Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kk Nl50

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    No-Limit Hold'em, $0.50 BB (10 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG+1 ($19.95)
    UTG+2 ($33.81)
    MP1 ($13.01)
    MP2 ($11.48)
    MP3 ($58.48)
    CO ($48.25) 25/17/1/ 12hands
    Hero (Button) ($37.29)
    SB ($44.93)
    BB ($11.44)
    UTG ($48.67)

    Preflop: Hero is Button with K, K
    UTG calls $0.50, 1 fold, UTG+2 bets $1.50, 3 folds, CO raises $4.50, Hero calls $4.50, 2 folds, UTG calls $4, 1 fold

    Flop: ($15.75) 2, 9, 10 (3 players)
    UTG checks, CO bets $11, Hero raises $32.79 (All-In), 1 fold, CO calls $21.79

    Turn: ($81.33) 8 (2 players, 1 all-in)

    River: ($81.33) 9 (2 players, 1 all-in)

    Total pot: $81.33
    Main pot: $81.33 between CO and Hero, won by CO

    Results:
    Hero had K, K (two pair, Kings and nines).
    CO had 10, 10 (full house, tens over nines).
    Outcome: CO won $78.33

    to był trzeci i ostatni badbeat w dzisiejszej sesji. Wcześniej AI na turnie i river sparował stół dając przeciwnikowi fulla vs mój str8 i moje KK < JJ...to nie gorzkie żale więc dało się uniknąć tej sytuacji? Gdybym tylko dał call to i tak na turnie poszedłby AI. Może 4bet preflop?

    Co myślicie Pany?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ja gram zdecydowanie 4bet preflop.(~11$) Flat call dopuszczam, jezeli bede mial pewnosc, ze zostane na flopie HU a tym przypadku szasnse sa dosc skromne (i zdecydowanie sie lepiej do tego nadaje AA) i dodatkowo 3bet musi byc rozsadny, tzn w tym przypadku ~6$. Tymbardziej, ze nie masz pelnego stacka, wiec za bardzo nie bedziesz mial jak zrzucic.

    jw, na flopie przy Twoim stacku, jesli juz postanowiles zagrac, imo nie dalo sie uniknac allina.

    I, niestety (?), to nie byl badbeat. Zostawiles kosmiczne oddy na 3betowanym flopie, na ktorym sam zobowiazales sie zestackowac
    Ostatnio edytowane przez krolewicz ; 27-03-2009 o 19:27

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Zdecydowanie 4bet preflop nie chcesz grac z taka reka w multipocie.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Sam sobie skomplikowales sytuacje callem pf.
    Na NL50 vs unknown prawie zawsze gram 4beta.
    Na flopie tez raczej sie stackuje.
    Call jest chyba najgorsza opcja, allin albo fold.
    Chciales goscia trapowac, ztrapowales sam siebie

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Chciales goscia trapowac, ztrapowales sam siebie
    no dokładnie. Jak grałem na NL20 to grałem tu 4bet a teraz na NL50 gram trochę scary money ze względu na zbyt mały bankroll (stąd niepełny stack).

    Dzisiaj na 3xAA i 2xKK nie miałem żadnej akcji i w tym rozdaniu pomyślałem że w końcu wciągnę kogoś do gry i wyjdę na zero w sesji. No i wyszedłem na zero nawet na dwa zera przed minusem i jedynką.

    Jak jutro nie wyjdę na solidny plus to chyba wrócę na NL25

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    IMO call pf nie jest zły właśnie ze względu na niewielki stack hero Nie był to standardowy raise tylko 3bet wiec dość dużo wyciągnęliśmy pf. Przeciwnicy po flopie mogą wyciągnąć od Hero max około 7 razy więcej niż kwota, jaką włożyli pf. Wiec nawet jeśli założymy, że Hero prawie zawsze będzie sie stackował po flopie to prawie nie ma rąk, które przeciwnicy mogliby grac dochodowo na niego. Np. niskie parki dla setów - ktoś może z nimi callnąć i przeciwko CO grać dochodowo ale nie przeciw Hero. Oczywiście Hero nie będzie sie stackował na flopach z A i mocno drawowatych flopach. I callując pf ukrywamy siłe swojej ręki. Załóżmy że poleci flop taki jak w tym rozdaniu ale zamiast T będzie np 8. Koleś z TT zagra cbeta i wątpie żeby spasował na allina Hero.

    Oczywiście 4 bet tez ma swoje zalety bo często wyrzucamy ręce które już weszły do gry i które mogą coś trafić po flopie, a także możemy pf wyciągnąć więcej kasy od jakichś średnich rąk jeśli gramy z donkami. Ale nie powiedziałbym że jest tu dużo lepszy od calla.

    Gdyby Hero miał pełny stack to już bylbym za 4betem pf ale w tej sytuacji... call jest OK.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    tak call jest rewelacyjny utg+2 misio kolorowy dostaje oddsy 3,5-1 na calla a tego nie robiW normalnych warunkach lądujesz z KK z 3 graczami w tej puli a jak piszą w książkach z wysokimi parami należy grać z co najmniej 3-4 przeciwnikami na flopie.A poza tym dyskusja jest głupia bo każdy kto zaczyna grę w pokera i podchodzi do niego poważnie to wie co to jest bm i wie ,że się gra pełnym stakiem chyba ,że kolega rekreacyjny to sorki.
    Ostatnio edytowane przez easygracz ; 08-04-2009 o 22:04

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Nic dodać nic ująć. Trapować to sobie można od czasu do czasu (chociaż z królami nie robię tego nigdy), ale jednego misia, a nie trzech...

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez easygracz Zobacz posta
    chyba ,że kolega rekreacyjny to sorki.
    no no, ja rekreacyjny