Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Oto moje jedno z ostatnich ciekawszych rozdań. Zastanawiam się czy rozegrałem je optymalnie.
    Chciałbym zobaczyc jak Wy byście to zagrali, dlaczego tak i na co obstawiacie przeciwników.

    Na stoliku gram od 30 min. Głównie z powodu gracza "quickening" gra zyskuje na nieprzewidywalności. Facet potrafi 3-4 betować pf nie z aaxx, potrafi blefować z niczym budując przy tym duże pule.
    Przeszedłem w tryb pasywny, starałem sie wyczekiwac go i trafiać z dobrymi kartami a i inni gracze chyba też zauważyli jego styl gry i n.p. potrafili zrobic na mnie squeeza, kiedy "quickening" podbił, ja wyrownałem a gracz za mną przebił niekoniecznie z mocną kartą.

    Dostaję pf ładne karty z ktorymi koniecznie chcę zobaczyć tanio flop ale pomny wcześniejszych doświadczeń, kiedy byłem wielokrotnie raisowany pf robię donk raise.
    Mogłem zraisowac do 3,5 ale nie raz się zdarzało, że musiałbym dołożyć po 3becie do 30-kilku dolców albo spasować.



    ***** Hand History for Game 1596841744 ***** (IPoker)
    $100.00 USD PL Omaha - Wednesday, May 06, 11:48:39 ET 2009
    Table Dhobi (No DP 50 bb min) (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 1: quickening ( $50.00 USD )
    Seat 3: VECTORduLING ( $143.00 USD )
    Seat 5: hero ( $129.35 USD )
    Seat 6: DKBNLUDER ( $100.00 USD )
    Seat 8: sprec12 ( $98.50 USD )
    Seat 10: HotelStoy ( $307.70 USD )
    HotelStoy posts small blind [$0.50 USD].
    quickening posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to hero [ 8h 6c 9h 7s ]
    VECTORduLING calls [$1.00 USD]
    hero raises [$2.00 USD]
    DKBNLUDER folds
    sprec12 calls [$2.00 USD]
    HotelStoy calls [$1.50 USD]
    quickening calls [$1.00 USD]
    VECTORduLING calls [$1.00 USD]
    ** Dealing Flop ** [ 3s, 7c, 5s ]
    HotelStoy bets [$10.00 USD]
    quickening calls [$10.00 USD]
    VECTORduLING folds
    hero ?


    Mamy mocny SD, boimy się FD, seta, gotowego strita.
    Call czy raise, jeśli tak to o ile?

  2. #2
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    ja dopiero zaczynam PLO, ale masz bardzo fajna reke - czy nie lepiej raisnac o pot PF? wydaje mi sie ze nie chcesz overcallerow z pozycja nad toba z taka karta. Fishowaty min raise = limp i nic nie daje tylko buduje pule dla ludzi z slabymi asami sluited, ktore beda dominowac twoje drawy na flopach.

    Na flopie sie nie boimy zadnego seta tylko wyzszych drawow, mianowicie drawow do koloru. Easy fold.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    dla mnie na flopie nie ma innej opcji jak call,reraise mozna grac na flopie jesli jestesmy z 1,2 graczami a w takim multi pocie gdy mamy caly stol w rozdaniu nie ma sensu chyba ze bys my mieli naprawde jakis monster draw z ktorym bysmy byli w stanie wrzucic staka tym bardziej ze idzie leadbet za pota co w 5-way pot wyglada mocno i raczej go latwo nie wyrzucimy,w tej sytuacji wole callnac z pozycja

    Edit widze ze obrodzilo czarnuchem na forum
    Ostatnio edytowane przez Majcher ; 06-05-2009 o 13:51

  4. #4
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Easy co kurwa? lol jak tu mozna powiedziec easy fold ? Easy to jest ale call... Ja nie daje tutaj reraise. Na turne jak nam spadnie nnasza karta to decyzja prosta a jak spadnie nasza karta ale bedzie to spade to zrzucamy bez zalu na bet przed nami

  5. #5
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    spoko, ja myslalem ze jak na 90% ktos ma draw do koloru, to niezbyt ciekawie wyglada draw do strita. Kilka razy sie wpierniczylem w dawanie freerolow villainom na turnie.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Preflop podbijam o pulę for value, gay raises są ok, jeśli grasz 50/30 i miksujesz ostro grę, dla standardowego TAGa miniraise to kiepski pomysł, zwłaszcza jeśli do tego przeciwnicy mogą Cię obstawić po takim zagraniu na ręce określonego typu. Poza tym koleś, z którego strony wisi groźba 3beta, jest wobec Ciebie bez pozycji, więc tym bardziej nie ma się czego bać

    Na flopie EZ call, raise jest bardzo złym pomysłem ze względu na FD, gdyby stół był rainbow można się pokusić o podbicie, ale ja i tak z pozycją wolę tu grać pasywnie.

    pzdr

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Macia Zobacz posta
    Easy co kurwa? lol jak tu mozna powiedziec easy fold ? Easy to jest ale call... Ja nie daje tutaj reraise.
    +1

    Mamy niezłą pozycję, pot odds 3:1 i 9 czystych outów przy czym niepikowe czwórki mogą nam dawać tylko splita. Donkbettor ma raczej dobrze więc go nie wywalimy. Tak więc tylko i wyłącznie call.

    Cytat Zamieszczone przez Macia Zobacz posta
    Na turne jak nam spadnie nnasza karta to decyzja prosta a jak spadnie nasza karta ale bedzie to spade to zrzucamy bez zalu na bet przed nami
    Nawet jak spadnie 6,8 lub 9 pik to przy "odrobinie" farta możemy wygrać to rozdanie łapiąc backdoor fula.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Ok, spada ciekawy turn.
    Co robimy i na co obstawiamy przeciwników?

    ***** Hand History for Game 1596841744 ***** (IPoker)
    $100.00 USD PL Omaha - Wednesday, May 06, 11:48:39 ET 2009
    Table Dhobi (No DP 50 bb min) (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 1: quickening ( $50.00 USD )
    Seat 3: VECTORduLING ( $143.00 USD )
    Seat 5: hero ( $129.35 USD )
    Seat 6: DKBNLUDER ( $100.00 USD )
    Seat 8: sprec12 ( $98.50 USD )
    Seat 10: HotelStoy ( $307.70 USD )
    HotelStoy posts small blind [$0.50 USD].
    quickening posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to hero [ 8h 6c 9h 7s ]
    VECTORduLING calls [$1.00 USD]
    hero raises [$2.00 USD]
    DKBNLUDER folds
    sprec12 calls [$2.00 USD]
    HotelStoy calls [$1.50 USD]
    quickening calls [$1.00 USD]
    VECTORduLING calls [$1.00 USD]
    ** Dealing Flop ** [ 3s, 7c, 5s ]
    HotelStoy bets [$10.00 USD]
    quickening calls [$10.00 USD]
    VECTORduLING folds
    hero calls [$10.00 USD]
    sprec12 folds
    ** Dealing Turn ** [ 7d ]
    HotelStoy checks
    quickening bets [$38.00 USD]
    hero ?

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Ja gram call.

    Skoro koleś "potrafi blefować z niczym", to w jego zakresie mieści się tutaj trochę nietrafionych FD - prawdopodobnie na tyle dużo, że call będzie uzasadniony. Po jego AI i overcallu nie widzę tutaj możliwości sprawdzenia od lead bettora z flopa bez fulla, który jest raczej nieprawdopodobny.

    Call i czekamy na 6789 na riverze, w razie gdyby quickening miał 33 lub 55. I lepiej żeby nie miał FD i siódemki...

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Biję się z myślami nad callem z zamiarem sprawdzenia AI od donkbettora lub nad AI w celu wyizolowania action mana. Przydałby się jakiś read na tego tego pierwszego. Wybieram jednak tą drugą opcję - prawdopodobnie wywalasz gotowe strity i FD, z 55, 33 koleś też będzie miał problem w szczególności jeśli w tego typu sytuacjach pokazywałeś mocne układy.

    Ten pierwszy to pewnie miał FD+SD lub gotowego strita natomiast action man może mieć wszystko, w szczególności fula przeciwko któremu masz 9 czystych outów.

    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Ja gram call.

    Skoro koleś "potrafi blefować z niczym"
    Jeśli dobrze patrzę, to action man właśnie się zolinował.

    jdx