Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 110
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    315
    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta
    Zakładam się tylko o rzeczy pozytywne. Jeśli chcesz przyjąć zakład o to kto więcej wygra, kto więcej wyrobi rakeu, kto zagra więcej turniejów sng to możemy podyskutować. Zakład w którym mam oszacować jakie są granice możliwości twoich przegranych nie leży w moim zasięgu.
    Jeśli chodzi o zakład o to kto więcej wygra to nie ma to sensu bo na pewnym poziomie nie mozliwe jest osiagniecie ROI wyższego niż 10% przy graniu powyżej 10 stołów. Wiec podejrzewam, że różnica byłaby nie duża i nie liczyły by się umiejętności tylko szczęście.
    Poza tym moja strategia skupia się na omijaniu DS kosztem trochę niższego ROI. Jeśli chodzi o rake to też się nie zakładam bo gram na Boss Media gdzie jest ograniczona ilość gier. Podobnie z ilością turniejów na PS gdzie pewnie grasz mozesz grać 30 stołów na raz na Boss Media 15 jest maksem potem nie da się tego już kontrolować tak jak na PS.

    Powiedziałeś, że nie wierzysz że mogę ominąć większy DS więc myślałem, że byłby to dobry motyw na zakład ,jednak nie chcesz się założyć więc chyba słabo w to wierzysz.

    Jeśli chcesz możemy zrobić zakład o ilość rozegranych turniejów na Boss Media ale podejrzewam że na Bossie nie grasz więc chyba nic z tego nie będzie.

    Pozdro

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Cytat Zamieszczone przez slazak8 Zobacz posta
    Poza tym moja strategia skupia się na omijaniu DS kosztem trochę niższego ROI.
    To zdanie to horror, który przeczy podstawom matematyki stosowanej w pokerze.

    W turniejach SNG/DON wielkość downswingów jest ściśle powiązana ze współczynnikiem ROI (return of investment). Zgodnie z prawami standardowych odchyleń (standard deviations) wraz ze zwiększaniem się ROI zmniejszają się potencjalne downswingi.

    U ciebie jest rzekomo odwrotnie, celowo zmniejszasz zyski, żeby mieć mniejsze downswingi. To oczywiście nieprawda.
    Ostatnio edytowane przez Rado ; 20-04-2009 o 12:50

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2007
    Przegląda
    tychy
    Posty
    95
    aaaahahahahahahaahahaha jestem chetny na owy kurs ktory pozwala unikac swingow .....troche powagi panowie prosze pozdro

  4. #14
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez Rado Zobacz posta
    To oczywiście nieprawda.
    Nie negowałbym tak szybko tego stwierdzenia .

    Oczywistym jest, ze ktoś kto ma 10% ROI powinien miec mmniejsze ds
    niż ktoś kto 2-3%,
    ALe ktoś kto rezygnuje np z akcji 50,1 do 49,9 rezygnując tym sam
    z jekiegoś ułamku zysku będzi miał minimalnie mniejszy ROI,
    ale jego ds bedzie również mniejszy.

    Oczywiscie jest gdzieś granica , teh bojazliwosci

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Dobry temat

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    @Rado: nie do końca. A priori szerokość rozkładu nie ma nic wspólnego z punktem maksimum. Tak jak napisał pokerstars, wariancja zależy bardziej od stylu, nie skuteczności.

    Takie moje 0,03zł.

    EDIT: @slazak8 - nie da się ukryć, żer jesteś optymistą

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Fajna inicjatywa , więc powodzenia!!!

  8. #18
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez slazak8 Zobacz posta

    A jeśli chodzi o to, że uważasz że dzięki mojej strategi i tak nie będę wstanie ominąć ostrego ds to jestem gotowy się założyć, że w ciągu najbliższych 3 tys gier nie będę miał ds na 100 buy in na tych stawkach na jakich gram czyli 5-10 E możemy się założyć o 1k-2k $

    Przyjmujesz??
    Prawdopodobienstwo takiego 100 BInowego zjazdu akurat w ciegu najblizszych 3k gier to.. hm.. nie wiem.. ale nikle. 1%? 3%?
    Wiec jak sobie wyobrazasz taki zaklad? ma Ci dac 10$ do twojego 1000?
    A jednoczesnie nie oznacza to, ze taki ds nigdy Cie nie dopadnie.

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Wykresy SNG - ROI/swings są następujące. Im ROI jest wyższe tym linia jest coraz prostsza, ukośna do góry, wraz ze zbliżaniem się ROI do punktu 0% zwiększają się "turbulencje" i na linii są największe odchyły góra dół. Jeśli ROI przekroczy punktu 0% i zacznie kierować się bardziej w dół, linia znowu zacznie robić się coraz prostsza, ukośna w dół.

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    315
    Okej widzę że się zrobiło z tego tematu coś innego niż chciałem i brnie to w złą strone.

    Więc tak popełniłem błąd gdyż źle się wyraziłem (ba źle pomyślałem) chodziło mi o to, że moja strategia opiera się na "ostrożnej grze" przez co rzadziej odpadamy w pierwszych levelach.
    W mojej opinie dzięki tej strategii może udać się zmniejszyć wariancje bankroll'a jeśli ktoś sądzi inaczej i opiera tę tezę na konkretnych podstawach statystycznych/matematycznych to zapewne ma racje. Gdyż ja swoją opinię opieram o swoje małe doświadczenie więc mogę się mylić.

    Rado ma racje i na pewno zna się na DON lepiej ode mnie od strony matematycznej i ma większe doświadczenie.

    Szkoda tylko, że kiedy powstaje taka inicjatywa, która ma za zadanie szkolić początkujących graczy i dawać im szanse rozwinąć trochę swoje umiejętności i może później zaistnieć na scenie pokera część osób czepia się każdego słowa.

    Wiec jeśli chcesz napisać posta, który nie wnosi nic nowego do tematu to oszczędź sobie pisania bo i tak nie będę się tu wykłócał.

    PS: PI nie wiem ile % szansy jest na taki DS i niewiedzialem, Rado był pewny, że nie omine takiego DS wiec chciałem się założyć faktycznie jeśli jest to 1-3% to popełniłem błąd (kolejny raz)

    Na razie na szkolenie mam 13 osób, zobaczymy ile osób wystartuje i jakie będą tego efekty.

    Pozdrawiam
    Slazak
    Ostatnio edytowane przez slazak8 ; 20-04-2009 o 14:29