Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Heja,

    2 poziom duzego niedzielnego turnieju za 500 z dlugimi blindami. Wszyscy maja mniej wiecej 10k. Blindy 50/100. UTG limp, MP raise do 300, MP+1 call, Hero na SB call z 88, UTG call.

    Flop As8s3s. Hero check. UTG bet 700, MP mini raise 1400, MP+1 call...

    Bez specjalnych readow z wyjatkiem faktu, ze caly stol wyglada na dobrych solidnych graczy.

    ...HERO?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Heh, to się nazywa sick spot...
    Ja tutaj chyba folduję (po namyśle z 15 minut lol) - jeśli przeciwnicy są solidni, to prawdopodobnie MP ma już kolor, MP xKs - pytanie co może mieć utg.
    Największy problem w tym rozdaniu to to, że jak trafisz fulla to pewnie kolor się nie wypłaci, z drugiej strony bardzo prawdopodobne, że MP go ma, więc jeśli zraisujesz, to automatycznie się commitujesz w przynajmniej 3-way pot, bo MP+1 z nut flush draw też sprawdzi. Jeśli scallujesz to utg może ponownie otworzyć licytację. Mimo wszystko jednak, zainwestowałeś tylko 300, kolor jest prawdopodobny a pozostali przeciwnicy prawie na pewno zabierają Ci outy na fulla.

    Ale z drugiej strony możesz być też przeciwko 2* Ax i 33 heh i wypłacą Ci się wszyscy jak pojawi się As. Lol, masakra rozdanie... ale chyba się jednak ewakuuję.

    pozdro,
    wooysiah

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Prawde mowiac, zastanawiam sie tutaj na sile czy mozna zrobic cos innego niz allin, ale nie moge sie niestety przekonac. Masz tak dobre oddsy, ze nie ma takiej opcji, chyba 35% ze dodrawujesz fulla, 9700 inwestujesz, pewnie dostajesz call od koloru, ale to i tak oddsy duzo lepsze niz potrzebujesz. No ale to na pewno miales juz ladnie policzone, wiec mysle ze za tym pytaniem kryje sie jakies inne ...

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Póki co, w puli jest 4700, więc zakładając, że sprawdzi tylko gotowy kolor przy pushu hero jest 9700 : 13000 jeśli dobrze liczę, czyli hero potrzebuje 42,7%, a zakładając, że wszystkie outy żyją, ma 33%.
    Wydaje mi się, że nawet zakładając spore fold equity przy pushu (fold od małych flushy) to ryzykujemy powiedzmy 60% odpadnięcia dla niewiele ponad podwojeniu się. A z dużym prawdopodobieństwem ktoś nam te outy zabiera.

    W celu ułatwienia sobie decyzji, zasłaniam na ekranie palcem 8 z flopa

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Jak dla mnie to jest turbo fold.

    Po pierwsze MP+1 prawie na pewno nie donkuje tam z ręką typu gołe TPTK ponieważ ta ręka nie ma praktycznie żadnego potencjału; co najmniej ma TPTK+NFD. MP też raczej nie raisuje donkbeta z gołym TPTK mając za sobą jeszcze dwóch aktywnych graczy i donkbettora. IMO jesteś tutaj co najmniej przeciwko jakiemuś setowi i NFD; w najlepszym przypadku bottom set, NFD i air, ale może być znacznie gorzej, np. top set i NFD/flush. Mówiąc krótko, możesz być niewiele z przodu lub daleko z tyłu. To takie rozumowanie na "chłopski rozum".


    Po drugie, co mogą mieć poszczególni gracze?
    Z całą pewnością UTG mógł limp-callnąć 33 oraz SC od 5s4s do KsQs, mógł też to zrobić z AK, ale na tym flopie IMO może kontynuować tylko z AxKs. AA/KK zupełnie wykluczam - raczej tak by się nie wygłupiał.
    MP mógł przebić limpera z UTG raczej tylko z mocnymi układami startowymi, przy czym na tym flopie IMO może kontynuować tylko z AA, AxKs, KxKs i być może KsQs; 33 wykluczam.
    MP+1 mógł sprawdzić preflop z SC, 33 i AK (przy czym może kontynuować tylko z AxKs); mógł też na pozycji slołplejować AA aby nie wrzucać 3-beta który w tym przypadku jednak dosyć mocno definiuje jego rękę; IMO nie powinien tego robić ale niektórzy tak grają (a potem płaczą ). Wstawiając to PokerStove otrzymujemy:
    Board: As 8s 3s
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 14.988% 14.99% 00.00% 294972 0.00 { 88 }
    Hand 1: 29.088% 29.09% 00.00% 572451 0.00 { 33, KsQs, QsJs, JsTs, Ts9s, 7s6s, 6s5s, 5s4s, AcKs, AdKs, AhKs }
    Hand 2: 26.205% 26.20% 00.00% 515706 0.00 { AA, KcKs, KdKs, KhKs, KsQs, AcKs, AdKs, AhKs }
    Hand 3: 29.719% 29.72% 00.00% 584871 0.00 { AA, 33, KsQs, QsJs, JsTs, Ts9s, 7s6s, 6s5s, 5s4s, AcKs, AdKs, AhKs }
    Tak więc fold.


    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    chyba 35% ze dodrawujesz fulla
    To jest multiway pot więc nie byłbym takim optymistą. Każdy z graczy twierdzi że coś ma. I tak jeśli np. jeden z nich ma bottom seta, drugi TPTK+NFD a trzeci kolor to jesteś praktycznie pewny, że jeśli trafisz fula, to będziesz miał tego najwyższego. Ale problem jest taki, że przy taki układzie kart trafisz go w ~20% przypadków, co jest 5% poniżej "fair share". A możesz być przeciwko top a nie bottom setowi. Co prawda możesz być przeciwko trzem gołym FD ale IMO to jest zbyt optymistyczne założenie.


    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Wiemy, ze jesteś niezłym murkiem jdx ale Twoja analiza mi się podoba.

    Wyniki:

    Hero folds. UTG folds. Turn Jd. MP checks. MP+1 bets 2/3 pot. MP types: "sick: A8". MP folds.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Wiemy, ze jesteś niezłym murkiem jdx
    No nie wiem czy takim murkiem ponieważ w zależności od rozwoju sytuacji to ja tutaj gram o stacki np. z AxKs. Przynajmniej na keszu.

    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Wyniki:

    Hero folds. UTG folds. Turn Jd. MP checks. MP+1 bets 2/3 pot. MP types: "sick: A8". MP folds.
    Szczerze mówiąc to IMO MP na flopie zagrał jak donk, ale turniejowi prosi chyba tak grają - minibety, miniraise i tym podobne fiszowanie. Taki miniraise daje UTG pot odds wystarczające do zobaczenia jednej karty jeśli w sam raz donkował z NFD no i daje oczywiście trochę lepsze pot odds MP+1 jeśli ewentualnie on ma drawa. Ja tutaj daję raise tak do 2.2k i albo wszyscy pasują albo ja się zwijam (aczkolwiek z top setem pewnie zagrałbym o stacki). No chyba że posypały by się tylko flat calle i na turn spadł A lub 8 - wtedy zdecydowanie gram do końca i to grubo. Oczywiście flusha, w tym nutsowego, też bym tak raisował. To takie moje spostrzeżenia jako gracza głównie keszowego.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    No ale to na pewno miales juz ladnie policzone, wiec mysle ze za tym pytaniem kryje sie jakies inne ...
    Tylko przeczytalem i to bylo moje 1 przeczucie

    Bez analiz powiem, że to jest "łatwy" fold, ale kiedy gram turniej nie wiem czy umiałbym go zrobić

    pzdr

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No ja prawde mowiac napisalem o allinie bez jakiejs glebszej analizy (i nawet przy oddsach mi sie pomylilo, ale to pewnie jeszcze niewyspanie po Łodzi )i w sumie dlatego ze nigdy nie zrzucilem seta na jakimkolwiek flopie. Dla mnie kolor w tamtym rozdaniu jest oczywisty i rzeczywiscie o allinie chyba zapominam i mimo wyliczen jdx'a dla mnie to nigdy nie jest turbo fold . Rozum podpowiada fold, ale to musialby byc chyba jakis duzy turniej live, zebym tak zagral , jeszcze sie nie nauczylem pasowac setow na flopie ...

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    i w sumie dlatego ze nigdy nie zrzucilem seta na jakimkolwiek flopie.
    Ale przecież set setowi nie równy i posiadanie seta nie jest automatyczną przepustką do nieba. Dużo zależy jednak od struktury flopa i ilości graczy zainteresowanych ręką. Gdyby na tym flopie zamiast możliwego koloru był możliwy tylko draw do koloru, to z radością gram o stacki z middle setem - mam 2nd nuts i jak ktoś mnie wydrawuje lub wdepnę na minę w postaci top seta to nh i rebuy/następny turniej. W tym konkretnym przypadku oprócz top seta możesz byź bity przez dowolny kolor i bardziej prawdopodobna jest sytuacja że nie dość, że nie masz w tym momencie najlepszej ręki, to jeszcze drawujesz do 2nd best (nie licząc 1-outowej karety ) ponieważ top set raczej tutaj nie folduje. IMO to jest najgorsza sytuacja w jakiej można znaleźć się w pokerze. Ponadto duża ilość graczy zainteresowanych pulą wskazuje na to, że nie wszystkie outy masz żywe. Dlatego wolę tutaj grać o stacki z AxKs/KxKs niż z middle setem ponieważ przynajmniej drawuję do nutsa.

    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Dla mnie kolor w tamtym rozdaniu jest oczywisty
    IMO oczywisty nie jest, ale jest dosyć prawdopodobny.

    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    jeszcze sie nie nauczylem pasowac setow na flopie ...
    W Omaszce też nie?

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 12-05-2009 o 18:22