Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Cytat Zamieszczone przez shou72 Zobacz posta
    Mogę się mylić, ale zdaje się, że w niektórych stanach USA jeśli zarejestrujesz się jako zawodowy pokerzysta i rozliczasz z fiskusem swoje wygrane, możesz odliczyć od nich ponoszone koszty (oczywiście mowa o grze live, nie online).

    Slyszalem od osoby mieszkajacej w stanie Illinois, ze Jego kolega po wygraniu kilku tysiecy w kasynie dostal druczek skarbowy do wypelnienia z obowiazkiem zaplaty podatku od tej wygranej. To ze przegral wczesniej duzo wiecej w tym samym kasynie nie mialo dla nich zadnego znaczenia. Z tym, ze oczywiscie nie byl zarejestrowany jako zawodowy gambler

    pozdrawiam

  2. #22
    Tam w każdym stanie mają inne zasady, z czego w niektórych naprawdę głupie i nieżyciowe .

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Cytat Zamieszczone przez shou72 Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że w niektórych krajach jest jeszcze lepiej, bo od wygranych pokerowych (również online) nie płaci się w ogóle podatku.

    Mogę się mylić, ale zdaje się, że w niektórych stanach USA jeśli zarejestrujesz się jako zawodowy pokerzysta i rozliczasz z fiskusem swoje wygrane, możesz odliczyć od nich ponoszone koszty (oczywiście mowa o grze live, nie online).
    Rozliczanie wygranych na zasadzie firmy, a zwolnienie - częściowych - wygranych z podatku to dwie różne sprawy. O ile drugi sposób na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej korzystny to pierwszy daje olbrzymie pole do nadużyć i nie chce mi się wierzyć, aby gdziekolwiek w czystej formie mógł funkcjonować.

    W każdym bądź razie w jednym się zgadzamy... nich u nas zrobią COKOLWIEK we właściwym kierunku, na początek.

    Pozdrawiam

    Pepone
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 16-03-2009 o 14:15

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    Rozliczanie wygranych na zasadzie firmy, a zwolnienie - częściowych - wygranych z podatku to dwie różne sprawy. O ile drugi sposób na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej korzystny to pierwszy daje olbrzymie pole do nadużyć i nie chce mi się wierzyć, aby gdziekolwiek w czystej formie mógł funkcjonować.
    Wydaje mi się, że tak to właśnie funkcjonuje w UK - o ile wiem wszystkie wygrane "hazardowe" (nie tylko loterie czy ruletki ale również poker) są zwolnione z podatku dochodowego. Dotyczy to również pokera online i to niezależnie od tego gdzie zlokalizowana jest firma, w której grasz.
    Pokerzyści z UK przechowują jedynie dowody wypłat/wygranych, żeby móc ewnetualnie udokumentować w IRS skąd mają pieniądze/przychody gdyby fiskus miał kiedyś wątpliwości.

    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    W każdym bądź razie w jednym się zgadzamy... nich u nas zrobią COKOLWIEK we właściwym kierunku, na początęk.
    Popieram, choć jakoś szczególnie nie liczę na nic zbyt prędko.

  5. #25
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Cytat Zamieszczone przez shou72 Zobacz posta
    Pokerzyści z UK przechowują jedynie dowody wypłat/wygranych, żeby móc ewnetualnie udokumentować w IRS skąd mają pieniądze/przychody gdyby fiskus miał kiedyś wątpliwości.

    to jakis nowy typ globalizacji ze brytyjczycy musza udokuemntowac w USA skad maja pieniadze?

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Skoro totolotka się dało zalegalizować, to dlaczego nie ruletki czy pokera? Różnica jest taka, że Totalizator Sportowy inwestuje w Polsce, a roomy nie, stąd popieram pomysł opodatkowania graczy, żeby państwo coś z tego miało. Nie mówcie, że to jest trudne technicznie, bez przesady.

    To jest w ogóle jakiś absurd. I gracze by skorzystali na opodatkowaniu i państwo, a jednak nic się w tym kierunku nie robi...

  7. #27
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Ruletka jest w PL legalna w licencjonowanych lokalach.....
    Poker room nie jest w PL licencjonowany wiec jego casyno np nie jest legalne w PL.

    Trza zalegalizowac najpierw granie przez internet a pozniej dochody z tego

    Tyle ze ruletki nie mozesz opodatkowac bo w long runie musisz stracic a pokera mozna, bo w long runie mozesz zarobic...

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    Trza zalegalizowac najpierw granie przez internet a pozniej dochody z tego
    Ale granie na playmoney jest legalne, więc problem dotyczy tylko dochodów.

    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    Tyle ze ruletki nie mozesz opodatkowac bo w long runie musisz stracic a pokera mozna, bo w long runie mozesz zarobic...
    To że w long runie musisz stracić nie jest argumentem przeciw opodatkowaniu. W każdej loterii czy grze losowej musisz stracić w long runie.

    EDIT: Tak samo musisz stracić np. w audiotele, ale jeśli już trafisz ten samochód, to Cię opodatkują.

  9. #29
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    No a cmu granie na play money ma byc nielegalne?
    To nie jest hazard w mysl przepisow... to tak jakby Ci zabronic grania w ruletke na Twoim wlasnym komputerze....

  10. #30
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Śmiem twierdzić, że to jeden z najlepszych artykułów o tej tematyce, a z pewnością najlepszy jaki czytałem. Dobrze, że pojawił się akurat teraz, myślę że pomoże mi przekonać kilku zaślepionych antyfanów do swoich racji Napisany jest bardzo przystępnym i w miarę obiektywnym (a przynajmniej z mojego subiektywnego punktu widzenia ;P) językiem + sporo merytorycznych argumetów. I tak jak napisał któryś z przedmówców wydaje mi się, że może być to pewien znak poprawiającej się sytuacji pokera w naszym kraju. Oby.