Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Top fh

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    http://www.pokerhand.org/?4156215

    Troche slabo sie skonwertowalo ale chyba widac co i jak.

    Takie pytanie, kto tu pasuje kto tu calluje.

    Nabudowal sie grajac dobrze, zadnego donkowania to tyle co onim wiem, ja raczej agresywnie ale tez zawsze "Mam" na showdownie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No ja to jeszcze nie dorosłem do tego, aby pasować top fule po zainwestowaniu prawie 60% stacka. IMO koleś z łatwością może tu mieć na flopie top two+SD i chce zobaczyć zobaczyć bezpieczny turn obstawiając Ciebie oprócz setów również na FD+jakiś SD (bo jesteś agresywny). Bet turn po C/R flop jest IMO dosyć naturalny dla agresywnego gracza więc trzymając się tego reada przeciwnik może raisować/callować(co jest IMO bez sensu w tej sytuacji) zarówno z karetą jak i 3rd nuts. A jeśli w sam raz złapał karetę to trudno. Shit happens, 3BI w plecy.

    Poza tym co do znaczy solidna gra? TAG czy nut peddling? Bo to drugie to IMO nie jest solidna gra i jeśli masz solidnego reada że koleś gra "nuts only" to ewentualnie można by spasować. Ale to są IMO przypadki które można policzyć na trzech palcach jednej ręki.

    Inna sprawa, że osobiście nie podoba mi się C/R flop. Wolę donkbeta - łatwiej można dojść do AI.

    jdx

    EDIT: http://www.propokertools.com/simulat...BM&h3=&h4=&h5=
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 25-04-2009 o 16:45

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    rzadko kiedy sa wrzucane rozdania z PLO,ale jak juz sa to najlepiej zostawic je ,,bez komentarza''

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    jdx,

    Nut pedding a TAG w tym momencie jest nie do odroznienia, gram z gosciem 45 min.

    Jedna rzecz apropo top two. Na co on obstawia mnie? W tym wypadku laduje calego stacka po to zeby sprawdzic czy ja blefuje? Ciezko mi w to uwierzyc.

    Majcher ja wiem ze 90% graczy tu calluje z usmiechem na twarzy, ale czesto CI sami pozniej w gorzkich zalach wrzucaja partie ze straszny niefart z tym donkiem. Jak nie masz komentarza do tej partii, to rzuc okiem na partie na blogu Townsenda na cardrunners, w ktorej ma nutsowy kolor vs poker.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    stolik 5 max agresywnie zagrana partia, to nie jest to samo co limpowana pula.
    Gość mający karetę prawdopodobnie by cię tylko callowałRównie dobrze może tu nawet nie mieć fulla check/raise mógłbyś tu grać z botom setem, z dobrymi drawami, dlaczego on ma tu spasować KT, a z drugiej strony majac KT,co ma zrobić, ma tylko dołozyć?
    Może mam błędny tok rozumowania, ale nie pasuje nuts flusha bo ktoś może mieć str8 flusha , nie pasuje top fulli bo ktoś może mieć karetę.
    Masz tutaj partię, z gościem o statystykach 22/12/3, moje staty to 24/15/3 z ongame na stoliku 5max, oboje jesteśmy deep, oboje jesteśmy solidni
    weaktight | Hand

    A w ramach rozweselenia, polecam 137 odcinek
    PlusEV Komiks Pokerowy - Poker Online | Komiks Pokerowy | poker komiks - Poker1.pl | poker | Texas Holdem | poker online | zasady pokera | turnieje | forum

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Dawkar ludzie na 15/30 nie graja tak na 1/1.
    Dzieki za odp, ja tylko dodam ze dla mnie w tym wypadku to byl insta fold.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Gość mający karetę prawdopodobnie by cię tylko callowałRównie dobrze może tu nawet nie mieć fulla check/raise mógłbyś tu grać z botom setem, z dobrymi drawami, dlaczego on ma tu spasować KT, a z drugiej strony majac KT,co ma zrobić, ma tylko dołozyć?
    IMO w tej sytuacji, tzn przy tych stackach i tej puli flat call z karetą jest bez sensu. Zakładając, że bet Hero na turnie jest blefem z nietrafionym drawem, to Hero musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego blef na river ma praktycznie zerowe szanse powodzenia ponieważ przeciwnik po włożeniu tak dużej częsci stacka prawie na pewno sprawdza też river. Callując przeciwnik nie zyskuje nic, daje za to daje (tzn. call daje) za darmo szansę na złapanie magicznego outa top fulowi. Z kolei z KTxx jeśli przeciwnik trzyma się swojego reada też raczej nie może flat callnąć ponieważ musi być przygotowany na włożenie reszty stacka na river. Poza tym, jak widać na załaczonym przykładzie, czasami gruby raise może zrzucić taką samą lub lepszą rękę.

    Gdyby stacki były głębsze, tzn. gdyby po callu na turnie każdemu z graczy pozostało około PSB na river, to wtedy przeciwnik mógłby flat callowac z karetą licząc na to, że oprócz betowania na river mocnych układów Hero będzie również blefował river. Bo przy głębszych efektywnym stacku blefy Hero mają większa siłę przekonywania.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Pomijając wszystko, w moim odczuciu KT jest równie prawdopodobne jak TT.Wiec fold tutaj jest dopiero wówczas poprawny jak on ma TT w stosunku częstszym niż 1:4 do KT czy innego układu, bo zauważ ze masz tutaj odsy 1:4. Naprawdę robienie tutaj insta fold jest po prostu dziwne
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 25-04-2009 o 21:33

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    JDX,owszem jeżeli przeciwnik blefuje to najprawdopodobniej spasuje na river, jednak jeżeli go zreraisujesz na turnie, spasuje na pewno
    Hero jest tutaj bez pozycji i to Hero będzie podejmował decyzje jako pierwszy na riverze.A nóż Hero drawował na flopie do jakiegoś drawa i złapie go na riverze i mimo wszystko wrzuci stacka? Ponadto jest jeszcze jeden układ gdzie łatwiej sprowokować Hero do wypłaty po prostu go callując, niż reraisujac , a mianowicie 77.Może dorzuci na riverze jakieś 15$?

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Cytat Zamieszczone przez Tompkins Zobacz posta
    Dawkar ludzie na 15/30 nie graja tak na 1/1.
    Dzieki za odp, ja tylko dodam ze dla mnie w tym wypadku to byl insta fold.

    Pozdrawiam
    Insta call
    Ludzie Ci dobrze prawią, graja w omaszke od lat nie dokładając do interesu itd.
    poza tym Jdx zauważył, że już zainwestowałeś 60 % staka.
    Mi się raz zdarzyło , kiedyś zagrac foldując nutsowego fulla przy dużej puli, potem, walnąłem się siarczyście w czoło i przyrzekłem sobie nie szukać potworów pod łóżkiem.