Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    PS, często piszesz, że forum schodzi na psy, że ludzie piszą o pierdołach itp.

    jdx
    Chciałem się tylko odnieść do niektórych fragmentów.
    Na pewno pokerstars ma wiele racji. Problem jednak nie leży tu czy tam, tak, że można znaleźć w związku z tym chłopca do bicia i go linczować. W miarę niedawno zakładałem podobny wątek. Miały być wielkie zmiany a przynajmniej wielka mobilizacja, że "od jutra i w ogóle..". A tu dalej jest jak jest - po prostu.
    Moderatorzy forum powinni odpowiadać za pewien poziom i ukierunkowywanie tego, w którą stronę ma to wszystko zmierzać. Tymczasem poza wklejaniem nowych cudownych promocji, które można otrzymać logując się na x i y za pomocą pokerzysty nie dzieje się nic. W najbardziej opiniotwórczym - moim zdaniem dziale - czyli w artykułach nie dzieje się już długie miesiące, jak nie lata nic. Nie ma już o czym pisać? Skąd co brać? Wiadomo, że ludzi, którzy mają pojęcie będzie do danego miejsca przyciągał jego poziom merytoryczny.
    I tu przechodzę do drugiej strony, czyli do rzeczowego udzielania się na forum. Nawet wielu osobom się nie dziwię. Niby z jakiej racji mając sporą wiedzę (mówię o stawkach 100 i wyżej) mają się nią dzielić za darmo? Pewnie nie po to sami inwestowali w swój rozwój, żeby teraz rozdawać każdemu receptę na sukces.
    Z resztą zauważcie - zazwyczaj jest tak, że najwięcej aktywności mają ludzie grający mikro mikro i zadający w kółko te same pytania. Później albo wchodzą wyżej i się nie odzywają albo piszą pierdoły w bocznicy.
    Wydaje mi się, że żeby osoby mające sporą wiedzę chciały się częściej udzielać muszą być też inne osoby, które będą trzymały poziom. Wiadomo, że nikt poważny nie chce się bawić w nauczyciela tylko wymieniać opinie, tak żeby samemu nadal się rozwijać. I tak się to wszystko zamyka.
    Np. w subforum FR taktyki aktywnych jest może z 6-8 osób. Można powiedzieć, że taka mała grupka a la kółko AA.
    Dobrze by było gdyby właśnie osoby uznane (w sensie poziomu gry, a nie liczby postów) powiedziały jak oceniają to, co się tu dzieje i dlaczego udzielają się stosunkowo rzadko.
    pozdr
    troll

  2. #22
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    w sumie tutaj pasuje jak ulał
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta

    (...)Twój (i wielu początkujących graczy) problem. Sami nie poświęcają czasu na analizę własnej gry, a liczą na to, że inni poświęcą dla nich swój. Dlatego w analizie rozdań już praktycznie nie ma odpowiedzi doświadczonych dobrych graczy(...) nawet jeśli pojawią się pomocne posty to są one przez pytających...czytane bez odchodzenia od stolika z myślą "acha tak ma być to teraz już wiem"...po czym za kilka dni pojawia się kolejny post z niemal identycznym "problem". Dlatego nie powinno nikogo dziwić dlaczego tak niewielu jest chętnych do pomocy jak JDX któremu za to co robi na tym forum należy się szacun. Jeszcze jednym powodem dla którego znakomita większość "weteranów" nie udziela rad i nie analizuje rozdań jest to, że min. 90% odpowiedzi udzielanych jest przez stałych bywalców "gorzkich żali" i przez te same osoby których rozdania wklejone są nie dalej jak 2 posty niżej/wyżej - więc jak to jest, że samemu się nie wie ale chętnie się rad innym udziela w tonie nie pozostawiającym wątpliwości co do słuszności owej analizy? I pamiętajcie, że najważniejsza analiza to ta dokonywana przez grającego w czasie rzeczywistym podczas gry bo to grający ma(powinien mieć) najwięcej informacji i decydować w oparciu o nie.

    Nie da się również nie zauważyć faktu, że czasy kiedy to forum było źródłem wiedzy i miejscem do rozwoju swojego rzemiosła minęły już jakiś czas temu pozwalając konkurencji przejąć pałeczkę. Tutaj jednak pozostał sentyment i swego rodzaju poker-cafe na tyle przyjemne, że nie da się przejść przez dzień nie wchodząc do środka na jedną czarną w pokerowym kubku
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 02-04-2009 o 14:33

  3. #23
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Ucio, mówisz masz




    a co do tematu dyskusji to nie uważam żeby ten wątek był trollowaniem i zgadzam się z tym że osoby robiące dym na forum tylko większości utrudniają życie...

    ale jednocześnie nie znam innego sensownego sposobu kończenia karier takich gości jak właśnie zupełny brak reakcji i nieodpowiadanie na ich mniej lub bardziej debilne zaczepki/ niestety większość ludzi ma z jakiegoś powodu z tym duży problem...

    no a koniec końców sensownego tematu/dyskusji na polskich forach nie widziałem od wielu miesięcy czy nawet kilku lat więc widocznie taka nasza natura że takie osobniki dostarczają nam atrakcji

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 21-05-2009 o 21:29

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez alchemik Zobacz posta
    sensownego tematu/dyskusji na polskich forach nie widziałem od wielu miesięcy czy nawet kilku lat
    Hmm, bardzo śmiała opinia. Alchemiku, czy mógłbyś przytoczyć jeden z tych dawnych tematów z sensem, aby był na przykład jako wzór?
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 22-05-2009 o 10:42

  5. #25
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    nie chce mi się szukać...

    i zresztą dlaczego śmiała opinia?

    90% nowych tematów na najbardziej popularnych forach to wątki w bocznicy (część z nich zresztą bardzo przydatna, ale z pokerem mająca niewiele wspólnego)

    w wątkach pokerowych wypowiada się te same kilka osób + jak już ktoś napisał wyżej duża ilość osób z niskich stawek
    nie zdarzają się takie tematy jak np na 2+2 gdzie ludzie potrafią poważnie rozmawiać na sensowne tematy i np gracze z mirko uczą się od tych ze średnich stawek a ci z kolei uczą się od graczy high stakes itd
    u nas udzielający się w wątkach pokerowych gracze to grają średnio najwyżej powiedzmy NL100

    Ci którzy przeszli wyżej już dawno sobie odpuścili udzielanie się w jakichkolwiek w miarę poważnie zapowiadających się wątkach m.in z kilku powodów:
    - po co się udzielać jeśli i tak zaraz jakiś troll będzie robił z Ciebie debila
    - po co dzielić się wiedzą, której zdobycie zajęło nam określoną ilość środków/czasu
    - po co się dzielić wiedzą jeśli samemu nie można się niczego nauczyć

    a no i żeby było jasne mi jakoś bardzo takis tan rzeczy nie przeszkadza, no ale trolle np mnie wkurwiają jak co jakiś czas zaczynają się debilne dyskusje Stanko, Flexa czy innych wynalazków w każdym możliwym dziale/wątku...

    pzdr

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    Alchemik, trafnie zauważył dlaczego nie wypowiadam się już tak często na forum.

    Podpisuje się pod całą powyższą wypowiedzią!