Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 100
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    18
    No nie wiem wystawiając faktury?
    Liczę na Waszą pomoc

  2. #22
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Ostatnio pisałem o kosztach prowadzenia firmy ale napiszę jeszcze raz. Nie wnikamy przy tym z jakiego źródła pochodzi 6000 PLN po stronie zarobków.

    1. Założenie firmy (wpis) to ok 100 PLN
    2. Regon to jakieś grosze, nie pamiętam dokładnie ile
    3. Konto w banku, darmowe założenie, opłaty za prowadzenie ok 3-5 PLN na miesiąc.
    4. Księgowa, zależy gdzie ale pewnie ok 150-200 PLN na miesiąc. Mozna tez prowadzić księgowość samemu i oszczędzić sobie te koszta
    5. ZUS w "promocji" 320 PLN przez pierwsze dwa lata działalności
    6. Podatek (przy zarobkach 6000 PLN), najniższa stawka 18%

    To chyba tyle czy o czymś zapomniałem?

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Cytat Zamieszczone przez Heypoker Polska Zobacz posta
    6. Podatek (przy zarobkach 6000 PLN), najniższa stawka 18%
    Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się że zarabiając 72,000/rok jest się w wyższym progu podatkowym.

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez PaSiEk Zobacz posta
    Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się że zarabiając 72,000/rok jest się w wyższym progu podatkowym.
    Próg 32% zaczyna się dopiero od 85k.

    Plus pamiętaj, że to próg dochodu a nie przychodów - od przychodu odejmujesz część zusu i wszystkie koszty - i dopiero od tego liczysz podatek. Zakładając nawet minimalne koszty rzędu 2k miesięcznie (zus, telefon, internet, czasem kupno kompa czy dodatku do niego, itp) to daje jakieś 110k rocznie przychodów poniżej których można spać spokojnie.
    Jeśli ktoś znacznie przekracza te kwoty to zawsze jest podatek liniowy 19% niezależnie od kwoty.

  5. #25
    Oczywiście przy takich kwotach dochodzi wymóg rejestracji vat (nie pamiętam od jakich kwot, dawno nie sprawdzałem a zmieniło się to chyba) i rozliczanie tego podatku, co przy działalności typu usługowej+bezkosztowek (a domyślam sie, że takie faktury chciałby wystawiac pytający) dokłada tak naprawdę 22% obciążenia.

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez PaSiEk Zobacz posta
    Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się że zarabiając 72,000/rok jest się w wyższym progu podatkowym.
    Nie.

    Zakladajac firme, mozesz wybrac podatek liniowy.

    Pozdraiwam,
    Eryk

  7. #27
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Ale co nam po zalozeniu firmy, jesli granie w pokera nadal nie jest legalne ?

  8. #28
    Bylo w innym temacie.

    Zakaldasz firme o dzialalnosci X. Placisz od tego podatki i tyle.

    Ale bez sensu, skoro jest szansa, na rozliczenie tych pieniedzy ze stawka podatkowa 0%.

  9. #29
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    379
    hahaha to się nazywa pranie brudnych pieniędzy osiołki.
    Uciekanie z danego paragrafu w inny, przysłowiowe z deszczu pod rynne.

  10. #30
    Cytat Zamieszczone przez nowy123 Zobacz posta
    hahaha to się nazywa pranie brudnych pieniędzy osiołki.
    Uciekanie z danego paragrafu w inny, przysłowiowe z deszczu pod rynne.
    Pieprzenie.

    Jak zrobisz to dobrze, nie bedziesz w ten sposob "legalizowal" jakis kolosaalnych kwot, bedziesz placil podatki to nikt ci nic nie zrobi i niczego nie udowodni.