Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Niestety nie mam zapisanego rozdania na kompie, przedstawiam z pamięci, sytuacja jest dość prosta.
    Zagrałem turek 7 k GTD, buyin 60 $.
    Po godzinie gry byłem jednym z liderów.
    Ja na BB z ok 10k czipsów (image raczej tight), na SB lużniejszy , agresywniejszy gracz ale przyzwoity - ok 5 k. czipsów.
    Blindy 75/150.
    Wszyscy fold, sb wyrównuje ja mam AJ off i podbijam o pot. Po chwili dostaje reraise - allin przeciwnika.
    Sprawdziłem.
    Prosi sprawdzają takie alliny ?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Podbicie o pot, czyli do 450? Czy mamy na gracza jakieś ready, jakieś statsy?

    Ja tam robię większe podbicie, a potem w większości sytuacji mimo wszystko to sprawdzam. Jeśli koleś gra pf all-in to sprawdzam, jeśli cokolwiek betuje gram all-in.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    ,....
    Posty
    218
    ja bym sie jednak chyba zrzucił bez sensu ryzykowac turniej z AJ ale to moze dlatego ze osobiscie uwazam ze AJ to nie karta..... Dzis na FT ja zagrałem na rise allin z AJ a gosc wyskoczył mi z QQ :P
    Rado nie podchodzisz do tego AJ z perspektywy SnG? ale ja sie nie znam :P

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Podchodzę do tego osobiście Mam dobrą kartę i nie dam się wypuszować w wojnie blindów ))

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    W tym turku, w tej fazie, tacy gracze nie limpują monsterów a'la AK/99 + na SB . Może gdybym był jakims overagresywnym graczem mógłbym sie spodziewać pułapki z AA.
    Dlatego zrobiłem call słusznie obstawiając range przeciwnika na jakąś średnią/ małą parę, ewentualnie wysokie ( w kolorze?)
    Przeciwnik pokazał 66.
    Zrobiłem call/ zgodziłem się na coinflip ( choć w rzeczywistości było to 45-55), bo byłem dwukrotnie większym stakiem od przeciwnika oraz ewentualna wygrana pomogłaby mi zdominować psychicznie stolik.
    Ale wciąż nie jestem przekonany, że w mtt za wszelką cenę mam dażyć do budowy staka poprzez grę coinflipów.

    Ale propozycja Rado, żeby w takich sytuacjach wyżej podbijać AJ jest ciekawa i pewnie skorzystam.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Tzn. ja nie zalecam nikomu coinflipów, po prostu czasami sytuacja nas w nie wmanewrowuje i musimy się decydować na flipy albo oddawać stacka po kawałku

  7. #7
    ogólnie rozdanie standardowe taki cooler na wojnie blindów ... a co do wyższego raisowania o którym wspomniał Rado - ja osobiście czasmi poprostu gram overbet push w takiej sytauacji zwiekszając sobie przy tym fold equity bo juz cię ziomek re blefnąc nie może w dodatku bardzo mocne ręce typu QQ-AA AK zostają wykluczone z twojego range przez przeciwnika. (oczywiscie grając w średniej-późnej fazie trzeba zawęzyć swój zakres rąk do gry z bb i to jeden z minusów overbet pusha)


    PS:Czy ja się doczekam mozliwości postowania w lozy sz. mtt bo chciałem się wypowiedziec tam w kilku kwestiach ...
    Ostatnio edytowane przez Lary18th ; 14-04-2009 o 12:01

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    116
    Fold AJ kiszkowate ciezka karta do rozgrywania moim zdaniem