Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Witam,

    czy ktoś z was mógłby polecic cos ciekawego - jak w temacie? Bo używałem tylko okazjonalnie, na co zwracac uwage przy kupnie? Jakie marki sa najlepsze? Fajnie gdyby przy okazji odtwarzaly filmy, wyswietlacz 4,3 albo 7''. Ale ciągle głownym kryterium jest cena <1k, bo zabawki przy okazji, ale ma słuzyc do nawigacji przede wszystkim

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    IMHO, gps jest tak dobry jak dobre sa mapy. IMHO, kiedys po wielu recenzjach wybralem GARMINA 760, bo ma dobre mapy, jest intuicyjny i co wazniejsze bylo dla mnie to jak dobrze poszukasz w necie, to masz szczegolowe mapki dla calej europy (tzn. ja testowalem grecje, chorwacje, bosniai hercegowina, slowacja), ktore do niego wchodza bez problemu.
    Oprocz tego ma kilka przydatnych rzeczy, typu odtwarzacz mp3 (mozna zsynchronizowac z systemem audio w samochodzie), bluetooth (w polaczeniu z komorka, rozmowy telefoniczne przez glosniki samochodowe na przyklad - taki zestaw glosnomowiacy), jakies slowniczki tez tam ma z sentencjami (typu restauracja/hotel itp. do tego mozna odtwarzac cale zdania jak sie nie umie przeczytac w danym jezyku , nie jakis bogaty, ale zawsze cos). Mozna "poszukac w necie", choc akurat potrzebnego jezyka nie bylo jak chcialem .
    No i akurat sie miesci w przedziale cenowym, bo mocno stanial po roku.
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 20-03-2009 o 04:29

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    korzystalem z nawigacji z bajerami i bez bajerów. szczerze, bajery nie są potrzebne, chyba tylko po to by pobawic sie na postoju, co i tak po chwili Ci sie znudzi. Mapy mapy mapy + intuicyjna obsluga. Dodatkowo placisz np za przegladarke zdjec, mp3player w srodku, itd. Uwierz, nie bedziesz z tego korzystal.

    Jak dla mnie tylko Garmin.
    Nuvi 310?400? czy cos takego mam, proste tanie skuteczne. Nowe nie wiem, z 1000zl? z 800zl? do sprawdzenia.. ale i za 500 na allegro kupisz, jak ktos bajerow bedzie szukal i akurat sprzeda taki bez bejaerówpo 2tyg używaniu

    aha, z garminami jest tak, ze musisz spr czy masz mozliwosc samemu updejtowac mapy. Sa modele gdzie jest mozliwe, sa i takie ze nie

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez tipdrillll Zobacz posta
    korzystalem z nawigacji z bajerami i bez bajerów. szczerze, bajery nie są potrzebne, chyba tylko po to by pobawic sie na postoju,(...)
    Dokladnie, pytanie tylko co dla kogo jest bajerem, dla mnie taki bluetooth to podstawa jak i synchronizacja mp3 z radiem samochodowym (bo akurat nie moglem mp3jek puszczac z odtwarzacza anie nie mialem zestawu glosnomowiacego)
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 20-03-2009 o 19:51

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    blutuf przydatny potwierdzam..aczkolwiek w gpsie nie mam...jest radio mp3 wiec luz

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    a czy wyłączenie warunku "<1k" zmieniłoby sporo w zakresie preferowanych GPS? Bo wlasciwie to moglbym przeznaczyc weiecej, ale raczej nie zalezy mi az tak bardzo na zabawce, jak na dobrej nawigacji

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    IMHO, nie bardzo, chyba, ze nowszy garmin, ale nie wiem co oprocz mocniejszego procesora one maja, musisz porownac.
    Powyzej jednego k, to juz moze kupic cos w stylu laptopa/tableta i podmontowac w samochodzie hehe .

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    ja właśnie dziś kupuję Gpsa, ale jednak z tańszej półki

    Pentagram NOMAD P 5210

    sam kosztuje 435 zł - takiego biorę

    z automapą polski chyba 609
    a z mapa europy coś ponad 750

    dla mnie ważne tylko to że dobry procek, ekran 4,3 i automapa(nie ma lepszej), odblokowany win ce, ma dobre recenzje więc już dalej nie szukam:P

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    125
    Odświeżę trochę temat bo właśnie myślę o kupnie nawigacji, a kompletnie się w tym nie orientuję. Nie wiem na co zwrócić uwagę, jakie firmy są dobre a jakie nie. Nie zależy mi zupełnie na bajerach, cena do 500zł.
    TomTom, Mio Moov - są ok? Garmin chwalony w tym wątku to chyba górna półka?
    I jak się sprawuje Pentagram z postu wyżej?

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    mam Garmina 255 i jestem z niego zadowolony, rzadko kiedy zawodzi w Polsce, a w Europie zachodniej zadziwial mnie dokladnoscia, rok temu kupowalem po 800zl, pewnie teraz jest w okolicach 500-600