Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 100
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    10
    a co jeśli spróbowac by rozliczyć dochód z gry w pokera jako dochód z.. programu partnerskiego (pokeroomu) ?

    Słyszałem, że własciciele najwiekszych forów bukmacherskich są w stanie wyciągnać niezłą kase +5k /mies. wiec jakoś to chyba rozliczają ? Wkoncu zobaczcie na onet.pl, gadu-gadu, sport.pl wszedzie tam widzialem reklame pokerstars w ostatnich meiesiacach a na "czarno"/a tym bardziej charytatywnie na pewno jej tam nie zamieszczają ;- )))

    Jak myślicie ?

    Btw wkoncu jak dostajesz przelew z pokerroomu to chyba nigdzie nie pisze ze wygrales turniej, uciulales na stolikach czy zarbiles na programie partnerskim ?

  2. #12
    Mozesz.

    Ale wiaze sie to z kosztami prowadzenia dzialalnosci:

    ZUS - ok 900 zl meisiecznie
    19% - dochodowki
    22% - VAT

    Bez sensu to oplacac, skoro mozesz opodatkowac to stawka 0%

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    10
    eryk, działalnosc nie jest Ci potrzebna, anm wiele osób ktore zarabia na pp, google adsense i rozliczaja sie jako osoby prywatne

    wkoncu nikt nie zlaozy dzialanosci jesli ma forum/strone z ktorej wyciaga 100-200 $ /mies... bo pewnie wyszeld by an 0 (w najlepszym wypadku)

  4. #14
    Ale duzo wyzsze dochody ciezko juz tak rozliczac.

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Podane koszty prowadzenia działalności gospodarczej są mocno zawyżone. ZUS ma teraz nazwijmy to "promocję" i jeśli zakładasz firmę płacisz składki preferencyjne w wysokości ok 320 PLN miesięcznie, przez chyba dwa lata. Później składka rzeczywiście wynosi prawie 900 PLN. Podatek 19% płacisz wtedy jak się na niego zdecydujesz, a decydujesz się jakoś na początku roku rozliczeniowego o ile się nie mylę. Możesz również być w najniższym progu podatkowym czyli 18%. VAT to zupełnie inna bajka. Najpierw musisz się na niego "załapać".

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    18
    Czy ktoś z Was może zakładał ostatnio firmę?
    Bo ja intensywnie nad tym myślę
    Ile wynoszą dokładnie koszta przy założeniu,że zarabiam na pokerze 6000 PLN miesięcznie

    Wiem, że to niedużo, ale więcej nie potrzebuje jako student

    Pozdro

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Chcialbym tyle miesiecznie zarabiac na pokerze

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez zadlo Zobacz posta
    Czy ktoś z Was może zakładał ostatnio firmę?
    Bo ja intensywnie nad tym myślę
    Ile wynoszą dokładnie koszta przy założeniu,że zarabiam na pokerze 6000 PLN miesięcznie
    Może Cię to zdziwi, ale koszt rozpoczęcia działalności gospodarczej jest absolutnie niezwiązany z wysokością Twoich wygranych w pokera.

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    18
    Nie byłem precyzyjny przepraszam
    założenie jest takie, że chciałbym, żeby 6000PLN stało się legalne
    tzn, żeby to był mój zarobek, który opodatkuje, odliczając od niego opłaty za prowadzenie działalności podatki i inne haracze,i teraz pytanie ile zostanie mi z tych 6000 PLN?

    4500?

    Czy to jest dużo? Gramy 2/4 Fixed limit, przy tym kursie dolara, 6000 PLN będzie to jakieś 1800$

    jeden Big bet to 2$, czyli potrzebujemy 900 BB
    przy winrate 1 Big bet/100, potrzebujemy 45 000 rozdań, by ten cel osiągnąć (nie licząc bonusów, w każdym razie nadwyżka pójdzie na powiększanie rolla)

    1500 rozdań dziennie to nie jest jakoś wybitnie dużo
    2/4 to nie jest też jakiś wybitnie wysoki poziom, potrzebujemy na to 2000$ rolla i można walczyć

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Cytat Zamieszczone przez zadlo Zobacz posta
    założenie jest takie, że chciałbym, żeby 6000PLN stało się legalne
    Ale w jaki sposób?