Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Sytuacja wygląda tak:
    10 osobowy SNG (1E+0,1). Staram się grać TightAggressive (Tight-> czyli np. 1-2 osoby allin, ja mam AQs –> easy fold). Z łatwością dochodzę do pierwszej 4ki ze stackiem zwykle w przedziale 1300-2000 ..i tu zaczyna się problem:
    Blindy są już wtedy zwykle na poziomie min. 100-200, a ja jestem shotstackiem.

    Gdy stack 10BB -> fold/allin. Zgodnie z tą regułą, gdy jestem na tym etapie turnieju, powinienem postawić wszystko na jedną (grubą) kartę.

    OK, tylko że równie dobrze mogłem tego All-ina zrobić wcześniej, i po nim grać sobie swoje TightAggressive, wchodząc do pierwszej 4ki z przyzwoitym stackiem 3-4k, walcząc o 1szie miejsce, a nie o 3cie „płatne”!
    Ktoś powie: Przy 10 graczach przy stole jest większe ryzyko że ktoś na moje AQs będzie miał AK, AA i wtedy „popłynę”. No tak, ale z drugiej strony gdy wchodzę jako shortstack do pierwszej 3ki, 4ki, to wszyscy są już na tyle nabudowani że nie boją się call’nać tych 1,5k, nie ryzykując odpadnięcia z turnieju (i nieraz wgrywają albo z monsterem, albo z jakimś badziewiem):/
    Druga sprawa że All-injąc na początku gry przynajmniej nie tracę kolejnych 30-40 minut żeby z’Allinować mój shortstack na miejscu 4tym.

    Sytuacja wygląda więc tak, że statystycznie (zgodnie z tym co mi „wypluł” Excel):
    37% odpadam na miejscu „niepłatnym”
    30% miejsce trzecie
    24% miejsce drugie
    9% miejsce pierwsze.

    Będę bardzo wdzięczny za sugestie, jak można odwrócić te statystyki.

  2. #2
    po ilu sng te staty?

    i co chcesz odwracac? cashujesz prawie 2/3 10-osobowych sng i chcesz cos zmieniac? w sumie to niemozliwe, pewnie mala probka
    Ostatnio edytowane przez Kobo ; 11-05-2009 o 13:08

  3. #3
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    53 ..więc "próba" w sumie dość niewielka

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Poczekaj, aż uzbierasz kilka razy tyle. Możesz spróbować rozlużnić grę z pozycji przy 4, 5 osobach przy stole. I pamiętaj, że folding equity jest twoim najlepszym przyjacielem.

  5. #5
    no wlasnie, graj dalej i modl sie do pokerowych bogow zeby utrzymac takie wyniki

    co prawda pierwszych miejsc faktycznie mogloby byc wiecej, ale to tez wynika z niewielkiej ilosci zagranych turniejow i wlasnie dosyc zachowawczej taktyki, ale cos za cos, jakbys gral luzniej mialbys wiecej zwyciestw, ale kosztem ilosci miejsc itm

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Nie do końca. Przy tej strukturze wygranych zarabiasz mniej więcej tyle samo, co przy 50% itm i płaskim rozkładzie zajętych miejsc. A to imho łatwiej utrzymać, niż >60% itm. Takie moje 0,03zł.

    @indigo: graj, idzie Ci nieżle, oby tak dalej

  7. #7
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    I pamiętaj, że folding equity jest twoim najlepszym przyjacielem.
    Właśnie folding equity, w sytuacji która opisałem, przyprawia mnie o ból głowy

    Gdy jestem short stackiem na miejscu 4(4), FE moich przeciwników jest bardzo niskie ...przy 3(3) jest niestety bliskie zeru:/

    Pozostaje mi już praktycznie tylko "gra kartami":/

    Dlatego daję radę jakoś wbić się na 2gie, ..1sze jest prawie poza moim zasięgiem.

    PS. Przetestuję luźniejszą grę na przy (5), o której wspomniałeś, zobaczymy co się stanie
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 11-05-2009 o 14:20

  8. #8
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Może jeszcze przykładowa sytuacja do analizy, w ramach tego tematu:

    Gracze: Ja->"A" (2,5k), "B" (5,5k), "C" (7k)
    Blindy: 150/300

    1.
    A (SB) 150
    B (BB) 300
    C call 300

    2.
    A (SB) 150
    B (BB) 300
    C fold

    3.
    A (SB) 150
    B (BB) 300
    C rise 600

    Co zrobilibyście w tej sytuacji będąc na shortcie, mając:
    A3
    KT
    JT
    22
    ?

    Czy fakt istnienia literki "s", przy trzech pierwszych "rękach", miałaby wpływ na Waszą decyzję?

    Przypominam że w tej sytujacji "Święta Księga" każe zrobić: allin lub fold
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 11-05-2009 o 14:21

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    To Twoja praca domowa. Samemu sobie policz, to łatwiej zapamietasz.
    http://forum.pokerzysta.pl/dla-pocza...atora-icm.html

    Potem możesz pobawić się programem "Sng Wizard". Jest płatny, ale przez pierwszy bodaj miesiąc działa jako trial.

    Btw skup się na graniu przy 5,6 graczach i bubblu. To tutaj ustawiasz sobie pozycję na końcówkę, czyli grę o pierwsze miejsce. Dużo łatwiej kraść, łatwiej się też wycofać, nie odpadając. Przy trzech graczach właściwie niewiele zdziałasz, w tym momencie (statystycznie) większość zależy od stacka.
    Ostatnio edytowane przez tapczan ; 11-05-2009 o 14:25

  10. #10
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Spoko, dzięki za rady!
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 11-05-2009 o 14:34