Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: NL25 89s

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    $0.15/$0.25 - No Limit Hold'em - 13:24:25 - 2009/04/11
    Seat 1: luisbolsom ($9.00)
    Seat 2: Joshua3851 ($25.70)
    Seat 3: Naoyia ($22.80)
    Seat 4: Levioc ($10.70)
    Seat 5: kaiku9 ($25.40)
    Seat 6: beck38 ($53.72)
    Seat 7: HERO ($42.15)
    Seat 8: karfi_all ($23.00)
    Seat 9: Kai1976 ($9.00)
    Seat 10: bilnuifnf ($5.00)
    Naoyia posts the small blind of $0.15
    Levioc posts the big blind of $0.25
    The button is in seat #2
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    kaiku9 folds
    beck38 folds
    HERO raises to $0.90
    karfi_all raises to $1.55
    Kai1976 folds
    bilnuifnf folds
    luisbolsom folds
    Joshua3851 folds
    Naoyia calls $1.40
    Levioc folds
    HERO calls $0.65
    *** FLOP *** [ ]
    Naoyia checks
    HERO checks
    karfi_all bets $4.90
    Naoyia folds
    HERO calls $4.90

    myślę że sprawdzenie mini3beta preflop nie było błędem dlatego że był to mini3bet i dlatego że do rozdania wszedł jeszcze jeden kolo, natomiast na flopie sprawdziłem bet pot poza oddsami i to mnie irytuje. To co najistotniejsze: czy mój call tego bet pota może być usprawiedliwiony jeśli wiem że Villain najprawdopodobniej ma overparę QQ, KK, AA z którą będzie grał o stacka? Innymi słowy jak tu wyliczyć implied oddsy?

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Na złapanie straighta na turnie masz oddsy 39:8 against (a właściwie to 37:8 against ponieważ "wiesz", ze przeciwnik ma overparę), czyli około 4.9:1 (4.6:1) against. Pot odds masz 2:1, a więc aby call na flopie był opłacalny to po złapaniu straighta na turnie będziesz musiał w 100% przypadków wygrać dodatkowo (na turn i/lub river) co najmniej (4.9-2)*$4.9=$14.20. Na turnie kolesiowi zostanie w stacku $16.55 a pula (przed rozpoczęciem licytacji) będzie wynosiła $14.8, więc istnieje bardzo duża szansa że koleś się wypłaci. Ale należy zauważyć, że od wygranej puli zapłacisz około $2 rake, co powoduje, że EV jest bliskie 0. Tak więc IMO call na flopie to jest słabe zagranie przy takich stackach. IMO znacznie lepiej jest to zagrać przez C/R AI lub donkbet-raise-AI (to drugie to moja ulubiona linia aczkolwiek tutaj lepszy wydaje się być C/R AI). Zawsze istnieje jakaś szansa że przeciwnik zrzuci AK-AQ, średnie pary, a jeśli wleziesz na minę w postaci AA-JJ to zawsze masz te 34-35% szans na złapanie straighta. Zresztą kto wie, AA-JJ też może zrzucić, a w szczególności QQ-JJ w obawie przed slołplejowanym preflop AA-KK bo z 89s to ludzie raczej nie sprawdzają 3-betów bez pozycji. Dodatkowym (i do tego IMO wielkim) plusem takiego rozegrania jest to, że jeśli zostaniesz złapany na semiblefie, to w przyszłości przeciwnicy znacznie łatwiej opłaca Ci monstery które bez zbędnych ceregieli zagrasz w ten sam sposób.

    jdx

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    , Zresztą kto wie, AA-JJ też może zrzucić, ,

    jdx
    CR AI można z całą odpowiedzialnością polecić gdy grasz agaist JDx.

    Wiadomo. Wtedy ovpara poleci z szybkością światła.

    PS. Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    jdx jest masterem ale na mikro fold equity wynosi od 0 do 10%

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez easygracz Zobacz posta
    jdx jest masterem ale na mikro fold equity wynosi od 0 do 10%
    No i w tym przypadku mniej więcej 10% FE potrzebujemy. Oczywiście co najmniej 10%. Zgadzam się z tym, że dla większości graczy mikro overpara to jest neverfold (i w sumie dobrze, bo monstery ładnie opłacają ), ale jeśli założymy zakres 3-beta {JJ+,AK}, czyli 3% wszystkich możliwych rąk, to AK stanowi 40% tego zakresu. A IMO przeciwnikowi trudno będzie sprawdzić w takiej sytuacji allina z A high.

    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    CR AI można z całą odpowiedzialnością polecić gdy grasz agaist JDx.

    Wiadomo. Wtedy ovpara poleci z szybkością światła.
    Bo ja to jakiś dziwny jestem. Zrzucam TPTK/overpary i wrzucam AI z 8-9 outowymi drawami.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 12-04-2009 o 11:27

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Imo open fold pf. Mini 3beta tez sprawdzam. Fold flop.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Fold pf, w ogóle to nie jest pozycja żeby grać 89s na fr...

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    Cytat Zamieszczone przez Stanko111 Zobacz posta
    Fold pf, w ogóle to nie jest pozycja żeby grać 89s na fr...
    +1

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    czemu od razy fold pf?

    Jak siedzisz godzinę na stole i raisujesz z wczesnych i środkowych pozycji tylko premium to dobrze czasem przemiksować grę i otworzyć z jakimś SC. Taki murek co to mini3betuje jakieś KK, AA za chiny ludowe nie obstawi cię na taką kartę i się pięknie wypłaci ze swoją overparą. Inaczej jest pewnie na NL25 PS czy FTP natomiast na NL25 na fiszowatych roomach takie rozdania tak się właśnie kończą.

    W tym rozdaniu plan miałem taki że sprawdzę tego bet pota i jak nie złapię str8 na turnie to zagram c/f. Byłem przekonany (po akcji na pf i flopie) że przeciwnik ma wysoką overparę. Więc jak złapię str8 na turnie to zagram c/r do czego przeciwnik nie sfolduje bo prawdopodobnie zagra drugi raz.

    Wiedziałem że mój call na flopie jest poza oddsami ale sprawdziłem ze względu na implied oddsy które jak pięknie pokazał JDX też nie były dobre (EV ok. 0). Swoją drogą podoba mi się linia rozegrania tego zaproponowana przez JDX z tym że trzaby do tego jakiś statów na przeciwnika, bo na murka to chyba takie agresywne rozegranie na post flopie to chyba nie przejdzie.

    fold preflop jest dyskusyjny, call mini3beta po callu blinda jest IMO ok., call na flopie ze względu na pot oddsy jest błędem natomiast chodzi mi głównie o imlied oddsy - o to jak je szybko policzyć w czasie rozdania grając kilka stołów.

    tak rozdanie potoczyło się dalej:

    *** TURN *** [ ] []
    HERO checks
    karfi_all bets $14.70
    HERO raises to $29.40
    karfi_all calls $1.85 and is all-in
    Uncalled bet of $12.85 returned to HERO
    *** SHOW DOWN ***
    HERO shows [ ]
    karfi_all shows [ ]
    RIVER *** [ ] []
    *** SUMMARY ***
    Board: [3c 6d 7h Ts 2s]
    HERO collects $45.45

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    czemu od razy fold pf?

    Jak siedzisz godzinę na stole i raisujesz z wczesnych i środkowych pozycji tylko premium to dobrze czasem przemiksować grę i otworzyć z jakimś SC. Taki murek co to mini3betuje jakieś KK, AA za chiny ludowe nie obstawi cię na taką kartę i się pięknie wypłaci ze swoją overparą.
    NL25 to nie jest najlepsze miejsce na miksowanie gry.
    Taki murek na nic Cie nie obstawia, bo on widzi tylko swoje KK/AA. Nie przeceniaj zdolnosci analitycznych goscia, ktory mini 3betuje pf