Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    PokerStars, SnG z wpisowym co prawda tylko $0,10, ale ludzie, którzy dotrzymali do tej fazy zawodów (zostało ok. 20 osób) w większości coś już potrafią. Debili na stole w każdym razie już nie było.

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.10+$0.00 Tournament, 1000/2000 Blinds 200 Ante (7 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    BB (t18649)
    UTG (t47191)
    MP1 (t25425)
    Hero (MP2) (t12685)
    CO (t2748 )
    Button (t17137)
    SB (t90035)

    Hero's M: 2.88

    Preflop: Hero is MP2 with ,
    UTG bets t6000, 1 fold, Hero???


    UTG wcześniej był chipleaderem na stole i dość często z tego korzystał kradnąc blindy. Co gracie w takiej sytuacji? All-in (and pray) czy jeszcze czekacie?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    easy all in

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    All-in

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Tak też myślałem. Dzięki.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Piszecie że allin... No ok... ale czy faktycznie taki EASY?
    Standardowo z UTG chyba przy takich relacjach stacki/blindy nie-debil jak to nazwaliśmy go podbija coś koło 77+ AT+, czy dajecie mu większy zakres? A przy takim zakresie TT to faktycznie izipusz?

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Piszecie że allin... No ok... ale czy faktycznie taki EASY?
    Standardowo z UTG chyba przy takich relacjach stacki/blindy nie-debil jak to nazwaliśmy go podbija coś koło 77+ AT+, czy dajecie mu większy zakres? A przy takim zakresie TT to faktycznie izipusz?
    Cytat Zamieszczone przez aeniman Zobacz posta
    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.10+$0.00 Tournament
    huh?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ok, źle przeczytałem wielkość stacka HERO, a napiszcie proszę co zrobilibyście mając M = 7-8 ?

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Myślę, że dwie sprawy są tu istotne. Moje M jest na tyle niskie, że właściwie nie mam wyboru i czekać praktycznie nie mogę. Przeczekanie kilku przeciwników w oczekiwaniu na lepszą rękę, a w konsekwencji ewentualne wyblindowanie się, da mi minimalnie większą wygraną (co mam wrażenie Stanko starał się przekazać w swoim zgryźliwym poście ), co nie jest dobrym pomysłem. Nie jest, bo wygrywając tę rękę spokojnie mogę walczyć o FT.

    Z drugiej strony gość będący jednym z chipleaderów raczej nie będzie w tej fazie wychodził na UTG z niczym. Tak więc trzeba przyjąć, że ma mocną rękę (myślę, że zakres przedstawiony przez indy'ego jest tu OK).

    Pushując tę rękę spodziewałem się, że będę z tyłu. Trafiło na króle no i tyle...

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Ok, źle przeczytałem wielkość stacka HERO, a napiszcie proszę co zrobilibyście mając M = 7-8 ?
    Myślę, że wtedy call i patrzymy co dalej (poświęcamy ok. 20% stacka, więc przy niekorzystnym flopie można zrzucić).

    Reraise sprawia, że jesteśmy pot commited, więc już chyba lepiej push. Ten z kolei jest dość ryzykowny, bo z takim stackiem możemy jeszcze spokojnie pograć, a ryzyko, że mający sporo żetonów przeciwnik podbijający z UTG ma mocną rękę i może nas wywalić, jest spore. Z drugiej strony, fold equity uzyskujemy chyba też spore (przynajmniej ze strony UTG), bo sprawdzi nas wtedy raczej tylko z QQ+.

    Zdecydowanie pozbawiony sensu jest tu moim zdaniem fold. Nie wrzucamy do puli ogromnej ilości żetonów, a możemy naprawdę dużo wyciągnąć.

    W sytuacji, jaką tu indy przedstawiłeś, ja robię call.
    Ostatnio edytowane przez aeniman ; 08-03-2009 o 19:46

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Mi się wydaje że TT to kiepska ręka na call, bo jeśli boimy się u przeciwnika wyższej pary to niezależnie od flopa jesteśmy w dupę, a jeśli obstawiamy go na jakieś figury to za często wyskoczą na flopie... Pojawia się Axx, Kxx, Qxx, koleś wali CB za pól puli i co robimy...? IMHO z M = 7,5 powiedzmy, to jest fold albo allin, a skoro kolesia markujemy jako dość dobry gracz to ja skłaniam się za foldem. Oczywiście chętnie przeczytałbym co sądza o tym lepsi ode mnie gracze .

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    "Z drugiej strony gość będący jednym z chipleaderów raczej nie będzie w tej fazie wychodził na UTG z niczym. "

    - a skad taka teoria?