Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 72
  1. #41
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Taka ciekawostka:

    W FAQu jednego z roomów z bossmedii można przeczytać coś takiego:

    Are winnings from Cardroom2 tax-free?

    Yes, players from within the European Union can consider their winnings tax-free since Cardroom2 is operated under a Maltese License.

  2. #42
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez spec_u Zobacz posta
    Jutro prawdopodobnie drukne tą ustawe i wybiore sie do US, jak będe coś wiedział to dam znać ;- )))
    I co byles sie pytac?

  3. #43
    chyba siedzi

  4. #44
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    EDIT: W majowym numerze e-play Kancelaria Adwokacka Śliwiński & Zieliński ma "szerzej zająć się tą tematyką oraz przedstawić analizę odnoszącą się do hazardu internetowego"
    Ktos sie orientuje czy cos faktycznie bylo? Na stronie nic nie znalazlem a nie mam dostepu do papierowego wydania.

    Natomiast w kwietniowym znalazlem cos takiego.
    "

    CZY HAZARD W INTERNECIE JEST W POLSCE LEGALNY???
    Kwiecień 2009

    Rząd Donalda Tuska w listopadzie 2008 r. dał zielone światło dla hazardu w sieci! Zamiast w ustawie o grach i zakładach wzajemnych stosowny zapis pojawił się w... prawie podatkowym. Czyżby oznaczało to, że tak ważną zmianę chciano wprowadzić po cichu?

    Przeprowadzenie nowelizacji prawa hazardowego to nielada wyzwanie. Właściwie każda propozycja jest zła i bulwersuje albo branżę, albo urzędy, które akurat nie zgadzają się z danym projektem. Natomiast państwo z jednej strony nie może zabronić tej działalności ze względu na prawo unijne, z drugiej obawia się konsekwencji społecznych dopuszczenia takiej formy hazardu oraz braku nad nim kontroli. Jako że od nieuniknionego nie ma ucieczki, państwo poczyniło kroki w kierunku przyzwolenia na gry o pieniądze w sieci – ale bez rozgłosu.
    "
    http://magazyn.e-play.pl/?parent=73&view=74

    Ktos wie o jaki zapis konkretnie chodzi?

  5. #45
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Chodzi cały czas o zapis który jest tematem tego wątku - patrz pierwszy post.

  6. #46
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    lol, my bad

  7. #47
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    no włąśnie! ktoś ma dostęp do tej gazety? raz tylko ja widziałem w betako, była za free, ale w żadnym kiosku jej nie ma.

    bardzo chetnie zobaczyłbym co prawnicy mówią o tej zmianie w PIT.

  8. #48
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Generalnie mówią, że zmiana w ustawie o podatku dochodowym nie jest jednoznaczna z przyzwoleniem na grę w sieci - czyli jednak różowo nie jest Ja w każdmy bądź razie zapytanie do skarbówki złożyłem - czas na odpowiedź mają do końca lipca.

    Pepone

  9. #49
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    To ze wygrane z kasyn zlokalizowanych w UE sa zwolnione z podatku to jasno wynika z tej nowelizacji. Natomiast w kwestii legalnosci nic sie chyba nie zmienilo. Nadal obowiazuje

    Art. 107 k.k.s.
    § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

    Pytanie czego oczekujesz po tej interpretacji. Jesli pytasz US czy gra w necie jest legalna to nie wiem czy oni maja kompetencje odpowiedziec. Bo to tak jakby mogli stanowic prawo stwierdzajac ktore dzialania sa legalne a ktore nie.
    Tak czy inaczej z checia zobacze co odpisza jesli bedziesz mial ochote sie podzielic.

  10. #50
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Zadałem pytanie mniej więcej takie jak autor artykułu, z tym, że na piśmie i oczekuje po prostu odpowiedzi.