Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: pot odds

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    przeczytałem artykuł na pokertexas.pl o pot oddsach i tam czytamy:

    "Jeśli mamy draw do koloru czyli mamy około 36% szans na trafienie koloru na turn lub na river(...)Jednak jeśliby sytuacja była inna i pula wynosiłaby $60 a nasz przeciwnik zagrywa allin $40. To znaczyłoby, że musimy dołożyć $40 do puli $100 co oznaczałoby, że nie dostajemy poprawnych pot odds do zbierania do koloru. W tym momencie poprawną decyzją będzie pas."

    jeśli pula jest 60 przeciwnik na flopie wali all ina 40, to musimy dołożyć 40 do puli 100, czyli pot odds mamy 2.5:1 co procentowo wygląda 28,5 %, więc jeśli wygramy w 36 % przypadków to pas jest poprawny?

  2. #2
    40%, a nie 28,5%

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    napewno? bo ja też tak liczyłem pot oddsy, że jeśli pula jest 100 i mam dorzucić 50 to pot odds mam 50 %... ale okazało się, że liczy się inaczej i to jest 33 %...
    Pot odds - Wikipedia, the free encyclopedia
    albo ja już nic nie rozumiem...

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez noname300 Zobacz posta
    jeśli pula jest 60 przeciwnik na flopie wali all ina 40, to musimy dołożyć 40 do puli 100, czyli pot odds mamy 2.5:1 co procentowo wygląda 28,5 %, więc jeśli wygramy w 36 % przypadków to pas jest poprawny?
    Dobrze policzyłeś, pas nie jest poprawny. W artykule prawdopodobnie jest błąd. To tak w pierwszym przybliżeniu. W drugim przybliżeniu odpowiedź brzmi to zależy. Ponieważ jeśli masz goły FD i jesteś na 100% pewny że przeciwnik ma overparę to jest to easy call. Jeśli jesteś na 100% pewny że przeciwnik ma seta to jest to easy fold. Tak przy okazji, to nie setów i overpar się tutaj boimy tylko wyższych FD lub para+FD które nas kompletnie dominują. A prawda leży gdzieś po środku i w większości przypadków jest to po prostu call. W trzecim przybliżeniu, jeśli to jest micro stakes cash game, to dochodzi jeszcze 5% rake które obniża nasze equity właśnie o około 5% czyniąc call marginalnym.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    22
    Pot odds

    To relacja pomiędzy potencjalnym zyskiem a ilością pieniędzy, które musisz wnieść do puli. Określa więc relację zysk - ryzyko. Jeśli porównasz tą wartość z odds, będziesz w stanie określić, do jakiego stopnia warto pozostać w rozdaniu.


    Pot odds = możliwy zysk : wartość zakładu, który musisz zapłacić


    Jeśli pot odds jest większe niż odds, to w dłuższej perspektywie czasu rozgrywanie danego drawu będzie zyskowne. Jeśli jest ono mniejsze, będziesz tracił.

    źr. PS

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    Cytat Zamieszczone przez Baikal Zobacz posta
    Pot odds

    Jeśli pot odds jest większe niż odds, to w dłuższej perspektywie czasu rozgrywanie danego drawu będzie zyskowne. Jeśli jest ono mniejsze, będziesz tracił.

    źr. PS
    a nie odwrotnie?
    jeśli pot odds masz większe niż oddsy np. jeśli masz pot oddsy 50 %, a szansa na zwycięstwo 25 % to będzie to zyskowne?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Zdaje się że szansa na dobranie do koloru to ok. 34,5% (a nie 37%) czyli w odssach ok. 1.9 : 1

    Pot odds to rzeczywiście 2.5 : 1 więc call jest poprawny. Jednocześnie procentowo to jest 40/140 więc ok. 28%

    Cytat Zamieszczone przez noname300 Zobacz posta
    a nie odwrotnie?
    jeśli pot odds masz większe niż oddsy np. jeśli masz pot oddsy 50 %, a szansa na zwycięstwo 25 % to będzie to zyskowne?
    Pot oddsy lepiej podawać oddsach a nie procentach. 50% to 1:1 więc kiepsko jak na pot oddsy. Szansa na zwycięstwo 25% to 3:1 przeciwko temu że wygrasz (pamiętaj że liczysz przeciwko sobie). Z szansą 25% potrzebowałbyś pot oddsów co najmniej 3:1 żeby być break even.
    Ostatnio edytowane przez capodi ; 10-05-2009 o 13:06