większa wariancja w PLO niż holdema ale wydaje mi się że gracz mający edge na danych stawkach będzie wychodził dobrze na plus, zawsze na stoliki będą siadać holdemowcy którzy będą grali w omahę tak jakby to był holdem (2 pary, set - nie do zrzucenia).

    Więc wniosek taki że trzeba się uczyć omahy

    btw. tak samo np. z takim razzzem, 2-7 triple draw czy badugi, ludzie którzy w to na prawdę umieją grać mają łatwiej niż holdemowcy, no bo wiadomo że wielu jest ludzi na stars "a ugrałem dziś 5bi w holdema, zobaczę co to jest te badugi/2-7 triple draw" - no i to jest łatwiutka kasa dla kumających grę.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Jak dla mnie to w omahę jest mniej akcji, ale jak kto uważa.

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    276
    Widze bardzo pozytywnie! Zawsze bedzie grupa osob, ktore maja gotowke i chca sie poprostu zabawic.
    Ponadto wiekszosc rybek, ktore graja teraz na niskich i srednich stawkach ma pewnie po 19-21 lat i brak wlasnych dochodow. Jak za 10 lat zaczna zarabiac porzadne pieniadza, to usiada na wyzsze stawki. Nie ma innej opcji, poker to uzaleznienie!

    Holdem zawsze bedzie bardzo popularny, bo ma latwiejsze zasady niz omaha i jest ciekawszy do ogladania. W ciagu najblizszych 5-10 lat nie sadze, by zadna inna odmiana go wyparla.
    Ostatnio edytowane przez Maro9 ; 13-05-2009 o 21:46

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez Stanko111 Zobacz posta
    Jak dla mnie to w omahę jest mniej akcji, ale jak kto uważa.
    ja jebie



    A do tematu to moim zdaniem omaha nie prześcignie holdem.
    Rybki pewnie się zorientują, że portfel kilka razy szybciej robi się pusty niż w holdem

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    115
    nastąpi wielki i spektakularny powrót 5-card drawa !!

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Deus19 Zobacz posta
    Omaha jest jednak grą trudniejszą, z większą wariancją
    Z tą wariancją to nie jest do końca tak. Bo o ile w Omaha Hi IMO wariancja jest rzeczywiście większa niż w Holdemie, to w Omaha Hi/Lo już nie. A Omaha jest IMO nie tyle grą trudniejszą, co po prostu inną. Tutaj gra się przede wszystkim po flopie. Dodatkowym plusem jest to, że (chyba) nie ma żadnych botów grających w Omahę. Jak mniemam, z dosyć "banalnego" powodu - nie ma jeszcze w powszechnym użyciu na tyle szybkich i dysponujących ogromną ilością pamięci komputerów które mogły dostatecznie szybko analizować sytuacje na które można natknąć się w Omaszce. Z prostej przyczyny - w Holdemie jest 1326 rąk startowych a w Omaszce 270725.

    Cytat Zamieszczone przez Deus19 Zobacz posta
    z drugiej strony może być atrakcyjna dla fishów żądnych właśnie akcji.
    No jest więcej akcji. Ponadto fisze też częściej wygrywają poszczególne rozdania ponieważ biorąc pod uwagę jedno konkretne rozdanie rzadko kiedy fisz jest daleko z tyłu tak jak to jest w Holdemie. Mówiąc krótko, jest mniej sytuacji WAWB. Co, notabene, powoduje większą wariancję w przypadku Omaha Hi.

    Cytat Zamieszczone przez Deus19 Zobacz posta
    Czy dorówna/prześcignie holdema? cholera wie
    Pewnie prześcignie. Kolesie z nosebleed-ów już teraz wyraźnie wolą grać Omahę niż Holdema, a tam raczej nie ma dopływu świeżych fiszów szerokim strumieniem. Ja tam przyszłość widzę w Omaszce. W Polsce kiedyś był popularny five card draw. A teraz? W Stanach był popularny 5CD, 5 card stud, 7 card stud. A teraz? A przecież Holdem też nie był popularny "od zawsze".

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Co w tym dziwnego że mam mniej akcji w Omahę? Rozdanie trwa dłużej moje vpip oscyluje w okolicach 20% ( w holdema 31%):P