Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    To jest Oficjalny Topic SCOOP Prop Bet, w ktorym beda informacje oraz ranking forumowego Side Beta dla trzech rankingow - Medium, High i All Round

    Dla rankingu Low BartekPL zalozy oddzielny temat podobny do tego.

    Generalna idea to Side Bet o wyniki w turniejach SCOOP aby zwiekszyc nasza motywacje do lepszej gry i polepszyc wyniki, takie nasze wewnetrze Polskie forumowe zawody i zabawa :

    Ranking jest na tyle elastyczny, ze na 22 turnieje w kazdym poziomie buyina mozna wybrac dowolne 5 (dla medium) lub 3 (dla high) turnieje i na podstawie ich wynikow wziac udzial w side becie (8 dla low). Dzieki klasyfikacji na bazie TLB wyniki beda wymierne i bedzie mozna porownac, nawet jak gracze zagraja inny zestaw turniejow.

    Kazdy moze wziac udzial w dowolnej ilosci z trzech rankingow prowadzonych w tym topicu.

    Oto rozpiska turniejow:

    PokerStars.com - SCOOP Spring Championship of Online Poker - All Stakes

    Reguly

    - Link do strony PS wyjasniajacy TLB:
    PokerStars Multi-Table Tournament Leader Board Explained
    - Ze wzgledu na czasochlonnosc obslugi rankingu nalezy wybrac zaufana osobe obslugujaca kazdy ranking (moze to byc, ale nie musi ta sama osoba dla kazdego rankingu) - z braku innych chetnych dla Medium, High i All Round jestem to ja - Goral
    - Osoba ta wraz ze zgloszeniem od kazdego gracza dostanie od niego wpisowe do rankingu powiekszone o 10$ (5$ dla low stakes) od kazdego rankingu za jego obsluge. Oplata za obsluge nie stanowi przychodu, raku czy dochodu. Jest tylko pokryciem wartosci czasu na prowadzenie rankingu.
    - Osoba obslugujaca bedzie prowadzila ranking, przyjmowala deklaracje turniejow na Gadu Gadu, otrzymywala maile od graczy z iloscia TLB oraz zbierze wpisowe w momencie zgloszen i wyplaci nagrody na zakonczenie rankingu
    - Do kazdego rankingu w zaleznosci od stawek beda sie liczyly dowolne zadeklarowane turnieje w liczbie nie wiekszej niz max dla danego rankingu. W ten sposob jedni moga grac TX, inni Limita, a inni jeszcze inne gry. Dodatkowo pozbywa sie w ten sposob problemu, ze kazdy musi grac te same turnieje.
    - Zgloszenie do rankingu medium moze nastapic do 2 kwietnia do 20:30 (przed pierwszym eventem).
    - Zgloszenie do rankingu high moze nastapic do 2 kwietnia do 20:30 (przed pierwszym eventem).
    - Zgloszenie do rankingu all round moze nastapic w kazdej chwili az do zakonczenia SCOOP (lecz zostana uwzglednione tylko wyniki od momentu zgloszenia!)
    - O pozycji w rankingu decydowac bedzie suma zdobytych punkow TLB z zadeklarowanych turniejow. W przypadku dwoch takich samych wynikow (bardzo malo prawdopodobne) o wyzszej pozycji bedzie decydowac pojedynczy najlepszy wynik, potem drugi itd.
    - Turnieje Heads Up oraz Shootout nie wchodza do rankingu TLB, wiec nie mozna ich deklarowac
    - Deklaracja turnieju (poza ALL ROUND) musi nastapic przed startem danego turnieju poprzez Gadu Gadu do osoby obslugujacej dany ranking.
    - Moje Gadu Gadu 550391
    - Kazda wiadomosc z deklaracja turnieju potwierdze odpisujac "potwierdzam", w przypadku braku odpowiedzi nalezy sie skontaktowac do skutku (podam grajacym maila i telefon) gdyz GG czasem zawodzi.
    - Wplate wpisowego oraz oplaty dla osoby obslugujacej (Goral) nalezy zrobic przed deklaracja pierwszego turnieju
    - Nalezy wlaczyc w Sofcie PS opcje o informowaniu o wynikach turniejowych mailem
    - Po zakonczeniu zadeklarowanego turnieju w 15% stawki (czyli zdobyciu pkt TLB) nalezy przeslac tego maila dalej do mnie (podam swojego maila uczestnikom)
    - W przypadku zakonczenia turnieju w 15% ale poza kasa (nie bedzie maila od PS) nalezy wyslac do mnie swoja pozycje, liczbe wszystkich graczy i numer turnieju (opcjonalnie wyliczone TLB), ja wylicze TLB wg wzoru i uwzglednie w rankingu
    - Osoba obslugujaca (Goral) moze brac udzial w danym rankingu, musi jednakze samemu deklarowac turnieje na Gadu Gadu do dwoch innych graczy z tego rankingu
    - Jesli ktos chce wziac udzial w Prob Becie a nie ma Gadu Gadu bedzie musial je sobie zalozyc do tego celu
    - Wszelkie proby raportowania zawyzonych TLB (lub inne tego typu przekrety) beda sie konczyc dyskwalifikacja z pozbawieniem nagrody. Przypominam, ze pomimo faktu iz TLB jest przesylane po turnieju mailem (i teoretycznie mozna te pkt podmienic przed wyslaniem do osoby obslugujacej) to na stronie PS jest wzor ktorym mozna TLB wyliczyc i sprawdzic poprawnosc kazdego zadeklarowanego wyniku!
    - W ramach mozliwosci bede informowal o zadeklarowanych przez uczestnikow turniejach dla Medium i High

    - Struktura wyplat w zaleznosci od ilosci osob w rankingu:
    1-3 - 100% 1m
    4-6 - 75% 1m, 25% 2m
    7-15 - 50% 1m, 30% 2m, 20% 3m
    Powyzej 15: 40% 1m, 30% 2m, 20% 3m, 10% 4m

    - W przypadku nie zdobycia TLB przez wymagana liczbe osob nagrody dostanie mniej osob (np 20 graczy ale tylko 2 zdobedzie TLB: 75% 1m, 25% 2m itd).

    Zapisy juz otwarte na Gadu Gadu 550391.

    Ponizej poszczegolne rankingi z wpisowym i juz zapisanymi graczami:

    Rankingi:

    Medium stakes.
    - Max 5 dowolnych zadeklarowanych turniejow medium stakes
    - Buyin do rankingu: 500$+10$

    1. Goral
    2. WlkRambo
    3. LukeLasko
    4. kAmIkaAdZeEe
    5. ScGdynia
    6. Karelli
    7. Sphinx87
    8. atlantic17

    High stakes.
    - Max 3 dowolne zadeklarowane turnieje high stakes
    - Buyin do rankingu: 1000$+10$

    Odwolany z braku chetnych

    All Round
    Dla hardcorowcow, niskie wpisowe (ranking bardziej dla funu) ale TLB ze wszystkich turniejow (low, medium i high), nie trzeba ich deklarowac do tego rankingu bo i tak wchodza wszystkie.
    - Buyin do rankingu: 100$+10$

    1. Goral
    2. WlkRambo
    3. LukeLasko
    4. kAmIkaAdZeEe
    5. INTELOWIEC
    6. atlantic17


    Goral

    EDIT: Uwaga na zmienione terminy zloszen
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 02-04-2009 o 19:26

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Jeden wazny punkt, ktory mi przyszedl do glowy.

    Z uwagi na mala liczbe graczy oraz mniejsza liczbe turniejow deklarowanych w medium i high moze sie zdazyc specyficzna sytuacja, w ktorej gracze zadeklaruja poczatkowe turnieje i nic w nich nie ugraja. Powstanie wtedy sytuacja, gdy w puli bedzie "dead money" i nowi gracze przystapia tylko dlatego, ze beda mieli wieksze szanse na wygranie side beta. Moze tez sie zdazyc, ze wlasnie gracze ugraja duzo na poczatku i inni nie beda chcieli dolaczyc, gdyz swoje szanse uznaja za mniejsze.

    W kazdym z powyzszych przypadkow postawi to osoby zgloszone wczesniej w gorszej sytuacji.

    Dlatego dodaje nowy punkt odnosnie ostatecznego terminu zgloszenia udzialu w side becie:

    Dla medium: 2 kwietnia do 20:30 (przed pierwszym eventem).
    Dla high: 2 kwietnia do 20:30 (przed pierwszym eventem).

    Moze to wplynac na mniejsza frekwencje (gdy ktos chce wziasc udzial tylko jesli sie zakwalifikuje), lecz nie widze innej mozliwosci, zwlaszcza dla high, gdzie np moze sie zdazyc, ze ja wystartuje sam, odpadne z 3 turniejow bez TLB i bedzie 1000$ do zgarniecia .


    Jesli chodzi o low to wydaje mi sie, ze nie bedzie powyzszego problemu. Po pierwsze bedzie bardzo duzo graczy a po drugie 8 turniejow do wyboru (wiec trzeba bedzie wybrac i te na poczatku i te na koncu), wiec gra sie bedzie toczyc do samego konca.

    Goral
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 30-03-2009 o 20:31

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    INTELOWIEC
    Slayer_pol
    mash

    Zapraszam do zapisow, im wczesniej sie zapiszecie tym wiecej bedzie chetnych jak zobacza, ze frekwencja dopisuje.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Niestety nie wyglada to u mnie zielono...

    1. Dzis mialem druga rozmowe w sprawie pracy i nie moge zglosic sie do rankingu, nie wiedzac, czy sie dostalem i od kiedy zaczynam, bo to bez sensu. To jeszcze moze i sie zalatwi, bo w tym tygodniu powinienem dostac telefon, ale powod nr 2 jest nieco wazniejszy.

    2. Policzylem, ze aby wystapic w tych turniejach, ktore mi odpowiadaja z rankingu medium, plus wpisowe do rankingu, i nie martwic sie satelitami (a jesli bym gral, to chcialbym czuc sie komfortowo i uniknac satelit) potrzeba okolo 4k$. Od ostatniej wygranej minely juz ponad 2 tygodnie i sporo gralem, a nastepna wygrana nie przyszla, wiec stracilem juz duuuuzo $, i nie moge sobie pozwolic na strate kolejnych 4k...

    Bardzo chcialbym zagrac, bo lubie takie imprezy i zaklady, i zrobie wszystko, zeby mi sie jednak udalo. Probuje jeszcze tanszych turkow w tygodniu i jesli tylko cos trafie i inne okolicznosci pozwola, to jak najbardziej, a jesli sie nie uda, to pozostanie mi zaciskanie kciukow za Was.

    PZDR

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    "__________________
    KTO GRA GRUBO, WYGRAC MUSI! "



    To zagraj low przynajmniej!
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 30-03-2009 o 21:32

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    HEHE! No wlasnie pogralem troche turniejow grubiej i nie za bardzo sie to chce sprawdzac...

    Jezeli punkt 1 bedzie OK i bede mial czas prawie codziennie siedziec, to oczywiscie, ze zagram;
    tu czynnik finansowy nie gra juz roli
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 30-03-2009 o 21:35

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Ja low na pewno zagram ale nad medium się zastanawiam, nie wiem czy będę w stanie zagrać 5 eventów, ponieważ 3 z nich to by były z wpisowym 530$, 215+r+a i 1050$ a do takich jeszcze się nie wkupuję bezpośrednio. Więc jedyne pewniaki dla mnie to 320$ i 55+R, dlatego jeśli się zgłoszę to na ostatnią chwilę. Sorry, że tak, ale BM jest ważniejszy.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Ja low na pewno zagram ale nad medium się zastanawiam, nie wiem czy będę w stanie zagrać 5 eventów, ponieważ 3 z nich to by były z wpisowym 530$, 215+r+a i 1050$ a do takich jeszcze się nie wkupuję bezpośrednio. Więc jedyne pewniaki dla mnie to 320$ i 55+R, dlatego jeśli się zgłoszę to na ostatnią chwilę. Sorry, że tak, ale BM jest ważniejszy.
    Dokladnie sie zgadzam. Jutro wszystko przeanalizuje i zobaczymy, co da sie zrobic. Nadal nie wiem, jak z praca. Goral-czy ewentualnie moglbym w piatek sie dopisac? Tego czawrtkowego 6-max rebuy i tak nie bede wliczal do rankingu.

    EDIT: przeanalizowalem sytuacje i na 90% wpisze sie do rankingu medium, jesli sytuacja z praca mi pozwoli. W zwiazku z tym prosze o mozliwosc ewentualnego zapisania sie w piatek wieczorem.

    PZDR
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 01-04-2009 o 05:29

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Dokladnie sie zgadzam. Jutro wszystko przeanalizuje i zobaczymy, co da sie zrobic. Nadal nie wiem, jak z praca. Goral-czy ewentualnie moglbym w piatek sie dopisac? Tego czawrtkowego 6-max rebuy i tak nie bede wliczal do rankingu.

    EDIT: przeanalizowalem sytuacje i na 90% wpisze sie do rankingu medium, jesli sytuacja z praca mi pozwoli. W zwiazku z tym prosze o mozliwosc ewentualnego zapisania sie w piatek wieczorem.

    PZDR
    No wlasnie tu jest ten problem, ze jezeli Rambo, Luke i Ja np zagramy czwartkowy 50r i go zadeklarujemy i nam pojdzie slabo to Wam sie bedzie oplacac dopisac, jesli ktorys z nas dobrze pogra to nie bedzie oplacac... to jest dosc duza przewaga. Mowiac szczerze, pomimo duzej checi jak najwiekszej frekwencji bylbym przeciwny temu rozwiazaniu.

    No chyba ze nikt z tych osob nie deklarowalby eventu 1, ale mash np chce to zrobic, pewnie Luke i Rambo tez. Dodatkowo jest jeszcze z 3 chetnych, ktorzy moga wybrac event 1.

    Pozatym mozecie rozwazyc nastepujace opcje:

    1. Poszukac i zagrac mniejsze eventy (np 165 double chance)
    2. Zapisac sie, jak bedzie szlo i cos wygracie majac szanse na wygranie prob beta zagracie najwieksze turnieje, jak nie bedzie szlo, nie bedziecie mieli szans na prob beta to odpuscicie ostatnie turnieje.

    Goral
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 01-04-2009 o 11:27

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Luke zadeklarowal event 1, wiec ostateczny termin zapisow do godz 20:30, czwartek, 2 kwietnia.

    Goral