Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No nic, czekalem az ktos zagra to tak jak ja to sobie wymyslilem, czyli allin preflop. Poczatkowo gdy krawiec podrzucil mi to rozdanie odruchowo, bet kolo 6k, pozniej stwierdzilem ze 5k bedzie optymalne.

    Tylko teraz jezeli CO zrobi call, Lodden na pewno zrobi call (moze nawet raise, ale watpie). Dostaje na flopie 2 gosci z pozycja, musze trafic. Czesciej nie trafiam i prawde mowiac nie widze siebie uderzajacego cbeta w takiej puli na nietrafionym flopie, jednym slowem 1/3 stacka poszla sie j....
    Oczywiscie jest opcja ze trafie , ale wtedy watpie zeby wyplacili mi z gorsza reka.

    Druga opcja CO fold, Loden call. Tutaj raczej nie ma wyjscia jak autoallin na any flop. Chociaz prawde mowaic nie podoba mi sie wrzucanie 20BB na takie cos. Jak Lodden sie zahaczy z niskim flopem to duza szansa ze nas sprawdzi i pewnie, oczywiscie mamy pewnie wtedy jeszcze outsy. Ale srednio podoba mi sie stawianie turnieju takim zagraniem.
    Opcja 3, CO allin, tutaj nie wiem, niby zostaje jeszcze 20BB, ale raczej call chociaz bez usmiechu na twarzy.

    Moze nie dokladnie przanalizowalem te scenariusze, ale jakos kazdy wydaje mi sie nieciekawy. Allinem preflop zgarniam nieduzo, ale 3k w puli to przeciez 10BB i 1/6 naszego stacka. Wiem, ze allin 60BB preflop nie brzmi bardzo sensownie, ale dla mnie tutaj wydaje sie to optymalnym zagraniem. Jezeli CO obudzi sie z AA czy KK, to pewnie skonczy sie tak samo, jak bysmy tylko raisneli do 5k preflop.

    Co sadzicie o takim rozegraniu ?

  2. #12
    AI to tez jest wyjscie, ale:
    -do pusha CO po naszym reraise za 5k mozna sie zlozyc (ja pewnie tak wlasnie bym zrobil)
    -od jakich rak dostaniemy call AI, a od jakich call 5k?
    CO tak czy tak nas sprawdzi/pushnie tylko jesli nas bije, badz ma 'lepsza' strone flipa. Moim zdaniem, vs Lodden, bet 5k jest paradoksalnie mocniejszy niz AI. Raisujac do 5k absolutnie nie dajemy mu set value, a rowniez inne rece jesli nie sa premium za taka cene przy takim naszym stacku nie powinny nas sprawdzic. Jesli natomiast rzucimy AI za 18k, jasne staje sie, ze nie mamy Asow ani Kroli, wiec Lodden majacy mnostwo zetonow, moze uznac, ze call np z 55 jest EV+, bo jest dead money w puli i to przeciwnik musi trafic, a w przypadku przegranej zostaja mu 42k.

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Tylko teraz jezeli CO zrobi call, Lodden na pewno zrobi call (moze nawet raise, ale watpie). Dostaje na flopie 2 gosci z pozycja
    jakby to na 2+2 napisali: wat?

    taka sytuacja zdarzy się w 1% przypadków może.

  4. #14
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez palo Zobacz posta
    taa wlasnie brakuje nam stacka CO
    ja bym tu raisowal do dziwnej liczby np 4975 lub 5125 aby ich wybic z rownowagi a tak na powaznie to musimy sie zastanowic czy lodden czasem nie zastawia tu jakiejs pulapki bo w koncu kazdy donk tez czasem asy dostaje jak to mawia pewne porzekadlo
    wiadomo ze jego range jest tak szeroki ze uhuhu ale mysle ze jedno jest pewne - tym razem nie mial aK
    no nic - raise i prosimy o dalsza akcje co CO zrobil i co Jasiu L na to??
    no lol stack raiserera jest chyba istotna informacja. Ale moze sie myle, sam nie gram turniejow zbyt czesto !

  5. #15
    Ok czyli tak jakis rozsadny gosc podbija z co i calluje go gosc ktory z pozycja callnie ze wszystkim co ma rece i nogi( znaczy z tego co bylo powiedziane tak zrobi nie twierdze ze to dobre czy zle). Dochodzi teraz do nas mamy dobry image i wloch ktorego widziales po europie(tez pewnie cie widzial) ktory moze sadzic ze jestes(mam nadzieje ze moge tak na ty) myslacym/dobrym graczem
    (w konsekwencji zdaje sobie sprawe ze mogles zauwazyc swietne miejsce na squeze)widzi twoj 3bet. Moim zdaniem 3bet for value z intencja calla olina jest na miejscu . Dlatego ze luzne 3bety i co za tym idzie luzne 4bety ai od myslacych ludzi na tym staku zdarzaja sie co chwila w grubszych mtt(niedawno straszna dyskusja byla jak shaundeeb 4betnal all in goscia ktory reraisowal mu CO rais z jts i zostal callniety przez uwaga k8o lol efektywny stak 40bb tam bylo wiem ze to online ale...).

    Wracajac do reki nasz wloski przeciwnik jesli jest dobry to callnie ten 3 bet z aa kk na moje oko jesli wogle kiedykolwiek 4betujac tutaj solidny range ( oponent dependent ale nie widze jak ktos tu zrzuca aq aj but then again nie wiem jak to live jest). W kazdym razie jesli jakims cudem callnie to mozna go obstawic na znacznie wezszy range niz jesli nas z4betuje all in
    (co powoduje problemy jak nas callnie i trafimy k albo a ale juz pewnie za duzo tam lezy zeby sie martwic).Wiec 3betujemy for value czekajac na olka od niego ( znaczy mowie za siebie ale brzmi jak za wszystkich sry).

    Co do Lodena jesli calluje tak luzno jak mowiles i callnie twoj 3bet rownie luzno a jak wiadomo trafi pare 34% razy( moze juz miec pare ale to zaraz)to wydaje sie to byc idealny spot na go n go. Rerais pre trzeba dobrac tak zeby pula po naszym raise byla nieco wieksza( albo w okolicach) niz pozostaly stak ktory wrzucamy do puli ( ale ze zostawiamy sobie jeszcze niby na tyle duzo ze wloch moze myslec ze ma fe) na kazdym flopie.Istotne jest to ze on nie callnie flop olka zawsze jak trafi pare bo jakos nie widze go callujacego na qj5 z 56s itp. Wiec moim zdaniem jakies 5.5k/6k i ai any flop( albo comitujacy cbet zeby wygladalo mocniej o ile on tego nie uzna za udawanie sily no nie wiem). W rzadkim przypadku all ina od lodena izi call jak sadze bo on moze widziec to samo i robi back raisa na ciebie. CZy moze to byc pulapka ,jakos nie sadze zeby gosc z tak koszmarnym lagi imagem nie 3betowal aa tutaj wiedzac ze to smierdzi standardowym restilem o ile nie jest tak dobry ze wystawia sie na twojego squaza liczac ze bedziesz bazowal na imagu ale to juz sie robi jakis sick level.

    Pozdro i pls comment

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Ja na bb lubie zagrac w tym miejscu call, przy 60bb, bo jesli reraise to gruby. swoja droga Lodden tutaj by luzno reraisowal na buttonie, wiec ten jego call to dla mnie albo set mining albo prawdziwego monstera.

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    kraków
    Posty
    112
    Woch miał niewiele więcej ode mnie
    Widzę że większość z Was wybiera inną drogę rozegrania tej ręki niż ja.

    Więc jakie są zalety i wady poszczególnych zagrań:
    limp - dorzucamy do puli 5% stacka, po nietrafionym flopie możemy się wycofać nie tracąc dużo, jeżeli zaś trafiamy, mamy nieźla ukryta rękę na którą możemy sporo wygrać.

    raise - ryzykujemy 25% stacka preflop i ok drugie tyle na cbet przy nietrafionym flopie. Oczywiście w większości przypadków raczej wygrywamy preflop, ale czy warto podejmowac takie ryzyko??

    all in - niby spory overbet, ale szanse na wygranie puli preflop wzrastają nam pewnie do 99.5 %, tym samym podnosząc nasz stack o blisko 20%. Problem jest jeżeli nadziejemy się na KK/AA, ale po pierwsze zabieramy takim układom outy, po drugie akcja rozgrywa sie na pozycjach, a po trzecie po raise gdy dostaniemy all też ciężko się wycofać.

    Dlatego moim zdaniem najlepszym wyjściem jest push, na drugim miejscu limp, a dopiero na trzecim wydawałoby się standardowe zagranie, czyli raise.

    Na koniec dodam jak akcja się skończyła, wrzuciłem jednak tutaj to rozdanie nie ze wzglłedu na jego rezultat. Dwóch dobrych graczy stwierdziło, że to zagranie było złe, jednak ci gracze specjalizują się w grach cashowych.
    Włoch miał AA, na flopie ostatni as, więc akurat w tym przypadku każda droga rozegrania tej ręki skończyłaby się raczej tak samo.

    Dla obrony swojego stanowiska wkleję jeszcze jedno rozdanie z satelitki do wsop za 650$, ponieważ bardzo dobry gracz zagrał tam podobnie do mnie:

    PokerStars Game #27529838261: Tournament #156589739, $615+$35 Hold'em No Limit - Level VII (50/100) - 2009/04/26 19:41:21 ET
    Table '156589739 56' 9-max Seat #8 is the button
    Seat 1: sven19691969 (2995 in chips)
    Seat 2: superbea (4966 in chips)
    Seat 3: melikman (2071 in chips)
    Seat 4: bleu329 (4849 in chips)
    Seat 5: krawiec (4899 in chips)
    Seat 6: Crisper (3849 in chips)
    Seat 7: vuki (3380 in chips)
    Seat 8: beachbruin (12185 in chips)
    Seat 9: WiLDmAn75 (5276 in chips)
    WiLDmAn75: posts small blind 50
    sven19691969: posts big blind 100
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to krawiec [ ]
    superbea: folds
    melikman: folds
    bleu329: raises 200 to 300
    krawiec: folds
    Crisper: folds
    vuki: folds
    beachbruin: folds
    WiLDmAn75: raises 4966 to 5266 and is all-in
    sven19691969: folds
    bleu329: calls 4539 and is all-in
    Uncalled bet (427) returned to WiLDmAn75
    *** FLOP *** [ ]
    *** TURN *** [ ] []
    *** RIVER *** [ ] []
    *** SHOW DOWN ***
    WiLDmAn75: shows [ ] (a pair of Queens)
    bleu329: shows [ ] (three of a kind, Queens)
    bleu329 collected 9868 from pot

  8. #18
    prawde mowiac, ja nie sadze ze to zagranie musialo sie tak skonczyc. jesli zraisowalbym do 5k i dostal push od CO, to jak napisalem wczesniej - zanim znalem rozwiazanie - ja bym sie zlozyl. oczywiscie jesli tylko doszloby do flopa, bo np CO zagralby tricky flat calla, to tez turniej zakonczylbym wlasnie tam.