Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: NL25 89s

  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    Swoją drogą podoba mi się linia rozegrania tego zaproponowana przez JDX z tym że trzaby do tego jakiś statów na przeciwnika, bo na murka to chyba takie agresywne rozegranie na post flopie to chyba nie przejdzie.
    Nie chce mi się teraz rozpisywać, ale to generalnie zależy od historii między wami. Jeśli jeszcze takowej nie ma, to należy ją sobie wypracować, najlepiej się zaczynając od agresywnego rozegrania kilku monsterów żeby murek zapamiętał i się nauczył że z tobą nie ma żartów. A jak zaczniesz od (nieudanego) semiblefa to też nie jest źle, po prostu zyski zostaną odłożone w czasie. Poza tym warto też mieć reada co taki mini 3-bet oznacza ponieważ u niektórych graczy to będzie monster a u innych jakieś śmieci. Ale generalne zgadzam się z tym co napisali inni że mikro to jest miejsce gdzie należy stosować przede wszystkim betowanie for value i to bez żadnych fancy zagrań typu słołplej.

    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    fold preflop jest dyskusyjny, call mini3beta po callu blinda jest IMO ok., call na flopie ze względu na pot oddsy jest błędem
    Przeciwko wysokiej PP średnio-niski SC ma teoretycznie około ~3% większe preflop equity niż niska/średnia PP, ale ma prawie dwukrotnie mniejsze szanse na złapanie na flopie gotowego układu z którym śmiało będziesz mógł iść na wojnę (dwie pary/trips/strit/kolor) więc ten call jest taki trochę naciągany. W większości wypadków złapiesz drawa które niezbyt wygodnie rozgrywa się bez pozycji a z których tylko nieliczne będą miały więcej niż 8-9 outów. Reasumując, z PP to jest easy call (bo łatwo się je rozgrywa po wyłożeniu flopa), z SC mocno skłaniam się ku foldowi. Chociaż nie zawsze bo co jakiś czas trzeba zrobić jakiś "fancy play".

    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    natomiast chodzi mi głównie o imlied oddsy - o to jak je szybko policzyć w czasie rozdania grając kilka stołów.
    Bierzesz to co jest w puli, bierzesz wielkość efektywnego stacka (już po zagraniu przez niego cbeta), sumujesz i otrzymany wynik dzielisz przez wielkość cbeta. Otrzymasz jakąś liczbę X, a X:1 do są właśnie implied odds. To wszystko przy cichym założeniu że przeciwnik zawsze się wypłaci gdy złapiesz swój układ na turnie.

    W załączniku tabelka którą kiedyś popełniłem. Dotyczy ona prostszej, ale w istocie bardzo podobnej sytuacji gdy chcemy chcemy sprawdzić beta na turnie ze względu na implied odds. Wartości ujemne (niebieskie) oznaczają że zwykłe pot odds są wystarczające, tzn. call jest EV+ i nie ma potrzeby wygrywania dodatkowej kasy na river. Tabelka nie uwzględnia wpływu rake a na mikro jest on całkiem spory.

    jdx
    Załączone pliki Załączone pliki

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    No to jedziemy
    40%x(10$)=4$
    przyszalałem dając nam 35% na 2 streetach bo dałem out z runera
    60%x(26,5$x35%-21,5x65%)=60%x(9,27-13,9)=60%x(-4,7)=-2,8s
    4$-2,8$=1,2$
    A jak wspomniałeś jeszcze jest rake?Czy pomyliłem się w obliczeniach.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie, nie pomyliłeś się. Natomiast rake w tym przypadku obniży nasz średni przychód o jakieś $0.70, więc nasz zysk netto wyniesie jakieś $0.50. Czyli 2BB. Czyli ROI wyniesie 0.5/21.5~=2.33% Oczywiście wiadomo, wszystko zależy od zakresu 3-beta przeciwnika i od tego, co z tego zakresu jest w stanie zrzucić w odpowiedzi na AI. No i sporo zależy też od flopa. Bo np. na flopie A67 czy AT7 koleś z JJ-KK będzie miał niezłą zagwozdkę (a JJ-KK stanowi 45% zakresu {JJ+, AK}). Ponadto zauważ, że im wyższe stawki, tym wpływ rake jest mniejszy i EV zbliża się do jakichś 4-4.5BB. No i w końcu last but not least, będąc na mniej więcej freerollu kreujesz sobie "maniac image".

    Aha, a jeśli ktoś uważa że 2% to mało, to proponuję pograć w PLO/PLO8. Tam to dopiero na "cienkich" procentach się jedzie.

    Cytat Zamieszczone przez easygracz Zobacz posta
    przyszalałem dając nam 35% na 2 streetach bo dałem out z runera
    Nie, nie przyszalałeś. Prawdopodobieństwo dobrania strita wynosi 1-(39/47)*(38/46)~=31.45%. Uwzględniając backdoor two pair/trips które również dają nam wygraną przeciwko overparze nasze equity wzrasta do ponad 34%. A w tym konkretnym przypadku dochodzi jeszcze backdoor FD co w sumie powoduje, że nasze equity wynosi ponad 36%.

    jdx