Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Moja zabytkowa Nokia 5610i powoli już się sypie więc pomyślałem sobie ze wypadałoby nabyć coś nowego. Zajrzałem przed chwila na Allegro a tam tych telefonów jest od groma i nie wiadomo co wybrać.

    Moje wymagania nie są chyba zbyt wygórowane:
    - transmisja danych w standardzie HSDPA,
    - podłączenie do komputera kablem USB i/lub Bluetooth (w wersji co najmniej 1.2),
    - duży (tzn. abym nie musiał wciskać klawiszy szpilką),
    - żadnych klapek itp. dupereli,
    - dobra bateria (tzn. aby wytrzymała np. 4-godzinną sesję "w terenie" )
    - możliwie niska cena,
    - mile widziane radio i/lub odtwarzacz MP3.

    Będę wdzięczny za jakieś propozycje.

    jdx

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nokia N95 (matka ma, fajne cacko)
    lub
    SE K790i/K850i
    Ja osobiście miałem K800i i polecam go każdemu, nie miał on jednak HSDPA, a te dwa modele raczej mają. Poza tym aparat w tym telefonie jest genialny (K800i), a 5mpx w K850i to już musi być na prawdzę cacuszko jak na telefon.

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    To, że 5mpx, jeszcze o niczym nie świadczy. Obraz po prostu będzie bardziej rozciągnięty, a jakość może być taka sama.

    Co do telefonu, to mam k800i i polecam. Jakość zdjęć rzeczywiście niezła jak na telefon, ale do aparatu jeszcze mu daleko.

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    152
    Podawanie samej wartości rozdzielczości aparatu jest niewystarczające. Należy to powiązać z wielkością przetwornika. A producenci wciskają kit ludziom prześcigając się samymi megapikselami. Klient pomyśli "chyba lepiej kupić aparat co ma ich więcej". A skutek jeśli chodzi o jakość obrazu może być zupełnie odwrotny.

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    W sam raz aparat fotograficzny to funkcjonalność która chyba najmniej mnie interesuje w telefonie. Natomiast ten K850i wydaje się być całkiem OK.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    jak myślisz o Kxxxi to bateria w K800i trzyma dłużej niż w K850i. Rzuć okiem na C902.

  7. #7
    Ja mam nokie e71, ma chyba wszystko o czym pisales:
    - hsdpa
    - bluetooth 2.0/micro usb
    - jest spory, z pelna klawiatura, bez zadnych klapek, chociaz troche trzeba sie przyzwyczaic bo klawisze sa dosyc blisko siebie
    - radio/mp3
    - dobra bateria - przy moim uzywaniu trzyma okolo 1 tygodnia

    Jedyna wada moze byc cena - to telefon raczej biznesowy, wiec tylko w niektorych taryfach go dostaniesz w sieciach. Na agito.pl byl po 1200, teraz(chyba na skutek kryzysu/wysokiej ceny euro) podrozal

    Nokia E71 stalowoszary - Telefony komórkowe Nokia - Nokia E71 stalowoszary - Telefony komórkowe Nokia - Agito.pl - największy polski sklep internetowy

    mozesz tez zerknac na nokie e63 - tanszy odpowiednik, roznice jakies drobne typu obudowa plastikowa zamiast metalowej, chyba brak gps itd, tej nie uzywalem ale powinna podobna byc
    Nokia E63 niebieska - Telefony komórkowe Nokia - Nokia E63 niebieska - Telefony komórkowe Nokia - Agito.pl - największy polski sklep internetowy

  8. #8
    Zdecydowanie polecam Nokię ;] Miałem różne Sony ERICSSONY (plastikowe zabawki), i jak nie dżojstik się zepsuł to coś tam odpadło innego... Druga sprawa, to dżwięk. Mam 6300 i jak włączyłem koleżance piosenkę to była w szoku, bo nie dość, że siła dźwięku taka jak u Niej w laptopie, to jakość Ją normalnie zszokowała (naprawdę bardzo szyściutko słychać) Wielki i przede wszystkim bardzo wyraźny ekranik, wcześniej jak miałem 6230i to w słońcu miałem trudności np. z odczytaniem sms-a, a w tej bez najmniejszych problemów. Jeszcze chcę zwrócić uwagę na pewną małą pierdółkę...otóż, jak dostaję sms-a lub mam nieodebrane połączenie, a telefon leży gdzieś daleko ode mnie, to co kilka sekund po bokach telefonu miga niebieskie światełko informujące, że coś "przyszło" Bardzo wygodne i naprawdę przydaje się. Nokia 6300 NOWA bez SIMLOCKA PL MENU- NAJTANIEJ ! (563250214) - Aukcje internetowe Allegro
    Generalnie najlepszy telefon jaki w życiu miałem i myślę, że duuużo czasu minie, zanim go zmienię...Jeśli już by to miało nastąpić, to bez większego namysłu kupię tą: NOKIA E51 NOWY BEZ SIMLOCKA HF/USB 12 MSC GW KRAKO (559355001) - Aukcje internetowe Allegro
    Generalnie to NOKIA, NOKIA i jeszcze raz N O K I A !

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    528
    A ile trzyma bateria? Bo tak jak jdx szukam jakiegoś telefonu nowego.

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez piachu01 Zobacz posta
    A ile trzyma bateria?
    3-4 dni...wystarczająco myślę.