Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    W sumie dziwnie to rozegral, mogl skrocic Twoje meki i szybciej sprowadzic siebie do sprawdzonego all ina raisujac na tak dynamicznym flopie. Ciekaw jestem co zrobilbys po raisie Twojego cb za 700 do 1800? Odwijka czy call ? Jesli call to co po blank na turn, check czy bet ? Wydaje mnie sie, ze przy tej linii musialbys go podwoic. Cooler.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 31-03-2009 o 19:40

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez amazonit Zobacz posta
    W sumie dziwnie to rozegral, mogl skrocic Twoje meki i szybciej sprowadzic siebie do sprawdzonego all ina raisujac na tak dynamicznym flopie. Ciekaw jestem co zrobilbys po raisie Twojego cb za 700 do 1800? Odwijka czy call ? Jesli call to co po blank na turn, check czy bet ? Wydaje mnie sie, ze przy tej linii musialbys go podwoic. Cooler.

    pozdrawiam
    Wczesniej podwajam go jeszcze chetniej niz na river . Cooler generalnie, mysle, ze na riv jednak w 20% jestem lepszy z roznych powodow (jego blef lub vb gorszej reki bo okazuje sie slabym graczem lub zle mnie czytajacym).

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez amazonit Zobacz posta
    Jayson to nie jest gra stolikowa, gdzie tam o foldzie w ogole bym nie pomyslal .
    Jestem ciekawy dlaczego, w świetle tego co napisałeś wcześniej, nie pomyślałbyś o foldzie na keszu? Po pierwsze, "solidne angielskie murki" mają raczej tendencję do vbetowania a nie do blefowania; wniosek - to może być jednak value raise. Po drugie, klasyczny blef (tzn. nie post oak bluff) musi wywrzeć dużą presję na przeciwnika skłaniając go do foldu; taki dający przeciwnikowi pot odds prawie 4:1 IMO nie jest zbyt przekonujący; wniosek - to może być jednak value raise. Po trzecie, uwzględniając że to jest turniej, po flat callu ze slowplayowanym JJ/TT przeciwnikowi zostaje jeszcze ~5.6k - IMO jeszcze można coś zdziałać z takim stackiem; wniosek - to może być jednak value raise.

    Cytat Zamieszczone przez amazonit Zobacz posta
    W sumie dziwnie to rozegral, mogl skrocic Twoje meki i szybciej sprowadzic siebie do sprawdzonego all ina raisujac na tak dynamicznym flopie. Ciekaw jestem co zrobilbys po raisie Twojego cb za 700 do 1800?
    Niektórzy mają po prostu slołplej we krwi. Ponadto "solidny angielski murek" świadomy swojego image może bać się utraty klienta. BTW. Ja również, będąc na miejscu tego koleżki, raisowałbym flopa. I to nie do 1800 a tak do 2200.

    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Mam oddsy na call (JJ, TT, bluf) czy jego zakres to tylko strity i kolory?
    IMO na tym stole JJ/TT to również jest bluff.

    Generalnie tough spot. IMO zarówno w turnieju jak i na keszu jest to fold na murka i (crying) call na gracza z większą dozą wyobraźni.


    EDIT: I jeszcze jedna rzecz - na river zamiast lead beta może jednak lepiej byłoby zagrać check-call lub check-fold. Pula na river wynosiłaby ~6.3k, murkowi zostało by w stacku jakieś 10k i jeśli nawet zagrałby za pota (co oznaczałoby blef lub monstera, przy czym to drugie IMO znacznie częściej) to w sumie wyszło by taniej niż narażanie się na raise. Chociaż osobiście sądzę, że przeciwnik nie grałby tutaj PSB tylko AI (na którego możemy spasować) lub coś w okolicach 2-4k co możemy sprawdzić. Poza tym nawet murki czasami blefują. W dodatku nie musi to być gruby bluff tylko post oak bluff, ale to już zależy od Twoich readów.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 31-03-2009 o 23:05

  4. #14
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Jestem ciekawy dlaczego, w świetle tego co napisałeś wcześniej, nie pomyślałbyś o foldzie na keszu?
    jdx
    Wlasnie ze wzgledu na oddsy i wielka sile mojej reki, co mial dokladnie na mysli Jayson. A glownie dlatego, ze w grach stolikowych mam reload, a co wazniejsze ten reload ma rowniez moj przeciwnik (to jest glowny dla mnie argument za callem w grze stolikowej). Jesli jest lepszy, ok, nh i jedziemy dalej. Moze przesadzilem, ze zawsze call lecz w grach stolikowych fold w tej sytuacji jest dla mnie bardziej spektakularny niz call.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 31-03-2009 o 23:12

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta

    IMO na tym stole JJ/TT to również jest bluff.

    jdx
    Never, a na pewno nie w zamiarze grajacego. Jesli ktos tam zagrywa AI z JJ/TT to jest na tyle slaby, ze mysli, ze jest to value bet. Na pewno nie jest na tyle dobry, ze postanawia nagle wywalic z rozdania jedyny slabszy uklad czyli AA (co i tak raczej mu sie nie uda) zamiast sprawdzic w duzym showdown value.

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Never, a na pewno nie w zamiarze grajacego. Jesli ktos tam zagrywa AI z JJ/TT to jest na tyle slaby, ze mysli, ze jest to value bet. Na pewno nie jest na tyle dobry, ze postanawia nagle wywalic z rozdania jedyny slabszy uklad czyli AA (co i tak raczej mu sie nie uda) zamiast sprawdzic w duzym showdown value.
    +1

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Never, a na pewno nie w zamiarze grajacego. Jesli ktos tam zagrywa AI z JJ/TT to jest na tyle slaby, ze mysli, ze jest to value bet.
    Góral, oczywiście zgadzam się z tym, że z punktu widzenia gracza który slołplejuje (czyli jest przekonany, że ma najlepszą rękę) flopa i turna taki raise AI na river (w dodatku przeciwko kolesiowi który przez wszystkie 4 ulice w niego betował) to jest value bet, ale dla mnie taki raise to jest bluff. Ponieważ ma praktycznie taką samą wartość co np. nietrafiony FD.

    jdx