Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    kraków
    Posty
    112
    właśnie wróciłem z San Remo, gdzie grałem ME i 3 side eventy. Miałem ciekawe rozdanie w side za 2kE i napotkałem różne opinie co do rozegrania mojej ręki, opiszę więc ją tutaj żeby otrzymać potwierdzenie że zagrałem dobrze (lub przynajmniej nie błędnie) :P

    Stack startowy 20k, levele godzinne, level piąty, blindy 150/300 + ante 50, dostaję AK na bb, mój stack 18k. Po foldach CO podbija do 1300 i dostaje call od Lodena na butonie.

    Loden gra b luźno, np. po limpach z utg i utg +2 podbija do 1500 z 34o, i po flopie 25x stawia gościa z 22 na all, trafia 6kę na river i buduje się do 60k. W ciągu godziny gry na moim stole nie złożył się ani raz do 3beta, miał też akcję all preflop z AK za 25k (split vis AK). Ja zagrałem z nim jedną rękę, po jego raise z butona na 800 przebiłem na 2400 z JJ i dostałem insta call, taki sam call po flopie 223 i bet 3500, złożył się po bet 4500 na turn, twierdząc że all by mi zapłacił, ale pewnie kłamał
    CO to Włoch, ale nie jeden z tej gromady bezmyślnych, często go widuje po Europie w różnych turniejach, często wysoko ale raczej ślizga się pod koniec na shorcie.

    Co robicie z AK na moim miejscu ?

    pzd,
    krawiec

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    reraise do 4,5k? nie widzę za bardzo innych opcji. jak ktoś Cię callnie to w puli będzie bodajże już 11k, więc możesz spokojnie pushować flop.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Myślę, że ja tutaj też raisuję, z intencją włożenia stacka (jeśli oczywiście obaj nie włożą go pf). Akurat w tym momencie brak pozycji jest Ci na rękę. Ale skoro piszesz, to pewnie flatcallowałeś licząc, że albo się tanio wywiniesz albo go zestackujesz jak coś trafisz. Co też pewnie jest ok podejściem.

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    wooysiah, ile raisujesz preflop ? tez 4.5k ?

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Tak, myślę, że to jest wystarczająco dużo żeby jednemu callerowi pokazać, że nie wyrzuci nas z rozdania, a z drugiej strony jeśli CO zrobi pusha i zostanie sprawdzony przez Loddena, to damy radę się jeszcze ewakuować. Jedyne co nas może zmartwić to call CO i push Loddena, bo i tak mamy wtedy zgadywankę i pewnie jednak z płaczem bym się zrzucił. Oczywiście sporo jeszcze zależy od image'u Krawca, ale skoro CO "ślizga" się po shortach, to prawdopodobnie jest bardzo konserwatywnym graczem i zrzuci tu wszystko poza AA/KK, może QQ... w sumie im dłużej myślę, tym bardziej skomplikowana może być sytuacja jeszcze pf, ale też i z tego powodu rozegrałbym to szybko, bo najprawdopodobniej przynajmniej 1 klienta wyrzucimy, a na flopie zagramy w stylu Hansena lol (dobrze jest być bez pozycji, bo możemy pierwsi zablefować )
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 27-04-2009 o 14:32

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    kraków
    Posty
    112
    czyli tak jak mash, przebicie do ok 4500, w puli mamy 11k i wrzucamy overbet all in za 13-14k ?
    Czy nie szkoda aż tak ryzykować w deepstackowym turnieju, gdzie jesteśmy 60bb deep ? Jeżeli Włoch dołoży z TT-JJ i dostanie niski flop to może już nie odpuścić.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Z Twojego opisu wynika, że to raczej murek, więc nie jestem pewien czy po pokazaniu takiej siły pf nie zrzuci małej overpary. Z drugiej strony, jeśli Lodden jest takim mega agresywnym graczem, to w 2/3 wypadków to Ciebie wyrzuci z rozdania, a nawet na ch/r możesz go nie wyrzucić jak trafisz swoje tptk. Wtedy znowu będziesz miał zgadywankę. Oczywiście bardzo daleko mi do Twojego doświadczenia, ale wydaje mi się, że z dobrymi LAG'ami najlepszy jest stary dobry power poker, pod warunkiem że masz wystarczająco dobry image.

    A co do overbeta, to już w zasadzie pewnie kwestia Twojej oceny, co przeciw nim pokaże największą siłę. Cokolwiek ponad 50% puli i tak wystarczająco dobitnie pokaże, że przywiązałeś się do puli.
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 27-04-2009 o 16:24

  8. #8
    a z czym Lodden wczesniej flatcallowal PF?

    sadze, ze 2 podejscia sa dobre. albo decydujemy sie na flatcall, zeby nie ryzykowac za bardzo, ale wtedy jestesmy w 3 osobowej puli bez pozycji, wiec nie trafiajac nic nasze AK jest do wyrzucenia. za to jesli trafimy, to sila naszej reki jest niezle ukryta i mozemy wyciagnac niezle value.

    Drugie podejscie to reraise PF. Range obu panow bijemy dosc mocno biorac pod uwage, ze byl to CO raise i button call. Ja raisowalbym pewnie do 5k czy nawet wiecej, bo przez raise/call PF, wrzucajac 4500 damy zbyt duze oddsy obu rywalom (3200 do puli ponad 7k). Co do pusha po missed flopie, to zrobilbym go tylko przeciwko Loddenowi. jesli po flopie zostalbym w rozdaniu z samym CO to nie pushowalbym na missed flopie. Jest to linia dosyc slaba, bo po naszym checku praktycznie oddajemy pule za darmo, ale:
    1. jedyny sensowny cont bet to all in.
    2. zastanowmy sie co znaczylby call CO PF. Po pierwsze gra dosc tight, wiec jego zakres jest dosc waski. Po reraise sie jeszcze mocniej zawezy. Po drugie, jego zakres powinien zawezyc sie jeszcze bardziej, bo za nim wciaz zostaje Lodden, ktory moze go squeezowac. Jesli zatem scalluje nasz reraise PF (5k zostawiajac sobie 13k), to bedzie musial sadzic, ze nie mamy wyzszej pary niz on. Bez A czy K na flopie, nasz AI ma bardzo male szanse powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Josek ; 27-04-2009 o 17:42

  9. #9
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    robimy sowity raise i zgarniamy pule, nie widze innej opcji ^^ jesli chodzi o rozmiar 3beta to ciezko powiedziec, OP nie wpisal jaki stack ma CO. Na flopie nie widze za bardzo opcji na cbet jesli CO scalluje a na flopie pojawia sie same blotki?

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    taa wlasnie brakuje nam stacka CO
    ja bym tu raisowal do dziwnej liczby np 4975 lub 5125 aby ich wybic z rownowagi a tak na powaznie to musimy sie zastanowic czy lodden czasem nie zastawia tu jakiejs pulapki bo w koncu kazdy donk tez czasem asy dostaje jak to mawia pewne porzekadlo
    wiadomo ze jego range jest tak szeroki ze uhuhu ale mysle ze jedno jest pewne - tym razem nie mial aK
    no nic - raise i prosimy o dalsza akcje co CO zrobil i co Jasiu L na to??