Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Jak dla mnie to easy fold pre.

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Jak dla mnie to easy fold pre.
    +1, naprawde nie ma sie nad czym zastanawiac

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    instafold pf, wszelkie próby rozegrania tej ręki są fatalnym błędem

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Heh, a fold był ostatnią opcją, jaką rozważałem . Dzięki.

    Co do stop&go - czy to zagranie w jakiejkolwiek sytuacji ma sens? Czy jeśli jesteśmy zdecydowani na wrzucenie wszystkich żetonów na flopie, niezależnie od tego, co się nad nim pojawi, nie lepiej wrzucić je do puli przed flopem?

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Tak jak napisałem wyżej (i co dobitniej napisał Zapolek w tej sytuacji nie bardzo, ale są sytuacje, w których jest to zagranie opłacalne - z tym że raczej w turniejach MTT imo może to być skuteczne.

    Jego idea polega na tym, że jesteś czasem w sytuacji, kiedy bez pozycji stajesz w obliczu raise'a przeciwnika i efektywny stack jest zbyt mały, żeby go wyrzucić z rozdania PF (bo będzie miał oddsy do sprawdzenia). Natomiast jeśli nie trafi flopa a Ty zagrasz push, jest szansa że zrzuci swoją rękę na flopie. Dlatego korzystając z sytuacji, że na flopie odzywasz się pierwszy, możesz wyrzucić go na flopie.

    Np.
    blindy 50/100
    Hero na BB, stack 1100
    Villain raisuje do 250 z buttona (stack 1600).

    Gdybyś zagrał teraz pusha, villain miałby do dołożenia 850 do puli 1400, będzie to dla niego poprawne zagranie z szerokim zakresem rąk.

    Ale jeśli sprawdzisz jego raise i zagrasz na flopie all in za 850 do puli 550, jest szansa że zrzuci nietrafiony układ, w stylu mała para na wysokim stole, albo AK/AQ na niskim, a raczej na pewno zrzuci układ, z którym po prostu kradł.

    Stop&go nie jest zagraniem, które daje jakieś kokosy, bo w wielu przypadkach i tak zostaniesz sprawdzony, ale daje jakąś tam odrobinę fold equity więcej; w sng średnio działa, bo przeciwnicy raczej otwierając licytację grają z nastawieniem że i tak włożą całego stacka.

    Pozdro,
    wooysiah

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    chodzi chyba o takie sytuacje kiedy nie mamy FE preflop, bo przeciwnik będzie miał sensowne oddsy z czymkolwiek sie nie wyglupil, natomiast możemy mieć FE po flopie, jeśli on go nie trafi (większość przypadków) - z no pair, no draw na flopie bedzie mu ciezej sprawdzic niz z 32o preflop...

    EDIT: pisalem zanim sie pojawil post wooysiah, ale oczywiscie on to lepiej napisal
    Ostatnio edytowane przez uczniak ; 20-04-2009 o 13:32

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    No faktycznie, jakiś sens może to zagranie mieć. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi.