Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Witam
    Cytat z PT (blog Górala)
    ----------------------------------------------------------------------------
    W trzeciej ręce na tym stole przy blindach 2.5/5k MP, który się potroił jak przychodziłem do stolika i ma teraz 150k podbija do 14. Włoch o którym pisałem sprawdza z Buttona a ja znajduję na BB AQ w kierach. Teraz tak, small ball small ballem, ale w tej fazie nie ma już miejsca na calle, trzeba grać odważnie i starać się wygrywać pule bez showdownu. Na stole leży 38k (łącznie z blindami) więc z push za 105k jest standardowym zagraniem i zwiększy mój stack o 40% jeśli spasują. Pierwotny agresor bez ręki odpuści na pewno. Włoch natomiast ma nawyk wielkiego przebijania z monsterami więc obstawiam go na coś w tylu JTs, Axs lub niską parkę. Pierwsze dwie ręce ładnie biję i z obiema nie będzie miał oddsów na sprawdzenie. Fakt, że jest słabym graczem i ma dużo żetonów, ale wiem, że sprawdzeniem z taką ręką popełni solidny błąd EV- więc nawet jak mnie sprawdzi to jest ok. Jeśli ma parkę to pewnie sprawdzi ale też nie na pewno i w najgorszym razie będę miał flipa.

    Przebijam allin, pierwszy gracz marudzi strasznie ale wyrzuca, Włoch myśli bardzo długo i w końcu sprawdza z AJ w karach."
    -----------------------------------------------------------------------

    Oczywiście do akcji Gorala nie ma co sie przyczepiać,
    choć jak sam Góral przyznał z ideą small bala ma mało wspólnego

    Wg. mnie dość kontrowersyjna wydaje się krytyka CALL Wlocha
    (krytyka blizniaczo podobna do tej wystepującej przy callu Fiszunia)


    Call sam w sobie jako samodzielna akcja to raczej bład
    traktowanie jednak konkretnych akcji w turnieju,
    jako samodzielne rozdania to również bład
    i dlatego nalezy wspomnieć o sytuacji z hot dogiem
    mającej miejsce 40 minut wcześniej (wg relacji PT)

    --------------------------------------------------------------------
    W czasie konsumpcji hot-doga pokusił się na przykład o podbicie do 12k, Włoch na dużym blindzie wyprosił odsłonięcie kart w razie foldu swojego T8o (Góral pokazał 53o), po czym Marcin postanowił wytłumaczyć mi na stronie, iż zastosował trick „na jedzenie”, czyli „przeciwnicy pomyślą, że z kiepską ręką nie będę sobie zawracać głowy podbijaniem, a zamiast tego skupię na jedzeniu”. No dobrze, tylko po co na koniec ulegać prośbie o pokazanie ręki...?
    ----------------------------------------------------------------------------

    Jezeli złożyc wszystko w calość i uwzględniajac zetony na stole,
    call Italiana nie wydaje się zły, choć z pewnością dość marginalny

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Hehe, znowu jątrzymy Pokerstars?
    ..A w sumie dlaczego nie ?
    Ten Włoch to pikuś.
    Mi się podobała gra gościa:

    " Mój stack prawie 90, jego 140. On otwiera z CO+1 do 6k pytając czy chcę grac dużą pulę (ale wie, że wolę grac small ball). Ja call z CO z 99. Flop T43 dwa kiery. On bet za 8 ja call. Turn 4, on bet za 18 (zauważcie bardzo duże bety) ja call. River K i on zagrywa allin. Efektywnie jakieś 55k do puli 65k. Według mnie ma tam AA, TT, KK, 4x, 33 lub kompletny blef. Ewentualnie AK. W każdym razie Król jest teoretycznie dobrą kartą na 3barell blef. W tym momencie ryzykuję turniej, jeśli sprawdzę i wygram to mam 175k i jestem geniuszem. Jeśli sprawdzę i przegram to wyglądam na donka . W każdym razie odpuściłem, ale im dłużej o tej sytuacji myślę tym bardziej wydaje mi, że powinienem sprawdzić. Zwłaszcza, że dyskutowałem z paroma prosami o tej ręce i też uznali tą linie za monster lub blef."

    Facet prawidłowo zdefiniował styl gry Górala i już w tym momencie był w/g mnie z przodu.

    Mozna spekulowac co by było, gdyby Goral zagrał agresywniej swoje 99 pre flop a potem na flopie.

  3. #3
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Hehe, znowu jątrzymy Pokerstars?
    .
    Powiem tak ,
    Kuuuuuuu,,,,,,,, kto jak kto, ale ty mowisz o jątrzeniu ???

    Coś zacytuje
    --------------------------------------------------------------------
    Jack Daniels: Swego czasu dawca, spykałems się z opinią , że chętnie przyjmą go na stół i będzię sponsorem. Podobno ostatnio się wyrobił ?
    Pawcio: Zajebisty gracz we wczesnych czasach. Teraz świat pokerowy mu umknął.
    Warsaw: to jest straszne, kiedy czytuję w gazetach bzdury o Grzesiu. Facet ma podstawy teoretyczne ale nic nigdy nie wygrał w MTT i ma przeciętny wynik w stolikach cashowych
    Zelik: nie gralem
    LukeLasko. Ma rusha w MTT . Ja też swego czasu napiąłem się na MTT i wykręciem taki wynik , że w rankingu na mało znanym pokerromoie tylko dzięki dobrym wynikom na mtt regularnie przez wiosnę zajmowałem czołowe miejsca:

    ------------------------------------------------------------------------

    I pytanie kto jest autorem ???

    A teraz ty mi wskaż moment w moim poscie, gdzie jest próba jątrzenia !!!!!
    ale oczywiście pzdr

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Hmm, no wlasnie dzieki temu, ze miedzy innymi pokazal 53o to dostal calla od zdominowanej reki. Chyba kazdy z nas chcialby codziennie dostawac takie calle, czy cos przegapilem?

  5. #5
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez LukeLasko1 Zobacz posta
    od zdominowanej reki. Chyba kazdy z nas chcialby codziennie dostawac takie calle,
    Dokladnie, call wynikal z wcześniejszego okazania,
    czyli przyniósl pozytywny efekt !!!

    I myslalem, że tak będą odczytane moje intencje,
    kiedy pisałem o hot-dogu , ale część mysli tysiąc poziomowo ,
    i dopatrzyła się gdzieś jątrzenia z mojej strony !!

    Powtórzę, co do akcji Góral - ZERO zastrzeżeń,
    ale Luke co myslisz o calu włocha,
    czy był aż tak okropny ????


    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Moim skromnym zdaniem był; steal z hot-dogiem stealem z hot-dogiem, ale rrai otwartej i scallowanej puli to trochę co innego. I w tym momencie, znowu moim skromnym zdaniem gracza mało otrzaskanego z MTT, callować można z rangem w stylu AK, QQ+. Bo nawet jeśli to resteal, to nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi tego ze słabszym asem niż AJ, a i w to wątpię. Moim zdaniem nawet to AQ to zagranie bardzo odważne i podejrzewam, że Góral mocno wierzył w to, że oboje się zrzucą.

    pozdro,
    wooysiah