Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Grałem wczoraj na PokerStars 45-osobowy SnG z wpisowym $0,25. Mam pytanie o dwie ręce, które mi się przytrafiły:


    1. Pierwsza ręka:

    Wczesna faza turnieju, jestem bigstackiem. Dostaję do ręki dwa króle, podbijam preflop do trzykrotności BB, dostaję call od buttona i big blinda. Na flopie niestety spada as. Gram contbeta za nieco ponad 60% pota, button rezygnuje, BB sprawdza. Boję się trochę tego asa, więc na turnie gram check behind licząc że na riverze dostanę coś, co mi pomoże, albo przynajmniej nie zaszkodzi, no i że przeciwnik albo zaczeka, albo zagra nisko, co będę mógł sprawdzić. Na river spada piątka, a przeciwnik zagrywa all-in.

    Piątka na riverze może mu dać strita (ale to oznaczałoby, że preflop wszedł w moje podbicie z 34, więc wydaje mi się to mało realne). Może mieć też słabego asa, być może trafił drugą parę, a może seta piątek. Niewykluczone też, że odkrył moją słabość w tej ręce i blefuje chcąc po prostu wyrzucić mnie z rozdania. Oto ręka:

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25+$0.00 Tournament, 25/50 Blinds (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG+1 (t1350)
    Hero (MP1) (t6310)
    MP2 (t1425)
    CO (t1210)
    Button (t670)
    SB (t700)
    BB (t2675)
    UTG (t7725)

    Preflop: Hero is MP1 with ,
    2 folds, Hero bets t150, 2 folds, Button calls t150, 1 fold, BB calls t100

    Flop: (t475) , , (3 players)
    BB checks, Hero bets t300, 1 fold, BB calls t300

    Turn: (t1075) (2 players)
    BB checks, Hero checks

    River: (t1075) (2 players)
    BB bets t2225 (All-In), Hero???

    Ze względu na wczesną fazę turnieju nie mam niestety żadnych konkretnych readów na przeciwników.

    Teraz pytania:
    a) Czy sprawdzilibyście all-ina przeciwnika na riverze? Czy może faktycznie jego all-in było odpowiedzią na moje check behind?
    b) Czy powinienem zagrać bardziej agresywnie na turnie? Tzn. kolejny contbet?


    2. Druga ręka:

    Późna faza turnieju, gra jeszcze 11 albo 12 osób (do kasy dostaje się 7). Trochę mi nie idzie, jestem jednym z shortstacków (choć wciąż nie jest źle, M jest nieco większe od 10). Blindy 100/200. Przy stole siedzi sześć osób, ja zaraz za BB. Dostaję do ręki , decyduję się podbić do 500. Sprawdza mnie siedzący dwie pozycje dalej bigstack (gra bardzo loose, jest w prawie każdym rozdaniu) i przeciwnik będący na big blindzie (dość tight). Na flopie spadają 9QT rainbow dające mi OESD.

    BB zagrywa za 800, ja wchodzę all-in.


    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25+$0.00 Tournament, 100/200 Blinds (6 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Hero (UTG) (t3080)
    MP (t1585)
    CO (t18937)
    Button (t9931)
    SB (t3886)
    BB (t4916)

    Preflop: Hero is UTG with ,
    Hero bets t500, 1 fold, CO calls t500, 2 folds, BB calls t300

    Flop: (t1600) , , (3 players)
    BB bets t800, Hero raises to t2580 (All-In)

    Czy push w tym momencie był prawidłowy?

  2. #2
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Wa-wa
    Posty
    82
    1-sza ręka jakbyś zabetował na turnie po jego checku to wiedziałbyś gdzie jesteś,a co do 2iej reki to nie jestem zwolennikiem rozgrywania AJ z UTG a jeśli już zagrałeś to większy bet pre-flop i a pożniej easy all-in na takim boardzie

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Głogów
    Posty
    387
    1a ja pasuje.
    1b zagralbym tak jak Ty (check turn)

    2. ja gram 45-tki $6 i $12. Przy 12-14 osobach sa juz przewaznie blindy 200-400 z ante (a nawet 300-600). Wiec bym pushowal pre flop z takim stackiem. A w tej sytuacji na flopie - pasuje.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    1. fold, nie ma co się pchać
    2. ja chyba w tej sytuacji folduję - na tym boardzie bardzo łatwo możesz być z tyłu, możesz grać ze straightem, para+draw, 2 pary itp. Push nie jest może jakiś tragiczny, ale masz sporo żetonów i mnóstwo gry przed Tobą.

    pozdro,
    wooysiah
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 25-02-2009 o 10:07

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Dzięki za odpowiedzi.

    Pierwszą rękę spasowałem.

    Jeśli chodzi o drugą - mam pytanie do soma. Piszesz, że Ty byś pushował preflop mając taki stack, ale nie do końca zrozumiałem - w sytuacji, w jakiej ja się znalazłem, czy na Twoich stawkach, przy wyższych blindach i ante?

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    A czy w SnG (to było speed? turbo?) nie powinno się mocniej bić preflop z królami? Tak za 5-6bb?
    Nie wiem czy to poprawne, ale ja bym w takiej sytuacji walnął o własnie za 6bb, jeśli to by było turbo SnG.
    Być może wtedy zrzuciłby przeciwnik słabego asa.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Akurat jeśli o te króle chodzi, to wydaje mi się, że jest tak, jak piszesz. Zagrałem po prostu za słabo tam.

    Blindy w tych SnG rosną co 10 minut, więc nie są one jakoś specjalnie szybkie.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    anoxic, a czemu tak Ci zależy na mocniejszym biciu tych króli - chcesz telegrafować monstera, żeby Ci nie zapłacili albo zestackowali jak trafią dobry flop? Trudno - KK ręka jak każda inna, spadł as więc gramy dalej.

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Głogów
    Posty
    387
    Chodzilo mi o push przy wyzszych ciemnych (myslalem, ze ten turniej tez byl turbo i stad moje zdziwienie, ze tylko tyle osob zostalo przy 100/200)

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    A czy w SnG (to było speed? turbo?) nie powinno się mocniej bić preflop z królami? Tak za 5-6bb?
    Nie wiem czy to poprawne, ale ja bym w takiej sytuacji walnął o własnie za 6bb, jeśli to by było turbo SnG.
    Być może wtedy zrzuciłby przeciwnik słabego asa.
    Ale przecież nie chcemy, żeby nam zrzucali słabe asy. Mamy 70% przewagi i ty chcesz zgarniać blindy?

    Co do rozegrania OP, to ja grałbym tak samo. Czy to dobrze, nie wiem. Ew. można odpuścić w OESD, bo donkbet za pół puli może być wg przeciwnika "wciągający" (pewnie trafiił damę, może nawet ma QT).