Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dużo ciekawszym zagraniem od kontrowersyjnego calla SC wydaje mi się rozdanie do jakiego doszło pomiędzy Kikiem a Kilerem. Kolory kart, czy niskie blotki mogą się nie zgadzać, ale utrzymam sens rozdania. Kiler miał stacka o 1300 większego od Kika, więc można przyjąć, że obaj mieli po 75k, przy średnim stacku 66k (24 osoby w grze na 152 startujących). Blindy wynosiły 1500/3000, ante 400.

    Ja spasowałem UTG, Kiler podbił z UTG+1 do 7500, wszyscy pas aż do Kika na SB, który przebił do 18000. BB spasował, Kiler dorzucil.

    Pula ok 42k

    Flop to (nie pamietam co oprocz KK, ale to nie wazne)
    Obaj gracze poczekali
    Turn
    Kiler podbil 15k
    Kik po długim zastanowieniu sprawdził
    Pula ok 72k
    River

    Kik bez pozycji wsuwa All Ina za 43k, dostaje call od Kilera.
    Kik
    Kiler

    Co sądzicie o tym rozdaniu?

    Ja osobiście spasowałbym KT przed flopem na miejscu Kilera. Znam gre Kika dosyc dobrze i wiem, ze mogł reraisowac z bardzo slabymi kartami, ale nie sądze, ze zrobiłby to bez pozycji, przeciwko Kilerowi raisującemu UTG+1 mając smieci. Na flopie pewnie tez tak jak Kiler dałbym Kikowi darmową kartę, bo flop byl do tego bardzo sprzyjający, a kazde podbicie marnowałoby tak mocno trafionego flopa. Kiedy otworzył się draw do koloru, na miejscu Kilera zagrałbym ok. 30k a nie 15k. Nie wiem czy na miejscu Kika sprawdziłbym podbicie Kilera nawet za 15k, bo spasc miala tylko jedna karta, a teoretycznie mogł byc nawet drawing dead - praktycznie, często mial 8 outow jak w tym przypadku.
    Po riverze zagralbym na miejscu Kika to samo, ale czy Kiler powinien był sprawdzać tego AI majac tripsa bez kickera? Z czym Kik zagrałby takiego beta? Wydaje mi sie, ze najslabsza reka z ktora tak by zrobil, bylo AK. Ciekawi mnie, co inni turniejowcy sądzą o tym rozdaniu.

    edit: dodatkowo zastanawia mnie, czy nie gralibyście cont beta na miejscu Kika, po takiej akcji PF, na takim flopie. Szansa, że Kiler trafil niewielka, a wlasnie bet ok. 15k powinien być wystarczający jeśli Kiler totalnie chybił.
    Ostatnio edytowane przez Josek ; 25-02-2009 o 15:33

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    1. Na pewno nie raisowalbym preflop z AJs bez pozycji, bo wypada flop jaki wypadl np w tej rece i kompletnie nie mamy miejsca na cokolwiek, a z drugiej strony raisem za 18k zbudowalismy olbrzymia pule preflop, ktorej nie mozna latwo odpuscic. Ja tu widze 2 opcje - fold albo all in.

    Ta sytuacja przypomina mi troche moje bledne rozegranie reki:
    http://forum.pokerzysta.pl/turnieje-...ate-stage.html.

    Ktos powie, ze AJ nie rowne K5, ale tak naprawde po nietrafionym flopie obie maja taka sama sile.

    Co do calla Kilera preflop - zdecydowanie slaby, a to dlatego, ze po prostu musi liczyc na magiczny flop, nic wiecej.

    Jesli chodzi o flopa - na miejscu Kika nie mialbym pojecia co zagrac, check Kilera wydaje sie byc ok, kamufluje sile swojej reki.

    Na turnie - pewnie sam zagralbym all ina za 58k (co przy pocie 42k nie jest jakims wielkim overbetem). Tym zagraniem daje sobie szanse na wygranie puli w tym miejscu, liczac zarazem, ze hearts sa moimi outami.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    123
    Co do preflop to myślę że można sobie przy takim stacku pozwolić na przebicie z AJs, oczywiście dużo zależy od stylu gry przeciwnika i od tego jak my się prezentowaliśmy przy stoliku. Mimo wszystko jak dla mnie przebicie Kika jest ok. Natomiast co do dołożenia Kilera preflop to zgadzam się z LukeLasko i Joskiem, zdecydowanie bym to spasował.

    Na flopie faktycznie trudna decyzja dla Kika. Myślę jednak, że cbet za ok. 15k na pewno znacznie rozjaśniłby sytuację i mógłby też reprezentować chociażby pocket pair. Check Kilera jak najbardziej ok, z powodów które już tutaj były opisane.

    Na turnie zagrałbym podobnie jak Kiler, może podbiłbym trochę więcej, w okolicach 20k. Moim zdaniem właśnie takie podbicie umożliwia ewentualne sprowokowanie przeciwnika do błędu. Na miejscu Kika z kolei, raczej grałbym all in, z tych samych powodów o których pisał LukeLasko.

    Jeżeli chodzi o river to all in Kika jak dla mnie ok, no a Kiler miał faktycznie trudną decyzję. Tak jak napisał Josek, Kik reprezentuje tutaj bardzo mocną rękę, ale jednocześnie ciężko w tej sytuacji spasować. Sam po długim namyśle pewnie bym sprawdził.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Luke jezeli rpzeciwnik po swoim podbiciu z utg sprawdza 3bet od goscia z SB z KTo (wydaje mi sie ze to było off) to betuje AJs tam for value every time

    i moglby ktos skorygowac akcje na turnie, czy nie było tak że Kik zagrał a Killer go przebił ?
    pamietam w transmisji ze Kik sporo myslal, a tutaj po becie ma easy call

    IMHO call killera masakryczny, samo otwarcie z tej pozycji z taka reka bardzo słabe
    po flopie to chyba standard

  5. #5
    mial KTs i akcja napewno byla taka jak pisze. wysokosci betow tez sa dokladne. siedzialem miedzy Kikiem a Kilerem.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Patrzac na rozdanie od strony Kilera-pasuje KTs z UTG bez zastanowienia. Jesli nawet probuje ukrasc pule i dostaje reraise od loose gracza, to przy tak krotkich stackach jest to rowniez easy fold.

    Jesli zagralem tak, jak zagralem, na flopie jest to dla mnie check po checku Kika, a na turnie do puli 39 000 uderzam za 3/4 puli, a wiec za okolo 30 000, dajac oponentowi w razie drawa niekorzystne oddsy 7/3. Ewidentnym bledem byl maly bet za niecale pol puli, ktory Kik musial po prostu sprawdzic i przez ktorego Kiler odpadl z turnieju.

    Cala reka oprocz flopa rozegrana bardzo zle, co zaowocowalo odpadnieciem z turnieju.

    Patrzac na rozdanie od strony Kika-OOP i po raise z UTG+1 ta reka nie nadaje sie do gry-chyba, ze gramy tricky play na konkretnego rywala. Dla mnie w normalnych warunkach jest to fold.

    Jesli juz zreraisowalem, czekam na flopie, ktory nic mi nie dal, z nadzieja, ze zaczeka rowniez moj rywal, z intencja foldu na jego bet. C-bet spowoduje, ze bede pot commited i nie ma tu najmniejszego sensu. Ku mojej radosci tak sie dzieje, ze czeka rowniez Kiler i dostaje w dodatku piekny nut flush draw.

    Czekam nadal i co widze? Super bet ze strony Kika na swietnym turnie daje znakomite oddsy na sprawdzenie. Mam 9 kart do uzyskania nut flusha, czyli oddsy 1/4 i musze dolozyc 15 000 do puli 54 000, a w perspektywie implied oddsy, bo jesli trafie backdoor flusha, kolo nie zorientuje sie, ze akurat to mam i go wystackuje

    No i pieknie zagrany river... generalnie oprocz nadagresji preflop wysmienicie zagrana reka i zasluzona pula

    PZDR
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 26-02-2009 o 00:46

  7. #7
    pula przed flopem byla wyzsza o ponad 3000, bo bylo ante 400. Co do foldu AJs przed flopem, to przeciwko Kilerowi ja bym tego nie zrzucil. AI tez bym nie zagral, bo mimo wszystko Kiler raisowal UTG+1 i moge sie nadziac, a mam ponad average stacka. Ja pewnie dalbym call i zobaczył flopa.
    Po takim rozegraniu PF wydaje mi sie, ze jednak Cont bet bylby wskazany. Nie uważam, że po becie 15k bylbym commited, a jaka jest sytuacja? Reraisowalem PF bez pozycji, gracza raisujacego UTG+1, ktory tylko sprawdzil, a nie zrobil reshove. Wydaje sie zatem, ze przy tych stackach nie bedzie to AK, z ktorym przy tych stackach i takiej puli, raczej nie ma sensu ogladac flopa. Pula wynosi juz 42k, my (Kik) mamy 57k i nic nie trafilismy. Jaka jest jednak szansa, ze Kiler trafil flopa jakkolwiek, skoro mamy rainbow flopa bez straight drawa i KK6 na stole? wydaje mi sie, ze oprocz AK nie ma poprawnie rozegranej przez Kilera ręki, która trafiła ten flop. Dlatego inwestując 15k mamy szanse kupic bardzo dużą juz pulę - ja sam obstawiałem Kilera po flopie na AJ/AQ, a cont bet, bylby naturalnym przedłuzeniem akcji przed flopem. Dodatkowo, tak mały cont bet wrecz sugeruje, ze trafilismy nasze AK na tak niesprzyjajacym dla akcji flopie i chcemy wyciagnac dodatkowe value.
    Ostatnio edytowane przez Josek ; 26-02-2009 o 08:57