Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez shou72 Zobacz posta
    Tak jak przedsiębiorcy rozliczający się podatkiem liniowym: 19% od dochodu (wygrane minus przegrane minus pozostałe koszty). Z możliwością wliczenia w koszty wszelkich wydatków związanych z osiąganymi przychodami (przeloty, hotele, komputer, itd) - tak jak każdy inny przedsiębiorca.
    Hehe, maRZyciel
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 13-03-2009 o 16:26

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Hehe, mażyciel
    A czemu maRZyciel? IMO to jest całkiem realne. Choć mogłoby być 10%

    Edit - pisząc że całkiem realne miałem na myśli że nie ma większych problemów od strony technicznej (jak to zrobić) tylko problem jest, żeby politycy chcieli to zrobić
    Ostatnio edytowane przez AdamBB ; 13-03-2009 o 16:37

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez shou72 Zobacz posta
    Osobną kwestią, w której rozważanie nawet nie mam zamiaru dać się wciągać, jest to w jaki sposób ten dochód obliczyć/udokumentować .
    realne ? wątpie . To powyższe ciężko by było zrealizować

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Hehe, tak myślałem, ze przez RZ... Chłopie, na razie jakiekolwiek wprowadzenie zysków z gry on-line do polskiego systemu skarbowego jest, no właśnie, co jest.... no może jest w planach, ale głównie ludzi z branży. A co dopiero rozliczanie tego na zasadzie firmy, z kosztami, hoteli, podróży, etc. Tego to chyba nigdzie na świecie nie ma - bardzo proszę, aby mnie ktoś wyprowadził z błędu, jeśli się mylę.

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Co za problem. Wypłaty - wpłaty = zysk. Chodzi o transakcje na kontach a co do portfeli to już będzie zależeć od graczy czy będą chcieli to zalegalizować. Ten temat zresztą już był na forum kiedyś.

    Wiem, wiem... zaraz będą posty że w ten sposób to można łatwo oszukiwac itd. A czy w innych działalnościach nie da się oszukiwać?? Czy ludzie prowadzący np własne działalności gosp. nie oszukują, nie ukrywają części swoich dochodów?? Czy ludzie nie pracują na czarno?? Czy zawsze podatek jest odprowadzony od 100% ich dochodów?? Jasne że NIE a mimo wszystko jakoś to dział i nikt nie myśli tego zmieniać. I tu byłoby podobnie - ktoś ujawni 100% swoich dochodów, ktoś 50%, ktoś wogóle. Tylko ten pierwszy nie będzie sie musiał niczego obawiać, ryzykować kradzieży z portfeli internetowych (banki są bezpieczniejsze) i przede wszystkim będzie mógł za pieniądze z pokera kupić auto czy mieszkanie a nawet jeśli będzie chciał to będzie mógł się ubezpieczyć i prowadzić własny interes polegający na graniu. W przeciwnieństwie do osób ukrywających swoje dochody.

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Scoker - 7% wygrywa duzo....

    Tak, ktos musi przegrac. Tylko ze grajac zawodowo w pokera jestes w innej grupie ludzi. Chodzi mi o to, ze grajac zawodowo doszkalasz sie, czytasz, zarzadzasz bankrollem itp itp...

    W pokerze internetowym - a nawet i na zywo ( mowie tu na przykladzie hiltona w warszawie - jest ogrom ludzi, ktorzy traktuja to jako zabawe tak samo jak ruletke, kino czy wyjscie do klubu... Ostatnio hilton zrobil sie popularny bo daja wodke za darmo i ludzie wpadaja sie napic i pobawic to w ruletke, to w pokera...

    W black jacka istnieja zawodowcy (pod warunkiem ze nie sa uzywane maszyny do tasowania kart na biezaco) i sa w stanie wygrywac. Tak samo wyglada sprawa z pokerem, X osob gra dla przyjemnosci i nie dba o wyniki w long runie i jest ta grupa ludzi, ktorzy sie tym pasjonuja, rozwijaja i wygrywaja....

    ps. Ciekawe czy Polacy jako kraj zarabia w pokera czy traci
    Ostatnio edytowane przez eLPe21 ; 13-03-2009 o 16:39

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    zajebisty artykuł

  8. #18
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    przyjemnie się czytało

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    A co dopiero rozliczanie tego na zasadzie firmy, z kosztami, hoteli, podróży, etc. Tego to chyba nigdzie na świecie nie ma - bardzo proszę, aby mnie ktoś wyprowadził z błędu, jeśli się mylę.
    Zacznijmy od tego, że w niektórych krajach jest jeszcze lepiej, bo od wygranych pokerowych (również online) nie płaci się w ogóle podatku.

    Mogę się mylić, ale zdaje się, że w niektórych stanach USA jeśli zarejestrujesz się jako zawodowy pokerzysta i rozliczasz z fiskusem swoje wygrane, możesz odliczyć od nich ponoszone koszty (oczywiście mowa o grze live, nie online). To jest ogólnie dosyć normalne przy prowadzeniu każdej działalności gospodarczej - i jeśli potraktować pokerzystów jak przedsiębiorców / samozatrudnionych, to tak to moim zdaniem powinno wyglądać. Byłoby to dość rozsądne zarówno dla państwa jak i dla graczy.

    Co oczywiście nie znaczy, że mam nadzieję, że tak będzie, bo raczej się nie łudzę. Pytanie było o to, jaką stawkę pokerzyści byliby skłonni zapłacić, więc moja odpowiedź była czysto teoretyczna w temacie tego, jak mogłoby to wyglądać, żeby miało ręce i nogi .

  10. #20
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    juz widze te opoznianiane turnieje ze wzgledu na kolejke do rejestracji bo kazdy chce fakture VAT